Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Здравейте. Решила съм да си сменя стария лаптоп с друг и сега съм се спряла на два модела.

Единият е : http://www.pcstore.bg/dell_1525.html

Другуият е пак Dell Inspiron 1525N - този е почти същия само, че е с 2гб рам,2 пъти по-малък хард диск, опрерационна система - Виста (това определено е недостатък) и 3 години гаранция.

Чудя се дали ще успея да успея тази разлика в рамта и дали си заслужава да взема първия модел? ;)

 

А да - много рядко се случва да го товаря с по-тежки приложения ( GaussView и такива подобни).

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не мисля, че ще усетиш разликата в RAM паметта. Ако наистина го натоварваш много, може и да я усетиш, но големите натоварвания по принцип не са основен приоритет на лаптопите по принцип. Според мен е по-добре да вземеш модела с 2GB RAM и 320GB твърд диск. Просто мисля, че в случая мястото на твърдия диск би ти било повече от полза.
Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че ще усетиш разликата в RAM паметта. Ако наистина го натоварваш много, може и да я усетиш, но големите натоварвания по принцип не са основен приоритет на лаптопите по принцип. Според мен е по-добре да вземеш модела с 2GB RAM и 320GB твърд диск. Просто мисля, че в случая мястото на твърдия диск би ти било повече от полза.

 

Мерси за бързия отговор - и аз така си мислех. Имам и друг въпрос - DELL надеждна марка лаптопи ли са? А и да - с Виста или без Виста, т.е. без ОС ли да го вземам или с Виста (вече май не се предлагат с Xp за съжаление...)

Link to comment
Сподели другаде

Нямам толкова директни и личин впечатления, но доколкото знам DeLL са все пак надежден производител.

С или без Vista зависи от теб. Ако имаш намерение да инсталираш друга версия на Windows или Linux например, спокойно можеш да не вземаш Vista с лаптопа (ако има такава оферта).

Link to comment
Сподели другаде

Ахамз... Аз също си търся лаптоп и ми направи впечатление DeLL, но тях сефте ги виждах като марка. Няма да го използвам за някакви професионални цели - нет, филми,малко игри (съвсем ограничено) и не кой знае какво програмиране. Търся нещо смислено в рамките на 1200-1400, като под условие може и до 2 000 лъва. Но лично аз от изчетеното до тука не виждам смисъл в инвестицията в нещо, което много рядко бих ползвал. Ако е с Виста (пък и за хр не е лошо) да е с повече рам, но примерно за процесора - над 2,4-2,6 има ли някаква реална позла?

По съвет на уважаваният съфорумец Nicky изчаквам да видя новите модели на HP, но ще има ли някаква съществена разлика?

Мерси предварително !

Link to comment
Сподели другаде

На практика всеки съвременен латоп разполага с достатъчно добър процесор, за да се справи с общите задачи. Освен ако не се занимаваш доста със задачи, изискващи повече изчисления - компресиране на файлове, видео и аудио компресия, рендериране на анимация и други такива, надали ще усетиш някаква разлика между някой от лаптопите с процесор от по-висок клас и с процесор от не чак толкова висок клас. Т.е. може и да усетиш, но по-вероятно е да го усетиш по джоба си.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

преди да попадна на настоящият форум разглеждах много предложения за лаптопи и се спрях по препоръкана на мой приятел на тошиба сателит A300-15I,като очаквам в първият работен ден на настоящата седмица да го получа и да се надяваме да започна да го ползвам.но бих желал да прочета мнения и на членове на форума,тъй като установих,че тук се произнасят хора с опит-,а аз лично никога не съм имал notebook,а дори ползвам РС от около година време,а интернет от около 4 месеца.notebook е този-Toshiba Satellite A300-15I HYPER new model 2GB

Intel Pentium Dual Core T2370 (1.73GHz, 2MB L2 Cache) / 2GB (DDR2-667MHz)/ 200GB SATA (5400rpm)/ 15.4" WXGA TruBrite (1280x800)/ DVD Super Multi drive DL/ ATI Mobility™ Radeon® HD3470 128 MB dedicated VRAM (up to 1.023 MB total available graphics memory using HyperMemory™ technology with 2 GB system memory)/ 56K/ LAN/ Wireless LAN (802.11a/b/g)/ Bluetooth/ 5-in-1 Bridge Media slot (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)/ TV-out/ IEEE 1394/ 4x USB 2.0/ Integrated 1.3 Megapixels Video Camera (Toshiba Face Recognition Technology), Integrated microphone for Voice over IP/ Express Card Slot, 2 memory slots/ Win Vista Home Premium, Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor, SM BIOS complaint/ 2 + 1 години международна гаранция/ 2.9kg

Ако може някой да ми разясни основните му характеристики и екстри-очаквам и предварително благодаря. :lookaround: :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

За марката като цяло мога да кажа само, че доколкото знам не са от най-добрите, но също така и не са от най-лошите.

Като показатели лаптопът е доста добре. Процесорът е добър, RAM паметта е достатъчна за почти всичко, което може да се прави на една компютърна система и видео картата е много добра като за лаптоп, имайки предвид, че повечето лаптопи са с вградени видео карти. Т.е. значи, че ще могат да се играят и игри. Разбира се не най-най-новите на максимални детайло, но определено откъм игрална производителност лаптопът е доста над средното ниво. Има си стандартните мрежови контролери за стандартна и безжична мрежа. Дори и модемче си има, което надали някога ще влезе в употреба. Има си 4 USB гнезда и дори IEEE 1394 FireWire, което е по-малко използван интерфейс, но е приятна екстра. Bluetooth също е налице, което е също на практика стандарт вече. Четецът на карти 5-in-1 е приятна екстра, която не всички лаптопи имат, макар че повечето все пак разполагат с някакъв. Вградените уеб камера и микрофон спестяват допълнителни средства за закупуване на отделни, но имай предвид, че в повечето случаи са малко калпавички. Т.е. отделни уеб камера и микрофон е по-добрият избор, ако държиш на качеството. В противен случай и вградените ще свършат работа. Windows Vista Home Premium малко оскъпява конфигурацията и идва излишен, ако мислиш да го сменяш с някакъв друг Windows или друга операционна система въобще, но няма какво да се направи - OEM сделки. :)

Международната гаранция е също хубаво нещо и значи, че макар лаптопът да е закупен в България, можеш да получиш сервизно обслужване във всеки оторизиран сервиз на Toshiba, независимо в коя държава се намираш. Ако не пътуваш в чужбина, това няма как да помогне, но не пречи да го има.

 

Накратко: като показатели лаптопът е доста добър и ще се справи с почти всичко, освен с някои лакоми игри.

Ако обаче смяташ да го ползваш за по-скромни неща: сърфиране из интернет, слушане на музика, гледане на филми, работа с офис пакети, можеш да вземеш и по-бюджетен лаптоп. Разбира се ако можеш да си позволиш този, въобще не е лоша идея да го купиш, защото никога не се знае кога ще потрябва допълнителната мощност, която ще може да предложи.

 

Дано това е достатъчен анализ.

Link to comment
Сподели другаде

Все още не съм си купила друг лаптоп, иобаче тъкмо бях решила какъв искам, но сега се чудя между 2

Единият е Dell -> http://www.pcstore.bg/mobile/dell/DELL_Ins...18075YBC6O_S_C/

А другият е Acer -> http://www.pcstore.bg/mobile/acer/ACER_Tra...i_LX_TKP0X_086/

 

Както виждам предимствата на Dell са, че е 2гб рам, макар че аз мисля ако вема Acer-a да го поръчам с още 1 гм рам.

При Acer-a графичната карта ми се струва по-добра и ако не се лъжа, е отделна, със собствена памет...в смисъл такъв, не е вградена. При Dell-a е вградена и е Intel GMA x3100. А и разлика в процесотите - Dell-a e s Intel, а Acer - AMD.

Не съм запозната много добре как стоят нещата със сервизите на 2-те марки. Предния път си изпатих с малка гаранцуия, и сега затва гледам да има 3 години. Искам да попитам за мнение кой от двата е по-добре, и от гледна точка на марка и характеристики.

Link to comment
Сподели другаде

Ако приемем, че можеш да вземеш модела на ACER с 2GB памет, то и двата лаптопа са сходни като параметри. Разликата е във видео картата. Ако имаш някакво намерение да пускаш някакви игри, по-добре ACER. В противен случай и моделът на DeLL ще свърши работа. Отделен е въпросът кой модел какви екстри има и дали са ти нужни. Като марка може би DeLL е по-добрият избор, но нямам достатъчно личен опит да го твърдя със сигурност.
Link to comment
Сподели другаде

Бих заложил за ACER-a.

По-мощна батерия, идва с ОС - Vista.

 

DELL също е добър вариант, продали сме десетина бройки (дори се намират и драйвери за ХР). Добро изпълнение. Хубав дисплей, клавиатурата е супер, само камерата не знам защо я пишат че е 2МР, при положение че се държи като 0.3МР, но това е друга тема....

 

Колкото до гаранцията, попитай каква е гаранцията на батерията, понеже (поне според мен) това е доста важно.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам лаптоп HP Pavilion zv 6000.искам да му исталирам XP SP3 но се появява следният проблем не ми разпознава аудио драиверите.с XP SP2 го няма този проблем.тарсил сам навсякаде(според мен) за драивери но уви нестава.вече се питам вазмойно ли е да се направи и ако да как???????щте сам благодарен ако някой ми помогне.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам лаптоп HP Pavilion zv 6000.искам да му исталирам XP SP3 но се появява следният проблем не ми разпознава аудио драиверите.с XP SP2 го няма този проблем.тарсил сам навсякаде(според мен) за драивери но уви нестава.вече се питам вазмойно ли е да се направи и ако да как???????щте сам благодарен ако някой ми помогне.

Добре е да напишеш каква марка ти е аудиото.

Инсталирай си нова версия на KB888111.

 

ПП Ако ползваш Realtek HD Audio, можеш да си изтеглиш някоя от новите версии, с които няма да имаш проблем със звука

 

2ПП Добре е да поработиш малко върху правописа.....

Link to comment
Сподели другаде

Аудиото е Conexant AMC Audio, Процесор АМД Семпрон 3200, Видеото е ATI Mobility Radeon Xpress 200,

512 MB RAM споделена с видеото. Поне така ми казаха, а за правописа си имам оправдание :)

На съм свикнал да пиша на кирилица,за което ме е срам. :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...