Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Ами честно казано не знам точно колко инча е монитора мисля че е 17-18 ето такъв е:

http://media.snimka.bg/3519/013293886-big.jpg

 

А иначе,благодаря за частите които си написал : ) щом са около 1350 лв е добре :) Само исках да попитам всичко ли си написал дънни платки,захранване (не знам какво точно е това) и тн : ) за да не стане гаф като поръчвам да ме питат "какво искаш да е това.." и аз да не знам :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Lyudmil благодаря ти за частите :) Исках да попитам дали можеш да ми препоръчаш магазин (ако може във Варна) от където да си поръчвам компютъра ? Имам в предвид да е сигурна фирма ...и ако може да има добри условия за изплащане на стоката :) Благодаря предварително : )

 

ПС-> Можеш ли да ми дадеш някоя РЕАЛНА снимка на кутията? :)

Link to comment
Сподели другаде

В никакъв случай не взимай 9800гт. Картата не е лоша, но вече е стара и ще се мъчи на някои заглавия. Тъй като ще играеш тежки игри, МИНИМУМА е 5770. Не знам дали и тя ще ти е достатъчна, особено на резолюция над 1280х1024. Но с оглед цена \ качество това е избора ти.
Link to comment
Сподели другаде

В никакъв случай не взимай 9800гт. Картата не е лоша, но вече е стара и ще се мъчи на някои заглавия. Тъй като ще играеш тежки игри, МИНИМУМА е 5770. Не знам дали и тя ще ти е достатъчна, особено на резолюция над 1280х1024. Но с оглед цена \ качество това е избора ти.

9800GT беше препоръчана на isaakhim на въпрос за конфигурация до 1000лв. включително и монитор, и там няма как да влезе 5770, понеже е двойно по-скъпа. А на за LiL_Ju е конфигурацията от пост №293. А за 1280х1024 дори и 5750 с 512MB е достатъчна за всяка съвременна игра. Вече при 1680х1050 и нагоре е нужна повечко мощ и 5770 с 1GB памет е добър избор.

LiL_Ju не мога да ти препоръчам магазин във Варна, защото съм на другия край на България - Видин. :) Аз купувам по Интернет от София ако ми трябва нещо.

Link to comment
Сподели другаде

Lyudmil още 1 човек ми предложи конфигурация.Пф не мислих че избирането на компоненти за сглобяване на компютър е толкова трудно! Не знам кое е по-добро и кое да разбера,още повече защото не разбирам от части : ) Иначе ето какво ми предложи той:

 

Ето какво бих направил аз с поглед към бъдещи ъпгрейди.

Кутия (без захранване) ~ 50лв

Дъно : Gigabyte P55M UD2 (s1156, DDR3, P55) - 190лв

Процесор : Core i5 750 Quad Core (2.66GHz, 8MB, LGA1156) BOX 389лв

Хард: Seagate 1 TB HDD (32MB Cache. 7200.12 rpm. Sata II) - 145лв

Рам : Corsair 4GB DDR3-1333 Ram Kit (2х2GB) -220лв

Видео : Sapphire Vapor X VGA 5750 (PCI-Express, 1GB) - 265лв

Захранване : Chieftec Super CFT-750-14CS PSU (750W) - 170лв

Всичко излиза 1429 лв, като сложиш DVD и Flopy ще дойде към 1460.

 

 

Между другото реших бюджета ми да е 1500 лв...така че ако имаш по-добри идеи сподели ги както ти,така и останалите ! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Добра е конфигурацията, процесорът е малко скъпичък и не знам дали ти е необходимо да се наддава толкова в процесор - по-скоро видеокартата би могло да се засили, защото тази не е от много мощните - поне да е HD 5770. На марката Saphire картите като че ли малко повече дефектират напоследък. Също бих сменил марката на харддиска с Western Digital или Hitachi. Захранващият блок също е ненужно мощен и по-скъп поради това - дори и от гледна точка на бъдещ ъпгрейд, повече от 600 W не са нужни. С този биха могли да се захранват две видеокарти, което едва ли ще правиш.
Link to comment
Сподели другаде

Gigabyte GA-770TA-UD3 165лв.

Phenom II X2 555 BOX - за сега всички се отключват успешно 192лв./Phenom II X4 925 - 260лв.

2X2GB DDR3 1600 Kingston HyperX - 194лв.

750GB WD Black - 140лв.

Radeon HD5770 1GB DDR5 - 280лв.

Coolermaster Gladiator no PSU - 140лв.

Coolermaster GX550 - 120лв.

DVDRW Samsung SH-S243D/LITE-ON IHAS324/NEC AD-7240S - 45лв.

1276лв. с X2 555 или 1344лв. с X4 925 Цените са ориентировъчни - взех ги от ценовите листи на няколко големи фирми(plesio.bg, iskampc.com, sky.bg, mostbg.com, risk.bg).

Много добър вариянт лично за мен, по добро видео по добър хард захранването е достатъчно въпрос на личен избор и финанси.

 

Core i5 750 Quad Core (2.66GHz, 8MB, LGA1156) BOX 389лв по добрия вариянт за мен но тука са други вече парите.

Link to comment
Сподели другаде

Core i5 750 e по-добрия вариант и щях да ти предложа Intel базирана конфигурация ако беше казал до 1500лв. обаче не точно в този вид. Ето ти като горната конфигурация с леки промени.

Дъно: GA-P55M-UD2 - дъното е добро, макар и mATX. Стабилно, с добри възможности за овърклок и на добра цена. 190лв.

Core i5 750BOX - тук имаме най-добро съотношение цена/производителност. 385лв.

RAM: KIT 2X2GB DDR3 1600G A-DATA - по-бърза и малко по-евтина от предложената ти горе. Снимката в сайта не отговаря на описанието. 199лв.

Хард: Samsung Spinpoint F3 - един от най-бързите дискове на пазара заедно с WD Black на много изгодна цена. 152лв.

Видео : Gigabyte HD5770 1GB DDR5 - 314лв. Няма проблем да вземеш Saphhire или ASUS или каквото намериш изгодно, но нека е 5770, а не 5750.

Захранване : Coolermaster GX650 - 148лв. Risk имат магазин във Варнат, така че няма да е проблем да го купиш. Дори мислех да ти предложа GX550 ама разликата в цената е малка. Гаранцията на захранването е пет години.

Кутия: Coolermaster RC-600 също от Риск. 112лв.

Точно 1500лв.

п.п.

Като се замисля, по-добре да вземеш 550-ватовият модел. 20лв. е разликата, ама кой ти ги дава. А за мощност е предостатъчно, дори и 450W захранване ще се справи.

Link to comment
Сподели другаде

Samsung Spinpoint F3[/url] - един от най-бързите дискове на пазара заедно с WD Black на много изгодна цена. 152лв.

Гаранцията на WD e 5 години само това мога да добавя за тези 1500 лв. конфигурацията си е добре .

Link to comment
Сподели другаде

E, пропуснал съм DVDRW в пост №312, но то е към 35лв. Като вземеш 550-ватовото захранване и ако намериш някъде HD5770 за под 300лв. пак ще се вмъкнеш в крайна цена под 1500лв. Флопи не ти трябва - не виждам за какво ще го ползваш в съвременна геймърска машина.

Deqn75, WD Black е добър избор, но за да се вмъкне в бюджета ще трябва да се вземе 750GB модел, че 1TB е към 180лв.

А в интерес на истината, при 1500лв. бюджет, аз бих мислил за вариант с нов 22 или 23-инчов FullHD монитор, пък за компютър каквото остане, че за тия 17" 1280х1024, машина за 1500лв е чист overkill. :) Пък и монитора остарява най-бавно от всички компоненти, а след две години тоя комп така или иначе няма да е достатъчно бърз за тогавашните игри. Ще си позволя да ти предложа един вариант с монитор и всичко останало в рамките на 1500лв.

http://img2.imageshack.us/img2/8488/asdasdasdq.th.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...