Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Дънната платка дето си избрал става, но е микроАТХ - по-малка на размери и е по-сбита, тя е за по-ниски кутии. Като поставиш видеокарта в слота й, тя ще закрие и двата съседни PCI-слота (белите) и ако случайно ти потрябва някой за нещо няма да имаш нито един.

В такъв случай,трябва нещо подобно да се търси.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В крайна сметка убедиха сина да заложи на Интел и ето какво се получи :

 

MB:ASUS P5QL/PRO /P43/LGA775

CPU:Intel Pentium Dual-Core E6300 Processor BX80571E6300 - 2.80GHz, 2MB Cache, 1066MHz

VGA:Connect3D ATI RADEON HD4850 SVGA (PCI-Express, HDMI, 512MB)

RAM:Mushkin (2*2GB 1066/1000/1066) + PSU-400 W

HDD:Western Digital 640 GB

Case:ASUS

DVD: LG-свалено от старото РС,което остана само със CD

 

Свързах двете РС-та с Рутер с USB-D-Link-DKT-111 .

Всичко 890 лева.

Благодаря за съветите !

Link to comment
Сподели другаде

В крайна сметка убедиха сина да заложи на Интел и ето какво се получи :

 

MB:ASUS P5QL/PRO /P43/LGA775

CPU:Intel Pentium Dual-Core E6300 Processor BX80571E6300 - 2.80GHz, 2MB Cache, 1066MHz

VGA:Connect3D ATI RADEON HD4850 SVGA (PCI-Express, HDMI, 512MB)

RAM:Mushkin (2*2GB 1066/1000/1066) + PSU-400 W

HDD:Western Digital 640 GB

Case:ASUS

DVD: LG-свалено от старото РС,което остана само със CD

 

Свързах двете РС-та с Рутер с USB-D-Link-DKT-111 .

Всичко 890 лева.

Благодаря за съветите !

Нищо повече не се е получило с този процесор, само е малко по-скъп (е, ще може да го овърклоква). Захранването си го оставихте по-слабото...

Link to comment
Сподели другаде

След дълго прекъсване се включвам отново за да се похваля ;) - взех си(най-после :D) дъно - Asus M3N-HT deluxe/mempipe и процесор - PhenomII x2 550(заслугата за второто е на Nazikov :beer: ). Сега си мисля дали да взема нова памет на 800 или на 1066 Мхц(сегашната ми е на 667 :(). Ако може някой да ми обясни на какво точно се отразява по-високата честота на паметта и с колко всъщност. И още нещо - някъде тук струва ми се четох,че 1066 е стойност "извън стандарта". По принцип за това дъно пише,че поддържа такива памети,процесорът струва ми се също - това означава ли,че ако си взема памет на 1066,просто я слагам и тя си работи на толкова,или трябва да правя някакви настройки в БИОС(още не съм сглобил частите)?
Link to comment
Сподели другаде

След дълго прекъсване се включвам отново за да се похваля ;) - взех си(най-после :D) дъно - Asus M3N-HT deluxe/mempipe и процесор - PhenomII x2 550(заслугата за второто е на Nazikov :beer: ). Сега си мисля дали да взема нова памет на 800 или на 1066 Мхц(сегашната ми е на 667 :(). Ако може някой да ми обясни на какво точно се отразява по-високата честота на паметта и с колко всъщност. И още нещо - някъде тук струва ми се четох,че 1066 е стойност "извън стандарта". По принцип за това дъно пише,че поддържа такива памети,процесорът струва ми се също - това означава ли,че ако си взема памет на 1066,просто я слагам и тя си работи на толкова,или трябва да правя някакви настройки в БИОС(още не съм сглобил частите)?

Честито! Доста скъпо дъно си взел. Процесора е екстра, с отключен множител е и лесно можеш да го овърклокнеш като само увеличиш множителя (multiplier) без да пипаш нищо друго до 3,5-3,6 GHz. Никакви настройки не трябва да правиш на паметта, всичко тръгва и се разпознава автоматично. На 1066 MHz паметта е по-бърза от 800 MHz - 8,5 срещу 6,4 GB/s трансфер.

Link to comment
Сподели другаде

Честито! Доста скъпо дъно си взел. Процесора е екстра, с отключен множител е и лесно можеш да го овърклокнеш като само увеличиш множителя (multiplier) без да пипаш нищо друго до 3,5-3,6 GHz. Никакви настройки не трябва да правиш на паметта, всичко тръгва и се разпознава автоматично. На 1066 MHz паметта е по-бърза от 800 MHz - 8,5 срещу 6,4 GB/s трансфер.

Благодаря! :) Отначало се бях насочил към някои модели на Гигабайт,но те или нямаха вградено видео(по-горе беше обяснено защо; за цена над 150 лв. според мен би трябвало да има :)),или не отговаряха на други мои изисквания. Освен това на няколко места четох,че чипсетите на АМД имали проблем със САТА-режимите и реших да ги избегна,а изглежда Гигабайт нямат много модели хем за АМД-процесор,хем с Нвидия чипсет. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Да питам пак за паметта. Вече реших,че ще е на 1066 MHz,но не знам каква марка. Тази става ли? Имам предвид как е като марка? Дъното ми има модул с топлинни тръби за охлаждане на паметта и затова търся такава без собствени радиатори,а повечето от тези,които намерих досега си имат такива радиатори.
Link to comment
Сподели другаде

Да питам пак за паметта. Вече реших,че ще е на 1066 MHz,но не знам каква марка. Тази става ли? Имам предвид как е като марка? Дъното ми има модул с топлинни тръби за охлаждане на паметта и затова търся такава без собствени радиатори,а повечето от тези,които намерих досега си имат такива радиатори.

Става, добре е - и аз съм с тази марка, дават й 3 г. гаранция.

Link to comment
Сподели другаде

А дали има забележима разлика по принцип(в бързината) между 2GB и 2x1 GB? Вторият вариант излиза малко по-скъпо,а и доставката в момента е по-сложна...Всички 2х1 модули на 1066,които намирам в по-известните пловдивски фирми са с радиатори - в краен случай ако взема такава,вероятно ще трябва да махна нейните радиатори,за да сложа тези от дъното. Някой ако има подобно дъно с охлаждане на паметта,може да сподели...:)
Link to comment
Сподели другаде

А дали има забележима разлика по принцип(в бързината) между 2GB и 2x1 GB? Вторият вариант излиза малко по-скъпо,а и доставката в момента е по-сложна...Всички 2х1 модули на 1066,които намирам в по-известните пловдивски фирми са с радиатори - в краен случай ако взема такава,вероятно ще трябва да махна нейните радиатори,за да сложа тези от дъното. Някой ако има подобно дъно с охлаждане на паметта,може да сподели...:)

Искаш да кажеш дали има разлика в скоростта м/у едно- и двуканален режим на рбота? Има, но не е значителна, може да караш първоначално на един модул от 2 GB и по-късно да поставиш още един идентичен, за да заработят на двуканален режим. Нищо не трябва да пипаш по паметите да не вземе да отпадне гаранцията им, че не са много евтини. Слагай тези дето си посочил по-горе и си гледай кефа.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм с 2х1GB Adata Kit 1066 и нямам проблеми със загряване и други проблеми. До колкото съм гледал, памети на 1066 се продават в kit, но не съм много сигурен.
Link to comment
Сподели другаде

Аз съм с 2х1GB Adata Kit 1066 и нямам проблеми със загряване и други проблеми. До колкото съм гледал, памети на 1066 се продават в kit, но не съм много сигурен.

Да де,но са и с радиатори,а аз по принцип към дъното имам модул,който с две медни пластини захваща плочката памет и чрез топлинна тръба я свързва с радиаторите на чипсета. Мисля си за другият вариант - да взема все пак памет със собствени радиатори(но достатъчно плоски отвън) и допълнително да ги захвана с пластините от дъното...

Лека нощ засега и благодаря за съдействието. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Бихте ли препоръчали конфигурация, до 1100 лева. Да е AMD платформа, защото парите са недостатъчни за интелска, базирана на новите им процесори. Компа ще се ползва изцяло за гейминг.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...