Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Здравейте! Решил съм да си взема комоютър който е подходящ за игри,по-точно за тези нови и невероятни игри които сега излизат.Харесал съм си нещо но преди да го взема искам мнение?! Кое е добре,кое не е ... ако някоя част не ми харесва мога да кажа да я сменят затова...имате думата да ми предложите нещо добро! Ето това което съм си набелязал....

 

Цена - 948лв

Процесор - Интел Четириядрен 8300 4x2500MHz

Рам Памет 4-DDR3 (сигурно ще ги направя 6ГБ)

Хард диск - 500GB SATA 2

Видео Карта - GEFORCE 9800 1024мб DDR3 HDMI

Звук - 5.1

Лан Карта - 10/100/1000

Записвачка - DVDRW

ЕКСТРИ - 6 порта USB

 

Това е : ) Споделете как ви се струва?! Пак казвам компютъра ми трябва за игри,за тежки игри : ) А останлото се знае филми,музика,програми и тн : )

Разполагам с до 1200 лв : )

Редактиран от IVAN
Грешен раздел :Р
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Като гледам не си посочил дънна платка, която е от много голямо значение. Звука, лан картата и USB-тата се намират върху нея така, че няма смисъл да ги оповестяваш допълнително. За захранване също нищо не си казал. Относно посочените видео карта и хард диск, по-добре вземи някоя още по-здрава видео карта от тази (аз съм с нея, но е 512мб и GTA4 и Crysis не се държат много добре на МАХ), а хард диска по-добре да ти е 640ГБ, 1ТБ или нагоре. Аз съм с 500ГБ и не ми стига. Щом ще играеш игри, най-вероятно ще имаш много такива инсталирани едновременно, затова вземи по-голям. Относно рамта, и 2ГБ те устройват. Ако случайно някоя игра не тръгне, ще отидеш и ще си купиш още 2ГБ рам. От 6ГБ няма никакъв смисъл на този етап. Това е от мен. След малко очаквай повечко помощ от други съфорумници, които предлагат доста добри конфигурации. ;)
Link to comment
Сподели другаде

Здравей Sprint :) Благодаря за мнението което си изказал.Истината е че не разбирам много от компютърни конфигурации!

Машината ще я купувам от тук http://www.evarna.com/Varna.htm "Супер Геймър 3" ...както виждате не е написано каква е дънната платка,надявам се утре да разбера : ) Колкото до захранването нямам представа какво точно е това и колко трябва да е : ) ? Както се казва "...д0 сега просто си вкарвах кабелите в контакта и всичко бачкаше..." :D

 

Колкото до видео картата и хард диска :) очаквам предложения.Стига тези предложения да се съберат в рамките на 1200-1300 лв : )

 

Благодаря предварително :)

Link to comment
Сподели другаде

Примерна AMD-конфигурация. Цените са ориентировъчни.

 

CPU: Athlon II™ X2 250 Dual Core (3.0GHz, 2MB, 65W, AM3) BOX - 127,00

MB: ASRock M3A770DE, AM3, AMD 770, DDR3, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1,10, eSATA, ATX - 129,00

RAM: 1X2GB DDR3 1333MHz - 100,00

VGA: GF 9800GT, 512MB EliteGroup PCI-E, 256-bit, DDR3, 2xDVI, BULK - 169,00

(Inno 3D 9800GT PCI-E 512MB GDDR3, 256-bit) - 171,00

HDD: 500GB WD Caviar® Blue™, SATA2, 7200rpm, 16MB (500GB HITACHI, SATA2, 7200rpm, 16MB) - 94,00

DVD RW: ASUS 22B2ST, SATA, черна, Ram 12x, +R 22x, -R 22x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, 48x32x48x - 50,00

PSU: 400W Fortron 400-60HCN, Active PFC, Silent, 120mm вентилатор - 73,00

CASE: ASUS TA-891 - 40,00

Keyboard + Mouse - 30,00

Monitor 22" - 280,00

 

Total: 1 092,00 BGN

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря Nazikov! Конфигурацията като цена е добра. Може би, само ще сложа HDD: WD 640GB/7200/SATA2/32MB Caviar Black, че чета добри отзиви за него. Има ли възможност да кажеш и аналог на Intel? Става въпрос само за дъно и процесор. Другите компоненти нека да са същите.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря Nazikov! Конфигурацията като цена е добра. Може би, само ще сложа HDD: WD 640GB/7200/SATA2/32MB Caviar Black, че чета добри отзиви за него. Има ли възможност да кажеш и аналог на Intel? Става въпрос само за дъно и процесор. Другите компоненти нека да са същите.

Процесор: Intel Pentium Dual-Core E6300, 2.8GHz, 2MB, BOX LGA 775 - 130,00 лв. Дъно: ASRock P43DE3, P43, S775, DDR3, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA, ATX - 131,00 лв. Процесора го видях при Stantek, а дъното - при JAR Computers. Дъното е DDR3 и е много изгодно според мен. При Stantek не го видях.

Първоначално започваш с един модул от 2 GB RAM DDR3, а като отделиш пари купуваш още един същият, за да станат 4 GB.

Записвачката, която ти предлагам си я купих същата, но PATA и може да се похвали с високо качество на записа върху DVD и CD, също много тиха работа и поддръжка на тестове на дисковете за качество.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Sprint :) Благодаря за мнението което си изказал.Истината е че не разбирам много от компютърни конфигурации!

Машината ще я купувам от тук http://www.evarna.com/Varna.htm "Супер Геймър 3" ...както виждате не е написано каква е дънната платка,надявам се утре да разбера : ) Колкото до захранването нямам представа какво точно е това и колко трябва да е : ) ? Както се казва "...д0 сега просто си вкарвах кабелите в контакта и всичко бачкаше..." :D

 

Колкото до видео картата и хард диска :) очаквам предложения.Стига тези предложения да се съберат в рамките на 1200-1300 лв : )

 

Благодаря предварително :)

Такива готово сглобени конфигурации трябва щателно да се избягват. Всеки компонент трябва да се избере поотделно и евентуално фирмата само да го сглоби по предварително уточнена оферта. Никога не трябва да се оставят те да избират, защото слагат най-евтините и сакати компоненти, например като дънна платка и захранващ блок.

Link to comment
Сподели другаде

Ето ти едно предложение. Всички компоненти са от Стантек:

GIGABYTE 770T-USB3/AMD 770/ s.AM3 - 163.00 - по-добро от всички КатСкала по всички критерии. Пък си има и USB 3.0 и SATA 3.0.

AMD Athlon64 II X2 240 /2.8G/2MB/BOX s.AM3 - 106.70 - за тия пари - толкоз.

RAM 2x1GB/1333MHz DDR3 Super Talent - 103.00 - прилична за парите си памет.

Inno 3D 9800GT PCI-E 512MB GDDR3 - 171.30 - макар и старо ядро, все още показва зъби в повечето игри.

HDD WD 640GB/7200/SATA2/16MB Caviar Blue - 105.50 - Black е по-добре заради 5-те години гаранция и е леко(пренебрежимо леко от гледна точка на ежедневни задачи) по-бърз, но и с 15лв. по-скъп.

CASE Gigabyte GZ-X1 Black w/o Power Supply - 55.10 - чудесна просторна кутия за малко пари.

Power Supply FORTRON PS 350W-60APN 120mm - 55.80 - един от най-хубавите бюджетни модели на FSP

DVD-RW LG GH-22 Ns50 SATA Black - 39.00 - тук марката вече няма значени - взема се най-евтиното на пазара

Monitor ACER V203HCb 20" Wide TFT LCD 5ms 1600x900 DVI/VGA - 234.00 отличен(като за TN) монитор.

Общо: 1034,40 по днешната ценова на фирмата.

А за 1000лв. просто не искай невъзможното - няма такъв компютър който да е актуален две години.

п.п.

Не правихме ли подобна конфигурация в един друг форум или не е било за теб? :)

Link to comment
Сподели другаде

При Stantek има MB Asrock P45DE/P45/ s.775, което обаче е DDR2. Аз си харесах MB ASUS P5P43TD/P43/ s.775 - 153 лв. Идва ми малко скъпо обаче и не знам дали не е по-разумно да взема Asrock-а и да сложа 2GB DDR2. DDR3 доста по-бързи ли са? Ако пък наистина си заслужава ASUS-а, ще видя откъде мога да заделя 23 лв. :haha:

 

П.П. Благодаря Lyudmil! Май ще се наложи да се насоча наистина към AMD. Основно заради по-ниската цена. Само не знам това захранване, не е ли малко слабичко или ще му е достатъчно?

Не правихме ли подобна конфигурация в един друг форум или не е било за теб? :)

Със сигурност не е била за мен. Днес ми изпратиха въпросната сума и имам за задача утре да поръчам компютъра. Затова и нямам много време да разучавам и чета за предимствата и недостатъците на отделните компоненти. Понеже съм малко изостанал в момента кое е добро на пазара, та реших да попитам. Само в този форум съм писал. Благодаря Ви за бързите отговори!

Link to comment
Сподели другаде

Имай предвид, че Intel почти спряха да се занимават със s.775 и в скоро време ще умре. За игри и ежедневни задачи AM3 е по-перспективно, а и не отстъпва по производителност. Ако все пак твърдо си решил да е Intel ти препоръчвам GIGABYTE EP43-UD3L с DDR2 800 RAM. DDR3 за s.775, особено в ниския клас е меко казано неудачно решение.

п.п.

Ами захранването ще е достатъчно. Подобна машина консумира не повече от 200-220W при натоварване, така че имаш и резерв. Всъщност ето едно интересно изследване по тази тема.

Редактиран от Lyudmil
Link to comment
Сподели другаде

Колкото до видео картата и хард диска :) очаквам предложения.Стига тези предложения да се съберат в рамките на 1200-1300 лв : )

В тези пари влиза ли монитор и периферия, или е само компютъра? Ако е само компютъра на каква резолюция ще се играе?

Link to comment
Сподели другаде

LiL_Ju можеш да бъдеш сигурен, че в готовите конфигурации се вграждат възможно най-евтините части, с цел по-голяма печалба за фирмата, което е кофти за клиента. С други думи БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ ;)
Link to comment
Сподели другаде

Ами добре съгласен съм! Сега ако може някой който разбира да ми спретне една здрава конфигурация за 1200-1300 лв :) Ако може кажете всички необходими части с имената им за да мога да го поръчам на части и да го сглобят :)

 

Говорим само за компютъра без периферия ! Колкото до резолюцията...не разбирам какво точно имаш в предвид.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, имал е в предвид на какъв монитор ще се играе , защото ако е на малка резолюция няма да усетиш скъпата видео карта ,която е около 300-500 лв. , че и повече за тези нови игри .
Link to comment
Сподели другаде

Gigabyte GA-770TA-UD3 165лв.

Phenom II X2 555 BOX - за сега всички се отключват успешно 192лв./Phenom II X4 925 - 260лв.

2X2GB DDR3 1600 Kingston HyperX - 194лв.

750GB WD Black - 140лв.

Radeon HD5770 1GB DDR5 - 280лв.

Coolermaster Gladiator no PSU - 140лв.

Coolermaster GX550 - 120лв.

DVDRW Samsung SH-S243D/LITE-ON IHAS324/NEC AD-7240S - 45лв.

1276лв. с X2 555 или 1344лв. с X4 925 Цените са ориентировъчни - взех ги от ценовите листи на няколко големи фирми(plesio.bg, iskampc.com, sky.bg, mostbg.com, risk.bg).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...