Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Всъщност VIDEO_TS.VOB също не ти е нужен. Ако си го оставил и избираш него, е грешка. Другото, което е редно да се отбележи, е, че IfoEdit работи само с VTS_01_1.VOB. Т.е. ако посочваш VTS_02_1.VOB, не би трябвало да стане. В такъв случай е нужно да преименуваш всички VTS_0X_1.VOB файлове на VTS_01_1.VOB, да ги обработиш с IfoEdit и след това да ги преименуваш обратно.

Поне аз това бих пробвал.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,

имам 3 филма от по 7гб ,който искам да ги запиша на двуслойни дискове.първите 2 ги записах но на третия ми излена това съобщение.DVD-video files reallocation failed.The resulting DVD-video might be unplayable.Do you want to continue?

назнам дали да дам ок, защото може да ми отиде дисчкето ????

Пробвай да заредиш третия филм с програмата DVD Shrink. Виж точно в кой файл ще ти даде грешката. Ако не изпише нищо, дай на video->No compression и после Baskup /създай предварително някаква папка/в която ще ти запише файловете с НОВА DVD структура. После смело записвай на DVD-R.

Link to comment
Сподели другаде

започнах с вариянта на antishoC ,защото ми се струва по-лесен.ти не спомена ако даде грешка какво да правя,за това прилагам шот с грешката ,която се появи .в дясно съм показал цялото съдържание на филма,ако ще помогне.незнам дали е от значение,но media player classic и arcsoft плейват филма ,но WMP -не.

ето шота че май го бях забравил...

http://share.pacomlan.com/images/MIb39042.jpg

Link to comment
Сподели другаде

DVD Shrink ти показва, че имаш дефект във файла VTS_03_4 VOB.

Ако пуснеш само него през някой рlayer /примерно CyberLink PowerDVD/ще видиш, че някъде картината или звука прекъсва, има примерно срив,появяват се квадратчета или нещо друго. Виж точно в коя минута е проблема. Пусни същия файл от оригиналният си диск-майка /ако не си го свалял от нета/ на същия момент и виж дали го има и там проблема. Ако не-свали отново само файла VTS_03_4 VOB в някоя друга папка, като преди това пребършиш хубаво диска от евентуални прашинки или отпечатъци от пръсти по него. После изтрий стария VTS_03_4 VOB файл от главната папка и го замени с новия.

Понякога обаче дефекта е толкова незначителен, че ако те устройва може да го пренебрегнеш. Записващата програма на Nero ще запише диска с грешката.

Преди обаче да го изпечеш, пиши отново тук и опиши точно какъв дефект ти дава въпросния файл. Пиши също, дали става въпрос за филм, който си свалил от друг диск-майка, или от интернет.

Link to comment
Сподели другаде

Очаквах и този вариант.

Последна проба, за да уточним какъв точно е проблема.

От Re-author на DVD Shrink отвори папката с филма и виж дали можеш да прехвърлиш от дясната половина всички Title от първия до последния в лявата част. Подреди ги по възходящ ред ако са разбъркани.Дай Baskup и виж дали ще започне процеса. Няма смисъл да чакаш, просто само виж дали ще се стартира нормално. Ако-Да, го прекъсни. Значи всичко е на ред и няма смисъл да правиш ново DVD,защото ще се лишиш от менюто на филма.

Отвори си нерото, не обръщай внимание на предупреждението, дай си ОК/може и да не чакаш секундите, които ти отброява/ и записвай.

 

Ако пък не държиш на меню, а на 100% сигурност, може да продължиш и завършиш направата на ново DVD с DVD Shrink.

Link to comment
Сподели другаде

Няма три, защото липсва VTS_03_4 VOB. VOB файловете съдържат видеото, аудиото, субтитрите и менюто. За съжаление при теб "Title 3"в случая се оказва част от самия филм, а не примерно някакви допълнителни материали към него/интирвюта, реклами или нещо друго/Въпреки, че на практика, когато гледаш филма ще видиш, че в него нищо не липсва т.е.филма си е цял-няма липсващи моменти, програмата DVD Shrink не може да "открие" част от него. Тази част от филма обаче си я има, просто торента не е качен коректно. В този случай не може да си направиш ново DVD с DVD Shrink,защото програмата не "желае" да зареди и останалите фойлове от тази част и така ще ти липсва доста голяма част от филма.

Ако обаче го запишеш с Нерото макар да има вероятност филма да не може да тръгне на всички модели домашни плейари-той ще бъде цял. Имала съм такива случаи и ми прави впечатление, че при такива дефекти, колкото DVDплеъра е по-скъп-разбирай реномирана фирма, толкова по-трудно се справя с проблема. Обаче тези, без много екстри си четат такива DVD-та без проблем и въобще не могат да засечат, че има грешка. Ако това те успокоява, повечето от тях успяват да се справят-около 80%. За съжаление наблюденията ми са предимно с DVD5. За това при теб нямам идея дали ще е така, още повече като се има предвид,че по принцип някой модели се затрудняват като цяло да четат определени DVD9 записани дискове.

Моят съвет е да прежалиш малко парички и да пробваш. Така ще имаш филма и поне на компютъра винаги ще можеш да си го пуснеш.

 

 

Хм, сега се загледах в снимките, които си дал. Това да не би да не се отнася за филм, а за диск на Guns N Roses-Makin Fucking в две части? Защото това би променило значението на Title 3

Link to comment
Сподели другаде

Пиши го направо с нерото.

Оказва се, доколкото видях, че е правено от три VHS касети.Нормално е нещо да се е объркало. Мисля,че няма да има проблем при просвирването на диска. Програмата не откри грешки при IFO файловете ,а те съдържат информация относно частите на записа, менюто, субтитрите и аудиото.Няма грешки и при BUP файловете,които са backup на IFO файловете,в случай, когато съответствуващият IFO файл е нечетим.

По принцип би могло да се направи 100%сигурен диск,но без да прегледам файловете ще ми е много трудно от разтяние.

Но мисля, че и така няма да имаш проблеми :)

Link to comment
Сподели другаде

ще рискувам диска да го запиша с нерото,а иначе това за скоростите вярно ли е,че няма разлика дали ще записвам на най-ниската или най-високата?защото винаги съм си мислел че колкото е по ниска скороста ,толкова е по малък шанса за грешки и дефекти.
Link to comment
Сподели другаде

Аз лично предпочитам да записвам на по-ниска скорост. Особено когато става дума за DVD с музика и аудио дискове. Според мен от по-голямо значение е самия носител. Но това зависи и от писачката.За DVD съм на 4 а,СD-не повече от 16.С подложки Verbatim CD (произведени от Taiyo Yuden) изненадващо при моята писачка нивото на C1 грешките е по-ниско при запис на 16 скорост отколкото при 8 скорост. Taiyo Yuden произвеждат още и Maxell и това са дисковете които предпочитам. За МР3 и филми много-много не подбирам дискове и скорост, защото не ми са от съществено значение. Все пак, мисля че 5-10мин няма да са от значение, когато държиш на някаква информация.
Link to comment
Сподели другаде

аз двд-тата ги записвам винаги на на-ниската възможна скорост,както казваш ти като държиш на това което записваш...

записах диса с нерото и няма проблеми,плеива си го домашното кино.мерси за помоща на теб и N_Raven

Link to comment
Сподели другаде

Скоростта на запис е от доста относително значение за качеството на записа. Във връзка със скоростта е по-важно дали даденият носител понася добре въпросните скорости. В общи линии е нужно да се спазват скоростите, на които е сертифициран даден носител. При качествени носители това не е проблем, защото те се справят добре на всички скорости. Евентуално при по-нискокачествените носители би имало някакви поводи за по-солидно подбиране на скоростта на запис.

Носителите на Verbatim не се произвеждат от Taiyo Yuden, а от Mitsubishi Chemicals и CMC Magnetics.

Maxell са имали носители от различни производители и въобще не ползват само Taiyo Yuden.

Link to comment
Сподели другаде

 

Носителите на Verbatim не се произвеждат от Taiyo Yuden, а от Mitsubishi Chemicals и CMC Magnetics.

 

За аудио дискове ползвам VERBATIM PASTEL TY. До сега си мислих че TY означава Taiyo Yuden :crosseyes1: Другите които ползвам-Verbatim Vinil наистина се изписва МСС предполагам-Mitsubishi Chemical Corporation.

 

В последно време не мога да се снабдя с Verbatim PASTEL,защото ми казаха, че не ги внасят.Вместо тях имало COLOR,но не съм ги пробвала.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...