Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

...не виждам за какво ще го ползваш в съвременна геймърска машина.

 

Според мен, е по-добре да имаш и да не ти трябва, отколкото да нямаш и да ти трябва. Все пак, цената на устройството е доста ниска. Сещам се аз, когато поръчвах моята щайга, как ми казваха: "Що ти е това флопи - никой не го ползва вече", но добре че си настоях... После при инсталирането на SATA драйверите по време на инсталацията на Windows XP, ми беше от голяма полза, както и в още няколко случая.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако говориш за количеството и това, че е разпределно в 2 банки, то няма логика да е непрепоръчително.

Ако говориш конкретно за производителя A-DATA, то има някаква логика, защото е възможно даден производител да не е препоръчителен (като PQI и V-DATA например). В текущия случай обаче това отново не е вярно. A-DATA не е от най-реномираните производители, но все пак е доста сносен производител и няма причина да се избягва.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте. Аз бих искал да задам въпроса си по следния начин. Коя оптимална конфигурация бихте ми препоръчали в рамките на 900-950 лв. бюджет (но говорим за сума без монитор; там мога дапредвидя още към 300 лв.) като държа процесора да е на Intel и най-вече приоритетни са ми процесора, рамта и видеокартата? Благодаря предварително за помоща!
Link to comment
Сподели другаде

В този бюджет от 950 лв. нямаш особени възможности, особено пък за Intel - не че толкова не може да се сглоби нещо. Аз бих се насочил към някой три- или четириядрен процесор на AMD. Предполагам машината ще се ползва най-вече за игри и трябва да е адекватна. Това са и най-скъпите компютри всъщност... Уцелил си лош момент, когато всичко поскъпна с увеличаването на курса на долара и кой знае кога ще поевтинее.
Link to comment
Сподели другаде

@pavkata-zaraboy86, ето примерна конфигурация на компютър за игри на базата на "Интел", който обаче надхвърля бюджета от 950 лв. 1 087 лв. е сумата. Трудно може да се направи по-евтин. Трябва да се използват по-некачествени компоненти, а не си струва.

post-10359-12758442307117_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Дойде и моят ред. :)

Ще ви помоля за конфигурация според този сайт. Ще се опитам да дам малко пояснения, защото е на словашки, но си мисля, че няма да имате проблеми.

От падащото меню

post-485-021715600 1297104237_thumb.jpg

се избира ориентираща конфигурация, според това за какво смятате да използвате компютъра - Студент, Мултимедия, Геймърска и др. Всички тези конфигурации ги има както за Intel така и за AMD. Разбира се това са само ориентиращи варианти, може да се изберат други компоненти. След избирането на "ориентиращата" конфигурация (аз съм избрал Мултимедия на AMD) се показва някаква стандартна конфигурация за 196€. От падащите менюта може да се изберат други компоненти. След промяната/избора, автоматично се променя цената "Vaša cena s DPH:". По долу ще дам превод на съответните компоненти.

Matičná doska - Дъно

Procesor - Процесор

Pevný disk - HDD - Твърд диск

Operačná pamäť č.1 - Памет

Grafická karta - VGA - Видео карта

PC Skrinka - PC кутия

Napájací zdroj - Захранване

Sieťová karta - Мрежова карта

 

Най-накрая, най-важното. Смятам да отделя 400€ за конфигурация. Първоначално смятах да дам 500, но искам да си купя и Windows 7 OEM - препоръчайте ми какъв (и защо).

Досега съм бил с AMD и не мисля, че за тези пари ще достигна желаното с Intel (421€ за стандартна конфигурация Мултимедия, спрямо 196€ при AMD). Смятам да използвам компютъра за гледане на филми Full HD, конвертиране на видео и други неща, но тези две са водещи. Ако смятате, че от другите конфигурации (Геймърска, Студент) има по-добър избор на компоненти, дайте тях (мисля си, че която и да е конфигурация да се избере, съдържа абсолютно всички възможни варианти/компоненти за комбинация). Също така, дали 32 или 64 битова версия, както и поглед към бъдещето - 2 или 4 ядров процесор (не искам след време да купувам "по мощен"). Ако влезна в рамките на посочените пари, ще взема 4 ядрен, без значение дали ще го използвам напълно. Друга претенция е 1ТВ диск. С няколко думи, за тези пари да се купят възможно най-добрите компоненти.

Ще ви помоля да напишете защо точно "тези" компоненти - предимства, качества.

 

П.П. Искам да се извиня, ако не отговарям навреме, но компютъра издава багажа и едвам успявам да го стартирам. Може да се наложи да ходя у приятел за да разгледам отговорите (и въпросите).

Link to comment
Сподели другаде

Тази AMD-конфигурация по-горе, ако ти си я сглобил е просто смешна на фона на съвременното ниво на компютрите. Няма да става почти за нищо, нито пък за гледане на HD-филми. Сглобих тук една, която излезе с 16 евро по-скъпа в интерес на това да не остарява бързо. Има си и външна нелоша видеокарта, която хем влиза в работа при гледане на HD-video, хем може да пуснеш някоя игра. Компютър само с врадена видеокарта (в дъното има такава) е силно осакатен и неадекватен. Твърдия диск е достатъчно добър и евтин (имам същия). Процесора е триядрен и доста добър за цената си (на 3,2 GHz). Паметта е от американската фирма Patriot (имам такава, както и мои познати). Захранващият блок е качествен (може и малко по-слаб да се сложи, но не си струва според мен за 6-7 евро). Като купиш Windows 7 OEM, ще ти го инсталират, но няма да получиш диска, затова е и по-евтин. Той трябва да е 64-битов, за да изплозва цялата налична RAM-памет (4 GB).

post-10359-050324500 1297176353_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Тази AMD-конфигурация по-горе, ако ти си я сглобил е просто смешна на фона на съвременното ниво на компютрите.

Не съм я сглобявал аз. Както казах, това е автоматична конфигурация, която се зарежда при избора на „AMD Мултимедия“.

 

Има си и външна нелоша видеокарта, която хем влиза в работа при гледане на HD-video, хем може да пуснеш някоя игра. Компютър само с врадена видеокарта (в дъното има такава) е силно осакатен и неадекватен.

Разбира се, че е добре да има видео карта.

 

Твърдия диск е достатъчно добър и евтин (имам същия). Процесора е триядрен и доста добър за цената си (на3,2 GHz). Паметта е от американската фирма Patriot (имам такава, както и мои познати).Захранващият блок е качествен (може и малко по-слаб да се сложи, но не си струва според мен за 6-7 евро).

Защо не WD? Непрекъснато чета за тях, колко са "готини".

Защо три ядрен, а не четири ядрен?

Нещо против DDRAM3 2x2GB Corsair 1333 CL9 (CMV4GX3M2A1333C9)?

 

Като купиш Windows 7 OEM, щети го инсталират, но няма да получиш диска, затова е и по-евтин. Той трябва да е 64-битов, за да използва цялата налична RAM-памет (4 GB).

Не съм сигурен, но в сайта, в раздел софтуер,пише, че при OEM версиите се доставя и инсталационен диск. Ще попитам допълнително.

Интересното е, че 64-битовите версии са по-евтини от 32-битовите. Въпроса е, намират ли се 64-битови версии на най разпространения софтуер – браузъри, записващи програми,офис програми и т.н. Какво е положението по принцип?

Има ли значение дали е Windows 7 Professional или Windows 7 Ultimate? Първия е доста по-евтин. За сравнение:

OEMWindows 7 Professional 64-bit SK, OEMWindows 7 Professional 32-bit SK

 

OEMWindows 7 Ultimate 64-bit SK, OEMWindows 7 Ultimate 32-bit SK

 

Очаквам и други предложения. :)

 

П.П. Добре ли е, да се ориентирам към компоненти, които са податливи на клокване?

Link to comment
Сподели другаде

Аз само съм дал предложение, пък ти можеш да го промениш, разбира се. Процесорът е триядрен, защото си заложил доста ограничен бюджет. Когато една стока се рекламира усилено (за дисковете на WD става въпрос) не означава непременно, че това е най-доброто. 32-битовите програми нямат проблеми с 64-битов уиндоус, защото работят в режим на 32-битова емулация. Windows си прави две папки: Program files и Program files (x86) за 32-битовите програми. Има и два интернет експлоръра: 32- и 64-битов. Windows 7 Professional не поддържа езикови пакети като ъпдейт, те се купуват отделно. Windows 7 Ultimate и Enterprise поддържат 35 езика като ъпдейт и не се купуват.
Link to comment
Сподели другаде

Windows 7 Professional не поддържа езикови пакети като ъпдейт, те се купуват отделно. Windows 7 Ultimate и Enterprise поддържат 35 езика като ъпдейт и не се купуват.

Ако предположим, че ми е достатъчен словашкия език при Windows 7 Professional, то тогава е безсмислено да влагам пари в Windows 7 Ultimate или Enterprise (предполагам наблягаш на ъпдейт с български интерфейс). Интересуваше ме, дали има разлика в производителността?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...