Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Привет на всички! Както се вижда - нова съм, но не само във форума, а и по темата. Но се надявам, че след изчетеното до тук ще се справям малко по-добре. Много благодаря на всички за подробната информация по темата - от голяма полза ми е. Но моят проблем са субтитрите :crosseyes1: - ако това не е мястото за тяхното обсъждане, моля да ме извините, но както казах - нова съм.

Тук сме, за да си помагаме един на друг и така и ще бъде. Няма от какво да се притесняваш дали си нова или не (никой не се е родил научен) или че не си нацелила мястото - в краен случай, ще бъде преместен коментара ти в отделна тема, но помощ няма да се откаже. :OK:

 

Та проблемът ми е следния:

1. Имам качен на компа филм с DVD-файлове(.IFO, .VOB и т.н.), който би трябвало да е със български субтитри(така пишеше в инфото като го свалях). Та понеже прецаках вече достатъчно дискове първо си го пуснах на компа, за да се уверя, че всичко му е наред. Да - ама не! Няма никакви субтитри! Възможно ли е на плеъра на компютъра да не се виждат, а след като го запиша на DVD-диска да се покажат? И има ли начин да разбера това преди да направя записа?

По принцип субтитрите трябва да си излизат нормално, независимо дали пускаш филма от DVD или от твърдия диск. Не разбрах с какъв плеър си се опитвала да пускаш филма, но PowerDVD и WinDVD изкарват субтитри нормално.

 

2. Имам качен и .avi-филм. Свалих си и необходимите субтитри за този релийз, разархивирах ги в директорията на филма, но като пусна филма на компютъра, субтитирите не тръгвата сами, а трябва да ги лоудна, а в записа, който направих по описания в началото на темата начин, изобщо ги няма и няма как да ги стартирам(така прецаках още един диск).

По всяка вероятност субтитрите не се зареждат автоматично, защото не са със същото име като .avi файла.

Другото също не го разбрах - записала си филм(и), както е описано в темата, но после не могат да се заредят на домашния плеър? Ако е така, то е напълно възможно плеърът да не поддържа отделни субтитри.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Другото също не го разбрах - записала си филм(и), както е описано в темата, но после не могат да се заредят на домашния плеър? Ако е така, то е напълно възможно плеърът да не поддържа отделни субтитри.

Някои плеъри поддържат допълнително зареждане на субтитри. Например на моя Самсунг може да заредиш първо субтитрите, независимо, че са с друго име, и после да заредиш филма и всичко е наред.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах и с трите плеъра на компютъра ми - BSplayer Pro, Win Media Player и NeroShowTime но нито един не отваря въпросните субтитри. Вече се съмнявам, че филмът е със субтитри. Иначе цялото име на файла е: ................1995.WS.Custom.BGSUB.PAL.DVDR-KN. Не смея да си го запиша на диск, за да не си остана с непреведен филм.

Що се отнася до втория проблем свалих точно субтитрите, на които пишеше, че са за моя релийз - имената на файловете съвпадаха едно към едно, но филма тръгва без субтитри и трябва да ги лоудна (това на компютъра). Мислех, че като го запиша като DATA-диск (както е описал Tragedy в началото) ще си качи и субтитрите, но това не стана - няма субтитри като пусна диска на домашния плеър. Иначе той е LG DVX9700 и мисля, че чете почти всичко, има си и меню за субтитрите и мога да си ги сменям, да си ги лоудвам, да си ги спирам и т.н., но когато ги има. А при мен ги няма, въпреки че записах диска като DATA-диск и качих всички файлове, които бяха в директорията с .avi-филма - вкл. и субтитрите. Надявам се че сега обясних по-подробно проблема и ще можете да ми помогнете.

Благодаря!

Редактиран от tan4etoo
Link to comment
Сподели другаде

Пробвах и с трите плеъра на компютъра ми - BSplayer Pro, Win Media Player и NeroShowTime но нито един не отваря въпросните субтитри. Вече се съмнявам, че филмът е със субтитри. Иначе цялото име на файла е: ................1995.WS.Custom.BGSUB.PAL.DVDR-KN. Не смея да си го запиша на диск, за да не си остана с непреведен филм.

Оставам с впечатление, че това е image файл - ISO, BIN, MDF, NRG. Така ли е?

И все пак съветът ми е да опиташ кадърен

 плеър - InterVideo WinDVD (117.5MB) или CyberLink PowerDVD.

 

Що се отнася до втория проблем свалих точно субтитрите, на които пишеше, че са за моя релийз, но сега като гледам наистина имената на файловете не съвпадат точно. Ще потърся субтитри със същото име като на .avi файла - надявам се да стане номера.

Не е нужно да търсиш нови субтитри, просто преименувай тези. Ако не знаеш как:

1) Маркираш филма и натискаш F2.

2) Маркираш името на филма (без .avi, накрая в случай, че го изписва).

3) Натискаш CTRL+C (на клавиатурата).

4) Маркираш името на субтитрите (без .srt/.sub накрая, в случай, че го изписва).

5) Натискаш CTRL+V (на клавиатурата).

Link to comment
Сподели другаде

Хайде да се включа и аз в дискусията със скромното си мнение. Според мен, проблемът ти произхожда от самите субтитри. Може да бъде проблем в самите субтитри или проблем във Vobsub, ако ползваш него. Щом на компютъра не ти се зареждат автоматично, значи или са формат, който плеарите не разпознават, или не е указано н-р на Vobsub или на съответния плеар/ където се налага/ да ги зарежда автоматично. Дай инфо- какви са субтитрите- формат, размер.Ако искаш прати ми ги да ги погледна. Странното е, че домашният ти плеар, също не ги зарежда- казваш, че чете почти всички формати. Това значи, че или не чете точно този, или по някаква причина не тръгват. Първо- увери се, че са записани. Второ- Кажи как точно ги записваш? Например при моя плеар не мога да извадя субтитри по никакъв начин, ако в името им се съдържа какъвто и да е препинателен знак. Може пък и твоето да е такова. Ако проблемът е такъв, преименувай двата файла н-р film.avi , film.srt и записвай. За да не хабиш дискове, пробвай с презаписваеми. Но първо кажи какъв е форматът на субтитрите и какви субтитри възпроизвежда твоят плеар? Успех! :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

1.Въпросните субтитри са .sub, които дом. ми плеър чете, заедно със .srt и .smi. Ще пробвам да преименувам и филма и субтитрите.

2.На въпроса на Night_Raven - това е DVD-видео файл (надявам се) понеже в директорията с филма има файлове с разширение .VOB, .IFO, .BUD. Питам - ако го запиша на диск ще има ли субтитри?

!!!Само да уточня, че става въпрос за два различни филма и съответно за два различни проблема. :blink:

Редактиран от tan4etoo
Link to comment
Сподели другаде

1.Въпросните субтитри са .sub, които дом. ми плеър чете, заедно със .srt и .smi. Ще пробвам да преименувам и филма и субтитрите.

А на компютъра започнаха ли да се зареждат автоматично?

 

2.На въпроса на Night_Raven - това е DVD-видео файл (надявам се) понеже в директорията с филма има файлове с разширение .VOB, .IFO, .BUD. Питам - ако го запиша на диск ще има ли субтитри?

Аха, името е на папката, ясно.

Ако ги запишеш както е описано в началото на темата, всичко трябва да е наред.

Link to comment
Сподели другаде

Ей, хора, златни сте!!! :thumbsup: Решихме единия проблем - уеднаквих имената на .avi-филма и на субтитрите към него и вече всичко е ОК! :bravo: Благодаря ти Night_Raven за ценния съвет. Ще го ползвам и занапред.

Остава другият филм - този, който е с вградени (така ли се казваше???) български субтитри. Между другото като го пуснах отново на NeroShowTime успях да ги включа, но продължавам да се притеснявам за това дали ще тръгнат на диска (понеже в момента нямам презаписващ и в близките 2-3 дни не ми се очертава излизане, за да си закупя).

Още веднъж БЛАГОДАРЯ! Много сте ценни! :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Супер! Справила си се. Аз изобщо не разбрах, че файловетне са ти с различни имена и вече спрягам какво ли не. Това е основно правило- Ако искаш субтитрите да ти излизат автоматично и без проблем на компа, имената винаги трябва да са им абсолютно еднакви. И най- добре да са сложени в една папка.

До тук добре, но тази филм тръгна ли на плеара? Нали и с него имаше проблем?

А другият филм е DVD найстина. Тук обаче ще трябва малко да се внимава, защото ако записваш с Неро и си с по- нова версия, съществува опасност да имаш проблеми със записа на vob файловете, ако те са няколко броя- 1,2,3 и т.н. При по- новите версии този проблем съществува при vob. файловете. Ако стане така запиши ги с Copy to DVD. Няма да имаш проблем. А за субтитрите - не се притеснявай. Щом са вградени, няма как да не излязат. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте!Извинявам се предварително,ако вече е обсуждан подобен на моят проблем и аз пак питам:)Сваляме DVD филм от някой тракер и на ПЦ-то си върви перфектно.Меню,субтитри..каквото искаш.Записваме го-на ПЦ-то върви и от диска.Когато го пуснем на един LG player менюто не е активно и субтитрите не тръгват.Как да се справя с това.Благодаря предварително на оказалите ми помощ! :blush:
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Извинявам се предварително,ако вече е обсуждан подобен на моят проблем и аз пак питам :) Сваляме DVD филм от някой тракер и на ПЦ-то си върви перфектно.Меню,субтитри..каквото искаш.Записваме го-на ПЦ-то върви и от диска.Когато го пуснем на един LG player менюто не е активно и субтитрите не тръгват.Как да се справя с това.Благодаря предварително на оказалите ми помощ! :blush:

 

Гледам, че никой не ти отговаря, затова ще дам моето скромно знание (което получих няколко реда по-нагоре) - специално за субтитрите разбрах, че името на файла на субтитрите трябва да е съвсем еднакво с това на самият филм, за да тръгват навсякъде без проблем. А що се отнася до менюто - това мисля, че го пишеше някъде по-назад в темата, така че просто трябва малко по-внимателно да прочетеш всичко писано досега. Успех! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Извинявам се предварително,ако вече е обсуждан подобен на моят проблем и аз пак питам:)Сваляме DVD филм от някой тракер и на ПЦ-то си върви перфектно.Меню,субтитри..каквото искаш.Записваме го-на ПЦ-то върви и от диска.Когато го пуснем на един LG player менюто не е активно и субтитрите не тръгват.Как да се справя с това.Благодаря предварително на оказалите ми помощ! :blush:

Опитай да го пуснеш на друг плеър, у познат например.

 

специално за субтитрите разбрах, че името на файла на субтитрите трябва да е съвсем еднакво с това на самият филм, за да тръгват навсякъде без проблем.

Това важи за рипнати филми, т.е. филми, кодирани в AVI - демек стандартните филмчета, които се теглят от локални сървъри на доставчици и се разменят на обикновени дискове. При тях субтитрите трябва да са със същото име, за да се заредят автоматично. Ако не са със същото име, пак могат да се пуснат разбира се, но трябва да се укажат ръчно.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Благодаря на отзовалите се на моят зов за помощ ;) Пусках филмите и на един Sony плеър и там е същотото.Менюто не е активно и субтитрите не тръгват.Някой да има друга идея?
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Благодаря на отзовалите се на моят зов за помощ ;) Пусках филмите и на един Sony плеър и там е същотото.Менюто не е активно и субтитрите не тръгват.Някой да има друга идея?

 

Филма като DVD-Video ли е записан или като DVD-Data защото има вероятност и от това да е ?!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте,за да не отварям нова тема пиша тук.Скоро си сложих DVD записвачка и записах 6 AVI филма на един диск.Имам и CD записвачка с DvD ROM на която реших да пусна филмите,но ми показа че диска е празен,но на DVD записвачката си излизат нормално и се възпроизвеждат. Някакво обяснение дали има на това-вероятно не може да чете ISO файлове или е нещо друго?Уточнение-записа го правих с неро Редактиран от eleena
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...