Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

А, конкретно Pastel серията е наистина на Taiyo Yuden. Просто е рядко срещана и се открива трудно, затова не я споменах. Имах предвид основните и доминиращите производители. Иначе, ако става въпрос, има носители на Verbatim, произведени от Moser Baer и Prodisc, но те се срещат също сравнително рядко спрямо MCC/MKM и CMC. В общи линии може да се познае по страната на производство чие дело са дадени носители на Verbatim (a и не само). Ако носителите са произведени в Япония, то по всяка вероятност говорим за Taiyo Yuden. Ако носителите идват от Сингапур, то значи, че са излезли от завод на Mitsubishi Chemicals. Ако носителите идат от Китай или Тайван, значи е почти сигурно, че са произведени от CMC Magnetics, макар да може и от Prodisc да са. Ако страната на произход е Индия, значи Moser Baer са отговорни за производството на носителите.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мерси много за инфото :thumbsup: А за тези Verbatim color серията имаш ли някаква информация?

 

Извинявам се, че пиша в тази тема, но имам и един друг въпрос?

Защо прмерно на CD-R Verbatim Pastel пише по ниска скорост 52x,а на такива боклуци като Princo -56x. В интерес на истината не съм пробвала Princo,но ме бяха предупредили да ги избягвам, ако държа на записите си и за напред. Не трябва ли по-качествените дискове да могат да издържат на по-висока скорост на запис? Макар да се съмнявам някой да се е юрнал да пише на макс :haha:

Редактиран от antishoC
Link to comment
Сподели другаде

Скоростта на запис е по-скоро маркетингов трик. Ползата от скоростта намалява в геометрична прогресия с увеличаването й. Виж този коментар. Не е право в десетката в случая, но има достатъчно сходни черти, за да стане ясно какво имам предвид. Просто не ми се обяснява наново. :)

 

За Verbatim Color нямам спомен. За CD или DVD става въпрос?

Link to comment
Сподели другаде

между другото и мен ме интересува кои носители са най издръжливи за съхранение на записа като време.скоростите не ме интересуват защото записвам винаги на минималната даже с dvd drcripter записах едни диск на 1-ва :) .преди доста време бях виждал една серия на TDK gold мисля че беше,която пишеше че била спецялно за архиви и т.н

от това което казвате ,да разбирам ли че verbatim pastel са най издръжливи за момента в бг?питам за двд дискове

изобщо има ли тема на тая тема в форума? :)

Link to comment
Сподели другаде

По стечение на обстоятелствата ми подариха 3 CD диска на Princo преди около три години. Направих си записи на тях, с не толкова важна информация. И добре направих. След около година и половина реших да си сваля нещо от единия. Съответно даде грешка и не можах. Когато го вдигнах с/у крушката, какво да видя. Имаше много на брой и малки дупчици. Все едно беше гърмян с въздушна пушка. :haha: Другите два и те бяха тръгнали да се дупчат. Имам записи на Verbatim от 10 години и нищо им няма. Всички ги съхранявам на едно и също място при еднакви условия. Не казвам в никакъв случай, че няма и други качествени марки. Просто повечето са ми такива. Имам няколко на SONY от 3 години и на тях нищо им няма. Говоря конкретно за CD-та, защото при DVD-та нещата стоят по малко по-различен начин. Пласта с информацията е между две повърхности, които са слепени, докато при CD информационния слой е най-отгоре и е много по-лесно да бъде надраскан. При DVD съм забелязвал, че се отлепят двата слоя при некачествените подложки. При тях не съм забелязал надупчване, характерно за CD.

Аз никога не се скъпя за CD или DVD. Все пак записвам в повечето случаи информация, която ще ми е нужна след време. Разбира се никога не е сигурно на каква партида ще попадне човек. Веднъж в един шпиндел от 50 бр. DVD Verbatim, попаднах на 4, които след запис при проверката дадоха грешки. Опитах да прехвърля информацията на харда и не успях. Затова на важните записи винаги пускам проверка. Отскоро си купувам SONY DVD-R 1x-16x. Вече съм записал 150 броя и не съм попаднал на некачествен. С времето не се знае как ще се представят. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Това, че на обложките на дадени носители пише, че са специално проектирани за нещо си, не ги прави задължително по-добри.

Не, не разбирай, че Verbatim Pastel са най-издръжливите. Т.е. много трудно е да се каже дали те са най-издръжливите. Това, което може да се каже със сигурност за тях, е, че са наистина качествени. Разбира се това може да се каже и за други носители.

Като цяло мога да някои съвети за ориентир. В общи линии инвестицията в носители на Verbatim е най-разумната, защото на практика нямат калпави такива. Не че всичките им носители са с еднакво и перфектно качество, но са най-постоянни в качеството си и каквото и да се вземе тяхно няма как да е лошо. Други като цяло добри марки са Sony, Maxell и TDK, но при тях е възможно да има мааалко повече отклонения, макар че като цяло също са доста стабилни марки.

Друг добър ориентир е именно страната на производство. Носители, произведени в кои страни, могат да се купуват:

- Япония и Сингапур - винаги и без притеснения за качеството, защото от тези две страни лоши дискове не излизат;

- Тайван и Индия - ако са на някоя от гореизброените марки;

- Китай - само ако са на някоя от гореизброените марки, макар да е желателно да се ползват тайвански и индийски носители, ако е възможно; Китай се ползва малко с резерви, макар да е възможно и оттам да излязат добри носители;

- Хонг Конг - не!

 

Добавено...

Съхранението на носителите също е важно. Правилното съхраняване е в съответните им обложки или шпиндели на сухо и тъмно място. Т.е. да е с ниска влажност и да има колкото се може по-малко светлина, особено пряка слънчева такава. Температурата на съхранение не е толкова фатална и стига да не е в някоя крайност, не би трябвало да е проблем. Носителите е редно да се пазят от прах, т.е. да се почистват преди прибиране. За евентуално почистване е препоръчително да се ползва етилов алкохол или дестилирана вода. Обикновена (вода) не е фатална, но не е за препоръчване, ако дълголетието е наистина важно.

Link to comment
Сподели другаде

 

За Verbatim Color нямам спомен. За CD или DVD става въпрос?

В случая говорех за CD. От представителството в Dinoel казаха, че Verbatim pastel няма да има повече и вместо тях ще предлагат Verbatim Color 52x.

gibson58 за DVD аз ползвам Maxell. А преди тях eProformance които по-късно ги преименуваха на epro. В интерес на истината никога не съм имала проблеми, но и старата ми писачка беше Plextor,а тя беше наистина добра.

За съжаление личния ми опит се изчерпва до тук. Иначе слушам съвети от познати, които казват да избягвам DVD Princo, Optical Storage и Nashua,но за тях нямам лични впеватления. Аз съм на принципа - "Не пипай нещо дето работи и не променяй нищо от което си доволна" :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Имам известен брой CD-та на Princo, записани с музичка преди 7 години. Просушвани са многократно на системката и CD-плеъра. Горната бяла (преди) повърхност на дисковете вече е цялата пожълтяла и на палци от честата употреба, но носителите продължават да свирят и до днес без проблем. Бухнал съм ги на съхранение в една кутия от бонбони "Сезони".

Презаписваемита на Princo също ме държат и до момента - имам 3 талива на по две години и безброй записи. Загубили са огледалния си блясък доста, но се записват без никакви дефекти. Цена: 80 стинки парчето :) От известно време ползвам и Sky, пак без проблем. Презаписваеми на Verbatim (с по година гаранция) имах 2 броя (по 2,40 парчето) изкараха по около два месеца... :)

DVD-дискове: Sky, от T-market-а. :) Имам 4 записани шпиндела. Нито един не ми е давал дефект. Чат пат гледам филми от най-първите си записи на тези дискове (от преди около година и половина) и все още не съм видял видима промяна в състоянието им. Има време, де...

 

Verbatim са ми куцузлийска марка: пъви прецакан диск в живота; първа поука защо не е идейно да записвам многосесиини DVD-та... първи прецакан диск, откакто ползвам ImgBurn и някои други... По-скоро, бих казал че това е марката носители, която най-много избягвам, въпреки хвалбите по нейн адрес. Предполагам, лоша Карма :)

Link to comment
Сподели другаде

по -принцип и аз полазвам само вербатм ,но съм имал проблеми с двд-тата им.след около година на някои са ми се получавали едни малки петънца от страната на записа,като те повреждат самият запис.съхранявам ги или в шпиндела или в кутии за двд в шкаф.много ги пазя от драскотини и т.н.какво можете да кажета за модела digital movie ,тези които са нарисувани като филмова ролка ,и онези цд-та нарисувани като плочи-добри ли са?

бях си купил от модела movie ,но видях че са произведено от мицубиши...

Link to comment
Сподели другаде

Не съм запознат с Digital Movie носителите на Verbatim. Но ето начин за сравнително бърз и точен начин за проверка на качеството на даден DVD носител:

1) сваляш и инсталираш DVD Identifier;

2) стартираш, избираш устройството от горното падащо меню, в което е въпросния носител;

3) кликаш бутон Identify и след това проверяваш производителя и ID кодовете:

http://ploader.net/files/528ba28469d16b8c799fa2786958b343.png

4) сравняваш ID кодовете с таблицата на тази страница.

Предполагам няма нужда да пояснявам носителите в коя таблица са добри и кои не толкова.

Link to comment
Сподели другаде

Хммм... Евтините на Sky, според програмата и таблицата май се хващат като качество номер 1:

Sky DVD+R: http://i45.tinypic.com/2wh4etg.jpg

Sky DVD-R: http://i46.tinypic.com/29xivcy.jpg

Axxess DVD-R: http://i50.tinypic.com/2wr4610.jpg

 

Това нещо ме съмнява :no: На DVD-R не ми засича скоростите на запис. Това нормално ли е?

 

Добавено: Интересно, дискове на HP, които мислех за реномирана марка и ползвах за уж по-трайни/надеждни записи, се оказаха второ качество: CMC Magnetics Corp [CMC MAG. AM3], според таблиците...

Link to comment
Сподели другаде

Нормално е да не засича скоростите на запис на "-" носители.

Колкото до кодовете, възможно е да са фалшиви. Хич не е необичайно някой китайски производител да използва MID код на реномиран производител. В коя страна са произведени? Това би помогнало малко, макар и да не е максимално точен метод за определяне дали даден носител е с истински или фалшив MID код. Би било много полезно ако кажеш какъв е кодът-щампа. Това е поредица от символи (букви и цифри), намираща се между повърхността със същинския запис и прозрачната пластмаса в средата. На нея също има код, но не той ни вълнува. Говоря за кода, намиращ се на прехода към самата зона за запис. (Пояснение, за всеки случай: става въпрос за код на самия носител, който трябва да се разчете физически, а не чрез софтуер.) Нямам възможност да направя снимка. А и то кодът обикновено е ситен и може да се разчита малко трудно, та би било трудно и да се снима, освен ако фотоапаратът не е по-сносен, какъвто моят не е.

Link to comment
Сподели другаде

И мен това ме съмнява... Значи, на Sky DVD-R на прозрачното, близо до дупката на диска има код: IFPI HAJ13 (възможни е двете I, всъщност да са квадратни скоби... надписа е половин mm). По-нататък, вече в оцветената част на диска, кодът е 722М

За Sky DVD+R, кодовете са съответно: IFPI HAJ11 и М817

За Axxess DVD-R: първият не се чете, а вторият е: M0965

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...