Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Доколкото виждам - единият е с по-висока честота, а другият е двуядрен

 

И двата процесора са с две физически ядра. Като цяло, основната разлика между двата е по-високата честота нa Intel Pentium B970. Процесорът поддържа SSE4.x инструкции за разлика от Intel Celeron B840 и максималният clock speed на видеоконтролера е 1,15Ghz, докато при втория процесор той е 1Ghz. Сравнение между тях може да направите тук.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте колеги !

Така като ми се налага в скоро време да вземам нова машина (лаптоп) , рекох да ви пиша да дадете някой съвет преди да сам направил своя избор , а той ще е много труден тъй като не отлепям много много от лаптопи.Та така , мисля да се взема лаптоп горе долу за около 1000 лева.Но като всеки габровец , чакам коледните празници за някой промоция.Значи имам 3-4 въпроса на които бих желал да ми помогнете тези който по го разбирате.

 

Въпроси:

 

1-Тъй като съм свикнал да си цъкам с мишка да ви попитам нещо за мишките с блуутут? В смисал тези безжичните , дет са забива джаджата в компа и си са свързват.Добре ли са или леко фалшименто?Ако може да се обосновете с пример.

2-Реших да си зема и охладител ли , и аз незнам как му викат за лаптопа , а бе вентилаторите отдоло за допълнителното охлаждане.Струва ли си или са излишни пари за глупости?

3-Така като този лаптоп ще го ползвам и за някой игрички , така и за работа по задължения , ако може дайте някои примери за най-доброто което може да се намери за около 1000 лв.Или поне г/д с какви параметри да го търся.

 

Благодаря предварително на обърналите внимание на мойта тема ! Страхотен сайт сте и винаги сте ми помагали , както и сега очаквам :) Поздрави !

 

Ох и в бързането забравих най-важният въпрос.С някаква операционна система ли да го вземам или не ? До сега съм ползвал сампo XP което е добро но доста лабаво за вируси...А за другите съм чувал , че имали затруднения с ползването на доста програми и игри и са малко сложни.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Стефан Буров

1 - Тъй като съм свикнал да си цъкам с мишка да ви попитам нещо за мишките с блуутут? В смисал тези безжичните , дет са забива джаджата в компа и си са свързват.Добре ли са или леко фалшименто?Ако може да се обосновете с пример.

1- За блуутут мишките, няма измислица, поне за мен е най-важна батерията. Откакто са се появили на пазара само така ползвам. Има много видове, т.е с повече бутони като екстри и стандартните. (въпрос на твой избор и финанси).

2 - Реших да си зема и охладител ли , и аз незнам как му викат за лаптопа , а бе вентилаторите отдоло за допълнителното охлаждане.Струва ли си или са излишни пари за глупости?

2- Поне от моята практика и опит за чисто нова машина, която ще закупиш не ти е нужен такъв охладител.

3 - Така като този лаптоп ще го ползвам и за някой игрички , така и за работа по задължения , ако може дайте някои примери за най-доброто което може да се намери за около 1000 лв.Или поне г/д с какви параметри да го търся.

3- Много е трудно да ти отговоря, в предвид, че чакаш промоции да се покажат - то тогава(само препоръка), търсиш по-добра

видеокарта.

4 - С някаква операционна система ли да го вземам или не ? До сега съм ползвал сампo XP което е добро но доста лабаво за вируси...А за другите съм чувал , че имали затруднения с ползването на доста програми и игри и са малко сложни.

4- Сега тенденцията е такава, че излезе ли нов Windows, веднага го качват и се продава с него, но пък печелиш лицензен windows. Принципно, тенденциите в интернет са такива, че появили се нова операционна система, веднага се започва обработката и направата на драйвъри, пачове, добавки, които да направят нещата, че даденото приложение да може да работи на операционната система.

Това е мое мнение, разбира се ще има и други потребители, които ще споделят техните, но избора ще бъде само твой.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Ако нямате възможност или не желаете да поръчвате лаптопа по Интернет, то споделете какви магазини за хардуер има във Вашия град за да можем да се насочим към избор от техния асортимент.

 

1-Тъй като съм свикнал да си цъкам с мишка да ви попитам нещо за мишките с блуутут? В смисал тези безжичните , дет са забива джаджата в компа и си са свързват.Добре ли са или леко фалшименто?Ако може да се обосновете с пример.

 

Като цяло подобен вид мишки са направени с цел улесняване на работата на потребителя, особено при ограничено работно пространство. Лошото е, че доста често се случва точно тези Bluetooth устройства да дефектират и да се наложи намесата на сервиз. По-голямата част от приемниците са изработени от материал, който не е толкова издръжлив и при известно оказано напрежение е възможно да се получи нарушаване целостта на устройството.

 

2-Реших да си зема и охладител ли , и аз незнам как му викат за лаптопа , а бе вентилаторите отдоло за допълнителното охлаждане.Струва ли си или са излишни пари за глупости?

 

Това зависи много от характеристиките на преносимия компютър и приложенията, с които се работи. Дори при нова машина може да се наложи използването на подобни охлаждащи подложки, особено при сериозно натоварване върху системата. Като цяло, съвет за това може да се даде след като е избран съответният модел лаптоп.

 

3-Така като този лаптоп ще го ползвам и за някой игрички , така и за работа по задължения , ако може дайте някои примери за най-доброто което може да се намери за около 1000 лв.Или поне г/д с какви параметри да го търся.

 

Тук също зависи за кои приложения става въпрос, така че е добре да споменете кои игрови заглавия имате предвид и дали работите усилено със софтуер за видеообработка или обработка на растерни изображения.

 

Ох и в бързането забравих най-важният въпрос.С някаква операционна система ли да го вземам или не ?

 

Тук има както предимства, така и недостатъци.

 

Ако закупите съответната система с инсталирана операционна система, то няма да Ви се налага да използвате софтуер за активация на операционната система. Също така, производителят Ви предоставя т.н. Recovery Partition, който може да бъде полезен при проблеми с работата на ОС.

 

Основният недостатък е този, че наличието на инсталирана легитимна версия на операционна система покачва значително цената на артикула.

 

А за другите съм чувал , че имали затруднения с ползването на доста програми и игри и са малко сложни.

 

В такъв случай, слуховете са доста неверни.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей s.feradov,

ще може ли да те попитам за две от мненията ти(две от точките) защото и аз се заитересувах

Като цяло подобен вид мишки са направени с цел улесняване на работата на потребителя, особено при ограничено работно пространство. Лошото е, че доста често се случва точно тези [b]Bluetooth[/b] устройства да дефектират и да се наложи намесата на сервиз. По-голямата част от приемниците са изработени от материал, който не е толкова издръжлив и при известно оказано напрежение е възможно да се получи нарушаване целостта на устройството.

Въпроса: Имаш наблюдения за конкретен модел или марка, защото около 8 години ползвам такава Bluetooth мишка и до момента не ми е дала никакъв проблем(от тук идва и любопитството ми) има ли марки, които не си заслужава да ги купуваме?

Основният недостатък е този, че наличието на инсталирана легитимна версия на операционна система покачва значително цената на артикула.

Въпрос: Така и така съм го решил да направя подарък(лаптоп) за коледните празници, та обикаляйки по 4-5те вериги магазини не успях да видя лаптоп да се продава без операционна система. Ако знаеш място(не гаражен тип магазин), където мога да взема такъв лаптоп ще очаквам с нетърпение да го споделиш.

Поздрави! Ще очаквам с нетърпение отговор най-вече по 2ра точка. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ааа , а колко държат тези батерий на мишките?За охладителната система имам в предвид да си взема защото лаптопа ще е сигурно поне по едно 12-13 часа вкл. на ден и за това.А за игрите като стана на въпрос , ами аз не че много ги играя но там една дота поне да ми върви като 'сълза' :) . Абе аз за това и ви казах г/д парите който бих могъл да отделя...защото повече едвали ще са и за това питам г/д кое за сегаа е добро около тези пари.
Link to comment
Сподели другаде

Въпроса: Имаш наблюдения за конкретен модел или марка, защото около 8 години ползвам такава Bluetooth мишка и до момента не ми е дала никакъв проблем(от тук идва и любопитството ми) има ли марки, които не си заслужава да ги купуваме?

 

Имам наблюдения върху подобен тип мишки от ниския ценови клас т.е. модели, чиято изработка не е толкова добра. Точно в този ценови диапазон се наблюдават най-много дефектирали модели. Естествено, че има и изключения. Лично аз не бих се доверил на марки като Sweex, Hama, AOpen, Dell, Delux.

 

Въпрос: Така и така съм го решил да направя подарък(лаптоп) за коледните празници, та обикаляйки по 4-5те вериги магазини не успях да видя лаптоп да се продава без операционна система. Ако знаеш място(не гаражен тип магазин), където мога да взема такъв лаптоп ще очаквам с нетърпение да го споделиш.

 

В големи вериги като Техномаркет, Технополис e трудно да намерите лаптопи без инсталирана операционна система. Такива може да намерите в специализирани магазини за продажба на софтуер, хардуер и периферия.

Link to comment
Сподели другаде

Ааа , а колко държат тези батерий на мишките?За охладителната система имам в предвид да си взема защото лаптопа ще е сигурно поне по едно 12-13 часа вкл. на ден и за това.А за игрите като стана на въпрос , ами аз не че много ги играя но там една дота поне да ми върви като 'сълза' :) . Абе аз за това и ви казах г/д парите който бих могъл да отделя...защото повече едвали ще са и за това питам г/д кое за сегаа е добро около тези пари.

 

На настолния компютър от няколко години използвам безжична(НЕ Е БЛУТУУТ) мишка Trust. Слагам две презареждаеми батерии тип АА(1,2 волта) и изкарват бих казал поне два месеца...

Link to comment
Сподели другаде

Ако може да отговорите на този въпрос:

 

Ако нямате възможност или не желаете да поръчвате лаптопа по Интернет, то споделете какви магазини за хардуер има във Вашия град за да можем да се насочим към избор от техния асортимент.
Link to comment
Сподели другаде

Никой обаче не спомена за тези пари г/д с какви параметри трябва да има ( колкото и да има разлика , не мисля че ще е голяма ) . Мисля най-вече да гледам процесора и видио картата но за лаптопите незнам г/д за какво си говорим за тези пари.
Link to comment
Сподели другаде

Зададох Ви един и същ въпрос два пъти за да можем да предложим точни модели, към които да се насочите. Как искате да Ви помогнем, след като не отговаряте на нашите запитвания?
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се , технополис , техномаркет и мисля че тези са които по-стават . Ако пък знаете за някой друг от тези кажете , може да се отскочи и до друг.
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се , технополис , техномаркет и мисля че тези са които по-стават . Ако пък знаете за някой друг от тези кажете , може да се отскочи и до друг.

 

Лично аз не бих си взел лаптоп точно от тези търговски вериги.Виж тук има голям избор пък и доста дистрибутори във БГ

Link to comment
Сподели другаде

Определено магазини тип "Техномаркет" и подобните му са крайно нежелателни по безкрайно много причини.

В момента има интересни оферти от laptopbg за актуални лаптопи със SSD и HDD (по-евтините са без OS), което е много добрa идея: http://www.laptop.bg...s_configuration

Link to comment
Сподели другаде

А тези сайтове какви са горе долу. Смисал по какъв начин си поръчвам артикула , кога го получавам и по какъв начин . Никога до сега не сам ползвал интернет за да закупя каквото и да е и съм леко скиптично настроен към тях . Някой може ли в 2-3 изречения г//д да ми опише как става работата?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...