Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Keranov, благодаря :) Не искам да ги играя на вери хай.. нормално пак ме устройва. То за да се играят последните игри не знам с каква карта трябва да е лаптопа все пак ... Пък и се пак е лаптоп, не можеш да си бичиш както на настолния....

тоя: ACER 5520G-502G25Mi

_VHomePremium Mobile AMD Turion™ 64 2X TL60 2.0Ghz

Video 512MB NVIDIA® GeForce™ 8600M GS TurboCache™, 15.4''WXGA Acer CrBr, 2GB(2*1GB) /250GB/6L/5R/802.11b/g_Camera 0.3D за 1644 ми се вижда доста изгоден, че и харда му е добре. Само тея батерии как ме дразнят час игра и аре... :)

 

тоя: ACER 5920G-1A1G16N

Intel® Core™ 2 Duo processor T5250, Mobile Intel® PM965 Express Chipset, 1 GB DDR 2 667(1x1GB), 15.4" WXGA (220-nits) Acer CrystalBrite™ TFT LCD 1280 x 800 pixel resol., 256MB NVIDIA® GeForce 8600M GT with up to 1024 MB of TurboCache™ technology (256 MB GDDR2 VRAM, up to 768 MB of shared system memory), 160GB 5.4K SATA, DVD +RWSuper Multi (tray), no FDD, 5-in-1 card reader (SD/MMC/MS/MS PRO/xD), Camera 0.3D, 4 x USB 2.0 ports, HDMI™ port with HDCP support, IEEE 1394, S-video/TV-out, Express Card™/34 slot, FIR/CIR, External display (VGA) port; Headphones/ Dolby®-certified surround sound system Acer 3DSonic stereo speakers (2x2 W) and 1x subwoofer low-frequency effects /line-out port; Microphone /line-in jack; (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter, gigabit Ethernet, 56K, Intel® WiFi Link 4965AGN (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/ Draft-N), Bluetooth®, 6-cell LiIon - 3.5-hour battery life, 3.02 kg, Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium / 1 year International Travelers Warranty

по - тежичък ама то няма как :)

 

тоя: ACER AS7720G-702G50Hn TV TUNER

Intel® Core™ 2 Duo processor T7700 (2.4GHz/ 4MB/ 800FSB), Mobile Intel® PM965 Express Chipset, DDR II 2GB (2x1GB), 17" WXGA+ Acer Crystal Brite, 512MB NVIDIA® GeForce™ 8600M GT up to 1280 MB of TurboCache™(512 MB of dedicated GDDR2 VRAM, up to 768 MB of shared system memory*), 500GB 5.4K SATA(250GB+250GB), HD DVD, no FDD, Camera 0.3MP Orbicam, 1x ExpressCard™/54 slot 5-in-1 card reader (SD/MMC/MS/MS PRO/xD), 4x USB 2.0 ports, 1x DVI-D port with HDCP support, 1x IEEE 1394 port, 1x (CIR) port, 1x ext. display (VGA) port, 1x S-video /TV-out (NTSC/PAL)port, 1xAV-in port, 1xTV-tuner antenna-in port, 1x Headphones /speaker/line-out jack with S/PDIF support, Digital( DVB-T) TV-tuner supporting hardware MPEG-2 stream encoding and DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial), Microphone/line-in jack; (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter, Gigabit Ethernet, 56K, BT, 802.11a/b/g/Draft-N, 6-cell LiIon - 2.5-hour battery life, 3.62 kg

 

още по тежък и толкоз пари ми свиди да дам, тей или иначе ще си оставям настолния :-8

 

Последния EW Dell Inspiron 1520

Intel Core 2 Duo T7100 1,8GHz,800MHz,2M / 15.4" UltraSharp™ WSXGA+ (1680x1050), TrueLife - Integrated 2.0MP Camera and MIC/ NVIDIA® GeForce Go 8600M GT with 256MB DDR2 / 2048MB (2x1024) 667MHz Dual-Chennel DDR2 / 160GB Serial ATA (7200 RPM); DVD+/-RW / Wireless / Bluetooth / 10/100 LAN / 4 USB 2.0, VGA, IEEE 1394, RJ11, RJ45, ExpressCard 54mm slot, S-Video/ Free DOS / Dell

 

пак става като цена, обаче кое е по- добро асер или дел :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

здравейте форумци,

Проблема ми е следния - спрял съм се на 2 модела лаптопи с доста сходни параметри.Има и някои разлики.Бих искал да споделите вашето мнение като плюсове и минуси относно моделите.А те са следните:

 

Dell Inspiron 1520 WXT7252G16WNUZB

Dell Inspiron 1520 WXT7252G16WNUZB Intel Core 2 Duo T7250 2.0GHz,800 MHz,2MB / 15.4" WXGA (1280x800) with TrueLife, Intel® Integrated GMA X3100 / 2048MB (2x1024) 667MHz Dual-Chennel DDR2 / 160GB Serial ATA (5400 RPM); DVD+/-RW / Integrated 2.0 Megapixels Video Camera / Dell 1505 Wireless-N / Bluetooth / 10/100 LAN / 4 USB 2.0, VGA, IEEE 1394, RJ11, RJ45, ExpressCard 54mm slot, S-Video/ Free DOS / Dell MediaDirect & multimedia buttons / 6 cell Battery /3 Years Warranty

Цена без ДДС: USD 1,160.00

 

Toshiba Satellite A200-1MY 2GB

Toshiba Satellite A200-1MY 2GB,Centrino® Core 2 Duo processor T7250 (2.00GHz, 2MB L2 Cache)/ 1 + 1 GB (DDR2-667MHz)/ 160GB SATA (5400rpm)/ 15.4" WXGA TruBrite (1280x800)/ DVD Super Multi drive DL/ Intel GMA X3100, up to 358 MB total available graphics memory with 2GB system memory/ 56K/ LAN/ Wireless LAN (802.11a/b/g)/ Bluetooth/ 5-in-1 Bridge Media slot (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)/ TV-out/ IEEE 1394/ 4x USB 2.0/ Integrated 1.3 Megapixels Video Camera, Integrated microphone for Voice over IP / Express Card Slot, 2 memory slots/ Win Vista Home Premium, Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor, SM BIOS complaint, HD Audio supporting/ 2 години международна гаранция/ 2.7kg

Цена без ДДС: USD 1,108.72

 

И така очаквам мнения.Лично аз много се колебая.Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Slavvi, лаптопа по принцип е хубаво нещо. Всеки иска да притежава подобна екстра в днешно време ;)

Няма да е зле обаче да ни кажеш за какво предимно ще го използваш за да знаем и да можем да те посъветваме кой ще ти свърши най-много и полезна работа ;)

Link to comment
Сподели другаде

Slavvi, лаптопа по принцип е хубаво нещо. Всеки иска да притежава подобна екстра в днешно време ;)

Няма да е зле обаче да ни кажеш за какво предимно ще го използваш за да знаем и да можем да те посъветваме кой ще ти свърши най-много и полезна работа ;)

 

И двата ще ми вършат добра работа.Искам да знам кой от двата модела е по-надежден - предполагам,че има хора,които имат наблюдения върху двете марки и могат да споделят мнение.И да кажат кой от двата модела биха избрали и защо......благодаря отново :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте и от мен :) и аз да ви изтормозя за съвет - харесах си ето това http://www.interacombg.com/prod_detail.php?element=573 трябва ми за чертаене на Autocad и други такива програмки ( демек ,трябва хем да е 17 хем да не е слабичък :) , но проблемът е че не можах да го намеря никъде по чуждите сайтове или мнения за него , и все още се колебая . Искам да чуя вашето мнение , другото предложение което ми дадоха е http://www.stantek.com/index.php?t=compute...mp;search_type= това Дел 1720 и все още се чудя ?? айде малко помощ де :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте можете ли да ми дадете съвет за някакъв лаптоп /марка на лаптопа, вид на процесор/ които ще се изполва главно за: Ковертиране на видео файлове, видео ефекти, компресиране на снимки, Музика, филми, Photoshop CS3, Dreamweaver 8, игри - само стратегии от време на време.

Цената му да варира между 1200 -1300лв.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и от мен :) и аз да ви изтормозя за съвет - харесах си ето това http://www.interacombg.com/prod_detail.php?element=573 трябва ми за чертаене на Autocad и други такива програмки ( демек ,трябва хем да е 17 хем да не е слабичък :) , но проблемът е че не можах да го намеря никъде по чуждите сайтове или мнения за него , и все още се колебая . Искам да чуя вашето мнение , другото предложение което ми дадоха е http://www.stantek.com/index.php?t=compute...mp;search_type= това Дел 1720 и все още се чудя ?? айде малко помощ де :)

Първият линк не работи, а вторият води до страница с много лаптопи.

 

Здравейте можете ли да ми дадете съвет за някакъв лаптоп /марка на лаптопа, вид на процесор/ които ще се изполва главно за: Ковертиране на видео файлове, видео ефекти, компресиране на снимки, Музика, филми, Photoshop CS3, Dreamweaver 8, игри - само стратегии от време на време.

Цената му да варира между 1200 -1300лв.

Значи ти е нужен лаптоп с максимално добър процесор (Intel Core 2 Duo или AMD Turion, с лек превес на първия) и 2GB памет. Видео картата може и да е вградена при това положение, ще й заделиш по-малко памет от оперативната. Хард дискът и останалите екстри са по твой вкус. Като марки, може би DeLL или HP (лично мнение).

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Night_Raven

Благодаря ти за съвета. Тия дни търсих из интернет пространството лаптопи и попаднах на два лаптопа, ако е възможно може ли да ми кажеш кой е по добрия. HP Compaq 6720s - KE167ES, T2370 или HP Pavilion dv6321ea. Благодаря предварително.

 

http://pc.promoardes.com/notebook/laptop/4079

 

http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC0tLS0wMDA2MzAxMTIyODAw

Link to comment
Сподели другаде

Категорично 6720s моделът:

- по-добър процесор;

- двойно повече RAM;

- по-добра видео карта (доколкото вградена Intel GMA може да се нарече добра); :)

- Bluetooth

- 1 USB порт повече;

- само му липсва TV-Out.

Link to comment
Сподели другаде

Моля за послена помощ. Вече съм решил да е един от тези, но помогнете ми кой от двата да избера..ако може и да ми кажете защо да поредпочитате единия от другия

 

http://www.memoryexpress.com/Products/PID-MX20213(ME).aspx

 

http://www.futureshop.ca/catalog/proddetai...7943&catid=

Link to comment
Сподели другаде

Предимствата на Acer-а:

- Gigabit LAN карта (която надали ще оползотвориш така или иначе);

- цифров изход на звуковата карта (който също надали ще ти е толкова ценен).

 

Предимствата на Toshiba-та:

- по-добра видео карта (която няма да е от особено значение, ако ще се ползва само за интернет, музика и филми);

- 40GB по-голям твърд диск.

 

Поставяйки предимствата на двата лаптопа спрямо един друг, бих избрал модела на Toshiba. Конкретно за поддръжка и качества на марките не мога да кажа.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Търся мнения за този лаптоп :ASUS Notebook F5R-AP019ADisplay: 15. 4" TFT (WXGA, ColorShine) CPU: Intel Dual Core 2060 1. 6GHz Chipset: ATI XPRESS 1100 RAM: 1024(512x2)MB DDRII HDD: 120GB(5400rpm) SATA

Ще използвам предимно интернет, офис и т.н., нищо по-специално. Също така смятам да сложа още 1GB Ram , защото е с Виста и мисля, че ще е по-добре.

 

Мерси

Link to comment
Сподели другаде

Като параметри алптопът е повече от достатъчен за задачите, които ще му се възлагат. По-добре го поръчай директно с 2GB, ако може (не съм сигурен ли това си имала предвид). Знам, че донякъде не ми влиза в работата, но все пак бих те посъветвал да останеш на Windows XP, освен ако наистина много не харесваш интерфейса на Vista, който все още е зелен Windows и има какво да му се дялка (недобри драйвери, програми не работят под него), за разлика от XP, който вече е стабилизиран откъм софтуер и драйвери. И все пак решението си остава твое.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...