Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Защо не WD? Непрекъснато чета за тях, колко са "готини".

Известна и надеждна марка. С 5 години гаранция, вместо 3 при HITACHI. От сайта на компанията, можеш да си изтеглиш и безплатна версия на Actronis True Image, ако имаш диск WD.

Аз имам 1ТB WD Black SATA III. Като недостатък виждам (по-скоро чувам) при него, сравнително по-шумната работа - постоянно нещо пристъргава и потропва леко. Както научих впоследствие - шумът/тишината на работа, са просто въпрос на партида - различни партиди при един и същи модел и обем, са различно шумни. HITACHI също съм имал и беше също шумно, което впоследствие (от лични наблюдения) забелязах, че май го има при по-старите и моделите с по-малък капацитет. Екстра-дискове са си и никога не съм имал проблеми на машини с такива - мисля, че са си удачно решение на избор.

 

Въпроса е, намират ли се 64-битови версии на най разпространения софтуер – браузъри, записващи програми,офис програми и т.н. Какво е положението по принцип?

На пръстите на едната ръка ми се броят нещата, които не са ми тръгнали на x64-битов Windows 7. Имах същите съмнения, като теб в началото.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз не мога да се сетя за нещо, което не е тръгнало на Windows 7 x64. Ти можеш ли да се сетиш за нещо конкретно?

 

Да, някои портативни програми/игри, обработени с ThinApp, както и RIP-ове на такива. Примерно - някои версии на Heroes III. Това не е проблем, обаче, тъй като се намират такива, които тръгват. Необходимо е просто да се съобрази и пoтърси. Също и GTA VICE CITY :) Също и DOSBox игри... Но това са доста малка и незначителна част, която ще си намери разрешение с времето.

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам за късното включване, но компа издаде напълно багажа. Пиша от един приятел.

 

Ще се промени ли нещо ако вдигна малко цената на 450€? Имам предвид 4-ядрен процесор, 1ТB WD хард диск и без записвачка (имам почти нова).

 

Доста често срещам по тукашните форуми следната конфигурация:

 

post-485-078339100 1297961239_thumb.jpg

 

 

Какво си мислите за нея, ако се смени хард диска с 1ТB WD Black SATA III, паметта с DDRAM3 2x2GB Corsair 1333 CL9 (CMV4GX3M2A1333C9) и се премахне от списъка записвачката?

 

Искам да попитам и за свързването на компютъра с сателита, с цел записване на излъчването на хард диска. На какво да обърна внимание? Какви портове трябва да има дъното? Сателита има 9-пинов изход (сериал порт?), видео чинч, Скарт и ляв и дясен аудио чинч. Разбира се, не е казано,че ще го използвам винаги. Може след време да го сменя. Какви са стандартните портове на дъното, към които трябва да се ориентирам в избора на дъно, за да ми вършат работа?

Link to comment
Сподели другаде

Аз не мога да се сетя за нещо, което не е тръгнало на Windows 7 x64. Ти можеш ли да се сетиш за нещо конкретно?

До сега само Skype 3.8 не съм успял да подкарам за съжаление..

stanilabg: Видео картата и захранването не хващат окото поне според мене..430W според мене са малко при бъдещ ъпгрейд,видеото също при положение,че излезе 6-та серия.

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Конфигурации могат да се направят колкото искаш. Това дъно става по принцип, но е малко поорязано - например отзад има само три аудиожака. Има дъна с по шест. Процесора е добър, със същия успех почти ще се справя и един по-евтин триядрен като предложения от мен преди Athlon II X3 450 (3,2 GHz).
Link to comment
Сподели другаде

Привет отново.

Имах път до магазина откъдето смятам да взема компютъра, та реших да попитам направо на място за нова конфигурация. Предложиха ми ето тази:

 

AMD Athlon II X4 640 Quad-Core BOX (AM3) - 99,50€

DDRAM3 2x2GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 - 40,55€

KME CX-0762 MIDI Tower ATX 500W - 56,38€

VGA ASUS ATI 5570 DI 1GB DDR2 (PCle) - 64,96€

D-Link DIR-615 Wireless N Home Router with 4 Port 10/100 Switch - 41,86€

MB Gigabyte 880GMA-UD2H (AM3) - 84,30€

HDD WD 1TB Serial ATA III 7200 32MB, WD10EALX - 62,30€

Общо 449,84€.

 

Надявам се да не съм много нахален с повтарящите се въпроси, но какво си мислите за нея? Предполагам, че захранването трябва да е нещо по сносно - това е комплект с РС кутията. Ще съм благодарен, ако за всеки неподходящ компонент посочите алтернатива и защо точно този избор.

 

Също така попитах за ОЕМ версиите на Windows вързани с хардуер. Отговориха ми, че дават инсталационен диск, което е добре. Относно версията, бяха на мнение, че OEM Windows 7 Home Premium 64-bit SK е напълно достатъчна за обикновения потребител. Т.е. няма нужда от Windows 7 Professional. Какво е вашето мнение, но честно, ако трябва да си купите Windows, а не сваляте? Иначе разликата е малко повече от 25€, която може да се раздели между компонентите.

 

П.П. Сега разгледах сайта и открих, че цените показани по горе (и дадени ми на офертата), не са интернетовите, т.е. конфигурацията ще излезе с няколко евро по-малко.

Link to comment
Сподели другаде

Кутията и захранването са пълен боклук - т.е. менте са. Видеокартата също не струва - слаба е и с DDR2 отгоре на това, което хептен влошава положението. Ако вземеш този компютър, много хубаво ще се подредиш. Искаш мнение - имаш го.
Link to comment
Сподели другаде

Искаш мнение - имаш го.

Така е, но дай предложения на неподходящите компоненти. Знам,че вече ме посъветва с една конфигурация, но нека развием тази последната. Може да не използваш/използвате сайта, който съм дал. Напишете отделно компонента, който би бил подходящ. Аз ще погледна после дали ще се вместя в сумата.

Както казах, ясно ми беше за захранването, че е боклук. Какво да бъде?

Защо картата да е слаба? Няма ли да подкарам Full HD видео? Разбира се, без да я изстисквам до последната капка.

Да разбирам ли, че след като не си споменал останалите компоненти, стават? И до колко стават - само ей така или са възможно най-добрите за тази сума?

Нещо по въпроса за Windows-а, за който съм попитал по горе? Като сравних двете версии от сайта на Майкрософт, няма нищо интересно, което да наклони везните в полза на Professional, т.е 25€ повече.

 

Съжалявам, че съм толкова настойчив, но пиша от един приятел и не мога да си позволя да ходя всеки ден и да питам за нещо по няколко пъти, затова ще съм благодарен, ако ми отговаряте на всички зададени въпроси.:)

Link to comment
Сподели другаде

Предишната конфигурация, дето си я дал по-горе е по-добра, захранването й е екстра. Само хард диска изхвърляш най-вече и го заменяш с друг, не Seagate. HD-video ще го подкараш и на вградена карта, но нали целта е да имаш що-годе добър компютър. За кутия си харесай някоя Cooler Master. Може да й смениш дъното също с Gigabyte 880GMA-UD2H. Това има доста мощна вградена видеокарта (HD 4250), та може да си останеш с нея, ако няма да играеш игри. Ако изгори обаче, сменяваш цялото дъно.
Link to comment
Сподели другаде

Ето ти една примерна добра конфигурация. Видеокартата може да не я взимаш, ако не играеш игри. Твърдия диск е само примерен, може да си го смениш, както и паметта.

 

post-10359-048796200 1298227407_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

stanilabg, до колкото видях няма да играеш игри на компютъра, та геймърска карта не ти е нужна. Ето едно предложение от datacomp.sk:

MB Gigabyte 870A-UD3 (AM3) - дъното е с южен мост 850 с поддръжка на SATA III и USB 3.0

AMD PHENOM II X4 840 Quad-Core BOX (AM3) Предимството пред Athlon II e наличието и на L3 кеш

HDD WD 1TB Serial ATA III 7200ot. 32MB, WD10EALX - това е Blue серията

DDRAM3 2GB Patriot 1600 CL9 Non-ECC (PSD32G16002H) 2бр. - реномиран производител, а цената е прилична

VGA GIGABYTE GeForce N220D2-1GI 1GB DDR2 (PCIe) - щом няма да играеш игри това е предостатъчно, понеже поддържа хардуерно ускорение на HD Video и ще може да гледаш всичко с нея.

NZXT Gamma Tower Pure Black - ако я няма в наличност може да вземеш CoolerMaster Elite 430 на подобна цена

Seasonic Energy Knight SS-500ET 80+ 500W - едно от най-добрите захранвания в този ценови клас

Lite-On DVD-RW iHAS324, SATA, black - тук не е от особено значение, но тоя ЛайтОн е добър модел

Всичко 464 евро. За Windows, според мен Home Premium x64 ще ти върши работа и няма нужда да плащаш за Professional. Ето едно подробно сравнение на версиите - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

За да записваш предавания от сателита/TV ще трябва отделна платка или външен тунер на USB. Нещо от тия - http://datacomp.sk/pc-komponenty-tv-tunery-videokarty_c146.html Конкретен модел не мога да посоча, понеже не съм запознат с това. Обаче това не е задължително и може да се вземе в последствие.

Link to comment
Сподели другаде

Какво ще ме посаветвате за този лап-топ ...

Acer Travelmate 5740G-434G64MN

 

● 15,6" LED Backlight Widescreen Display mat

● Intel Core i5 - 430M - Prozessor mit 2 x 2.26 GHz und bis zu 2 x 2.53 GHz TurboBoost

● 640 GB Festplatte

● 4 GB Ram Arbeitsspeicher

● DVD-Super-Multi-Double-Layer-Brenner

● Wireless Lan (Draft-N)

● 3 x Hi-Speed USB 2.0

● integrierter Kartenleser

● Webcam

● Windows 7 Home Premium 64-Bit

● HDMI Anschluß

● ATI Mobility Radeon HD 5650 Grafikkarte mit 1GB GDDR3 SDRAM

● VGA Anschluss

● hochwertigste verarbeitung und schönes Design

● 2,6 kg leicht

цена все още няма защото натдавам за него в "ebay" на него ще се играят игри предимно

Моля за савет !!!

Link to comment
Сподели другаде

Ми какво да те посъветваме - зависи от цената. В България цената на нов лаптоп с подобни параметри е около 1200-1300лв. та ти си прецени. Иначе Travelmate са прилични машинки.
Link to comment
Сподели другаде

stanilabg, до колкото видях няма да играеш игри на компютъра, та геймърска карта не ти е нужна. Ето едно предложение от datacomp.sk:

MB Gigabyte 870A-UD3 (AM3) - дъното е с южен мост 850 с поддръжка на SATA III и USB 3.0

AMD PHENOM II X4 840 Quad-Core BOX (AM3) Предимството пред Athlon II e наличието и на L3 кеш

HDD WD 1TB Serial ATA III 7200ot. 32MB, WD10EALX - това е Blue серията

DDRAM3 2GB Patriot 1600 CL9 Non-ECC (PSD32G16002H) 2бр. - реномиран производител, а цената е прилична

VGA GIGABYTE GeForce N220D2-1GI 1GB DDR2 (PCIe) - щом няма да играеш игри това е предостатъчно, понеже поддържа хардуерно ускорение на HD Video и ще може да гледаш всичко с нея.

NZXT Gamma Tower Pure Black - ако я няма в наличност може да вземеш CoolerMaster Elite 430 на подобна цена

Seasonic Energy Knight SS-500ET 80+ 500W - едно от най-добрите захранвания в този ценови клас

Lite-On DVD-RW iHAS324, SATA, black - тук не е от особено значение, но тоя ЛайтОн е добър модел

Всичко 464 евро. За Windows, според мен Home Premium x64 ще ти върши работа и няма нужда да плащаш за Professional. Ето едно подробно сравнение на версиите - http://en.wikipedia....dows_7_editions

За да записваш предавания от сателита/TV ще трябва отделна платка или външен тунер на USB. Нещо от тия - http://datacomp.sk/p...karty_c146.html Конкретен модел не мога да посоча, понеже не съм запознат с това. Обаче това не е задължително и може да се вземе в последствие.

Благодаря за отговора.

Мисля, че имаш грешка за процесора - липсва L3 кеш, което нищо не ми говори де.

Не е ли по-добре паметта да е 2х2, а не две отделни?

За дъното прочетох, че потдържа памети с чистота 1333 или 1066 Mhz. Ти си препоръчал 1600. Няма ли да е осъкатена?

Препоръка за рутер N версия и мрежова карта?

 

И аз си мисля същото за Home Premium x64.

 

П.П. Интерсно, избрах съответните компоненти в конфигуратора, но ми излиза около 500 евро и то без записвачката - имам абсолютно същата.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...