Jump to content

Съветчета за поредната конфигурация


Препоръчан пост

Аз много не разбирам заради това писах.Да видеото ще е външно.а иначе ставали конфигурацията?Нещо за DVD и рам(2x2) да предложиш.Компа ще се ползва за всичко дори искам с LCD-то да го свържа нали видеото има такъв изход.

 

Това дъно пише DDR1 и рамта ли трябва да е такова(DDR1).За записвачката каква да избера по-точно искам да чете и записва всичко.Тая конфигурация в бъдеще може ли да се ъпгрейдне с нещо по ново.Защото сегашния ми комп мисля че няма да може....Захранването (450)ще стигнат ли за 1ГБ видео вече е поръчано.

Нещо не си видял добре, няма DDR вече. DDR2 поддържа предложеното от мен дъно. Захранването е добре дето си го поръчал. Видеокартата е добре да смениш с по-мощната GTS 250 от някоя марка, защото разликата в цените не е голяма (20-30 лв.), а също и харддиска с хилядагигабайтов поради същата причина. RAM-памети стават всякакви: примерно 2Х2GB DDR2 800 MHz Kingmax или от друга марка. Видеопаметта не е определяща за производителността на видеокартите и за консумацията им, дето питаш дали ще е достатъчно захранването. Добре е паметта да не е под 512 MB на сегашния етап. За видеокарта предлагам например тази. Цената й е приемливо по-висока от избраната от теб и картата е по-мощна.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 403
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нещо не си видял добре, няма DDR вече. DDR2 поддържа предложеното от мен дъно. Захранването е добре дето си го поръчал. Видеокартата е добре да смениш с по-мощната GTS 250 от някоя марка, защото разликата в цените не е голяма (20-30 лв.), а също и харддиска с хилядагигабайтов поради същата причина. RAM-памети стават всякакви: примерно 2Х2GB DDR2 800 MHz Kingmax или от друга марка. Видеопаметта не е определяща за производителността на видеокартите и за консумацията им, дето питаш дали ще е достатъчно захранването. Добре е паметта да не е под 512 MB на сегашния етап. За видеокарта предлагам например тази . Цената й е приемливо по-висока от избраната от теб и картата е по-мощна.

 

как точно определяш коя е по моща 1GB<512MB нещо не разбрах по какви критерии.За HDD то съм за но 1ТБ хард7200 /32 кеш на хитачи нямаше.За дъното ще те послушам(не обърнах внимание за вграденото видео,но за видеото ако може да обясниш малко по-подробно.

Link to comment
Сподели другаде

как точно определяш коя е по моща 1GB<512MB нещо не разбрах по какви критерии.За HDD то съм за но 1ТБ хард7200 /32 кеш на хитачи нямаше.За дъното ще те послушам(не обърнах внимание за вграденото видео,но за видеото ако може да обясниш малко по-подробно.

Тестовете на видеокарти с 512 MB и 1 GB видеопамет показват при повечето игри повишаване на кадрите в секунда с 2-3 в полза на тази с 1 GB, при някои дори няма разлика и рядко при други има по-висок прираст. Разликата в цената на картите обаче е значителна - 40-50 и повече лева. При по-високи резолюции може да има повече полза от повече видеопамет. Ако си готов да дадеш повече пари, вземи с 1 GB памет. За харддиска - може да вземеш друга марка като няма 1000 GB "Хитачи".

П.П. Разгледай резултатите от обширен тест с много игри, направен с видеокарта Gainward GTS 250 2048 MB Limited Edition и съответно същият модел видеокарти, но с 512 MB и 1 GB видеопамет.

Link to comment
Сподели другаде

Тестовете на видеокарти с 512 MB и 1 GB видеопамет показват при повечето игри повишаване на кадрите в секунда с 2-3 в полза на тази с 1 GB, при някои дори няма разлика и рядко при други има по-висок прираст. Разликата в цената на картите обаче е значителна - 40-50 и повече лева. При по-високи резолюции може да има повече полза от повече видеопамет. Ако си готов да дадеш повече пари, вземи с 1 GB памет. За харддиска - може да вземеш друга марка като няма 1000 GB "Хитачи".

П.П. Разгледай резултатите от обширен тест с много игри, направен с видеокарта Gainward GTS 250 2048 MB Limited Edition и съответно същият модел видеокарти, но с 512 MB и 1 GB видеопамет.

 

Благодаря Ти много Nazikov.Искам по мощна видео карта защото ще свържа към телевизора дали ще поддържа резолюция 1920x1080 за фулл ХД(тая която аз предлагам и тая която ти)И само от видео картата ли зависи?

 

750GB HITACHI, SATA2, 7200rpm, 32MB- 120-lw ИЛИ 1000GB HITACHI, SATA2, 7200rpm, 16MB

 

Core 2 Duo E7400 (2.8GHz, 3MB, 1066MHz FSB, s775) BOX

 

Gigabyte EP43-UD3L, P43, S775, DDR1200, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA, ATX 141lw

 

GF 9800GТ, 1GB Gainward Golden Sample, PCI-E, 256bit, DDR3, 2xDVI (HDCP) 200lw ИЛИ GF GTS 250, 512MB INNO3D, PCI-E, DDR3, 256bit, 2xDVI

 

case asus-ta 863

 

450W Fortron ATX-450PNR, Silent, 120mm

 

2GB DDR2 800MHZ, Kingmax, 3г.(2x2) гаранция

 

LG GH22NS50 SATA, черна, Ram 12x, +R 22x, -R 22x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x

Това е засега.Някакви забележки или нещо др да предложиш

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря Ти много Nazikov.Искам по мощна видео карта защото ще свържа към телевизора дали ще поддържа резолюция 1920x1080 за фулл ХД(тая която аз предлагам и тая която ти)И само от видео картата ли зависи?

 

 

GF 9800GТ, 1GB Gainward Golden Sample, PCI-E, 256bit, DDR3, 2xDVI (HDCP) 200lw ИЛИ GF GTS 250, 512MB INNO3D, PCI-E, DDR3, 256bit, 2xDVI

 

 

gts250 512mb e по-бърза от 9800gt 1gb с над 30%,, въпреки, че първата е с по-малко памет. За 1920х1080 тези две карти се справят...абе средна работа. Минимума за тази резолюция е gtx260 или 4870. Ако не цъкаш игри, всякаква ти върши работа. На книга доста карти ''поддържат'' тази резолюция, но друг е въпроса, как се справят. 9800gt реална полза няма от 1гб памет. Там където картата се препъне, паметта и 2 гб да е , все тази.

edit: aко си се спрял на gts 250, има модел на palit ''под моста'' за 193 лева.

еdit2: разликата в цената на gainward и palit, може да я добавиш в захранване. Никога не е излишно. Особено ако процесора и видеокартата се клокват. А и при бъдещ ъпгрейд, може да не се наложи подмяна И на захранването. Аз скоро ще ъпгрейдвам и се ядосвам , че преди време не дадох още 40-50 лева отгоре, да взема по-мощно захранване и сега освен видео, ще сменями и него. Това е мое мнение и не ангажирам никой, но аз така бих постъпил. :)

Link to comment
Сподели другаде

9800GTX+ / GTS 250 си е добре. Щом ще гледа филми... DVI-HDMI кабел ( видеокартата свързана с FullHD тел'визора ) с пуснат FullHD филм си върви прилично добре, без забележки, освен при 30 GB HD филм ( The.Dark.Knight.2008.1080p.BD-Remux.TrueHD.VC-1.ts ) :D. 9800GT вече са по-"ниският" клас ( съответно при игрите ще се представят по-зле, което обаче не важи за филмите, това вече е субективно погледнато ), но като им гледам цените... да се купува за около 150-200 лв. 9800GT няма смисъл, като може GTX/GTX+/GTS250.

 

1 TB Hitachi с 32 MB cache не, че няма, а просто... http://www.izgodnobg.com/psearch.php?q=1TB+Hitachi+32+MB&sourceid=Mozilla-search под 220-230 лв. няма. И то що ? Щото е с 32 MB. 1 TB WD с 32 MB е по-евтин с 60+ лв дори. Но като цяло, значение няма, така или иначе оборотите са си 7200 rpm :). Ако бяха 10 000 / 15 000, вече друго щеше да бъде ( нищо, че пак 8/16/32 MB можеха да вариват ). Raptor-а ги изяжда, както и да е, сега и нови Hitachi-та пуснаха оня ден...

Link to comment
Сподели другаде

9800GTX+ / GTS 250 си е добре. Щом ще гледа филми... DVI-HDMI кабел ( видеокартата свързана с FullHD тел'визора ) с пуснат FullHD филм си върви прилично добре, без забележки, освен при 30 GB HD филм ( The.Dark.Knight.2008.1080p.BD-Remux.TrueHD.VC-1.ts ) :D. 9800GT вече са по-"ниският" клас ( съответно при игрите ще се представят по-зле, което обаче не важи за филмите, това вече е субективно погледнато ), но като им гледам цените... да се купува за около 150-200 лв. 9800GT няма смисъл, като може GTX/GTX+/GTS250.

 

1 TB Hitachi с 32 MB cache не, че няма, а просто... http://www.izgodnobg.com/psearch.php?q=1TB+Hitachi+32+MB&sourceid=Mozilla-search под 220-230 лв. няма. И то що ? Щото е с 32 MB. 1 TB WD с 32 MB е по-евтин с 60+ лв дори. Но като цяло, значение няма, така или иначе оборотите са си 7200 rpm :). Ако бяха 10 000 / 15 000, вече друго щеше да бъде ( нищо, че пак 8/16/32 MB можеха да вариват ). Raptor-а ги изяжда, както и да е, сега и нови Hitachi-та пуснаха оня ден...

За филми...процесора върши работата (ако не е пуснато хардуеърното ускорение). Аз не виждам и ползата от него, ако имам бърз процесор, който така или иначе не се товари повече от 30% при пуснато hd , било то и 20-30 гб. Аз с моя е8400 си гледам hd филми без проблеми. Ако нещо бъркам, извини ме, но такива са ми впечатленията. :)

Link to comment
Сподели другаде

За записвачката гледах от Жар-а аз имам подобна и 3та година нямам проблем с нея.записва всякакви формати.Но за конфигурацията може да е от Мост компютерс (ако ми предложат по добра цена).То компа ще се ползва за игри най-вече и за филми(искам от компа с кабел към телевизора да пусна филм и наще да гледат да не ма вдигат от компа).Може GT9800 се представи по зле при игрите ама аз сега съм с 128 мб видео,1 рам и 1.6 процесор и 160 хард.А тоя процесор може ли да се клоква Core 2 Duo E7400 (2.8GHz, 3MB, 1066MHz FSB, s775) BOX .Май взех да се убеждавам да се спра на GTS 250..
Link to comment
Сподели другаде

За записвачката гледах от Жар-а аз имам подобна и 3та година нямам проблем с нея.записва всякакви формати.Но за конфигурацията може да е от Мост компютерс (ако ми предложат по добра цена).То компа ще се ползва за игри най-вече и за филми(искам от компа с кабел към телевизора да пусна филм и наще да гледат да не ма вдигат от компа).Може GT9800 се представи по зле при игрите ама аз сега съм с 128 мб видео,1 рам и 1.6 процесор и 160 хард.А тоя процесор може ли да се клоква Core 2 Duo E7400 (2.8GHz, 3MB, 1066MHz FSB, s775) BOX .Май взех да се убеждавам да се спра на GTS 250..

Може да се овърклоква, на "Интел" процесорите се овърклокват по-лесно. Вземи си и GTS 250. И това "128 MB видео" нищо не говори. Не знам защо напоследък всички млади хора се бъркате така с тая видеопамет като изтъквате само нея и я давате като единствен показател. Тя дори не е толкова важна колкото модела на картата, чипа какъв е и колко битова е шината евентуално.

Link to comment
Сподели другаде

За записвачката гледах от Жар-а аз имам подобна и 3та година нямам проблем с нея.записва всякакви формати.Но за конфигурацията може да е от Мост компютерс (ако ми предложат по добра цена).То компа ще се ползва за игри най-вече и за филми(искам от компа с кабел към телевизора да пусна филм и наще да гледат да не ма вдигат от компа).Може GT9800 се представи по зле при игрите ама аз сега съм с 128 мб видео,1 рам и 1.6 процесор и 160 хард.А тоя процесор може ли да се клоква Core 2 Duo E7400 (2.8GHz, 3MB, 1066MHz FSB, s775) BOX .Май взех да се убеждавам да се спра на GTS 250..

Провери цените и в sky.bg. По принцип са по-ниски от на most-a. Също виж в leader. От мултирама, техномаркет, технополис, ако ще и без пари да ти дават не взимай нищо. :haha: Това е напълно сериозно между другото. А и няма какво да се убеждаваш. Gts250 е избора ти. Особено при тази разлика в цената. За овърклока, всичко може да се клоква, само е желателно преди това да почетеш малко инфо, ако смяташ ти да го правиш. Но е по-добре някои запознат да я свърши тази работа.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Най-сетне конфигурацията е готова(с малко изменения) и е поръчана

GB EP43-UD3L /P43/LGA775

 

C2 DUO E8400/3G/1333/6M BOX

 

KIT 2X2GB DDR2 1066+ A-DATA

 

 

1000GB WD SATA2 5400RPM/32MB

 

GB N250ZL-1GI/GTS250/ZALMAN

 

PSU FORTRON BLUESTORM II 500

 

LG GH22NP20 DVD RW BLACK

 

 

 

Цена 1200лв

Само видеото не ми хареса но...нямаше как.Ако някой даде инфо за видеото дали става или не ..

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Най-сетне конфигурацията е готова(с малко изменения) и е поръчана

GB EP43-UD3L /P43/LGA775

 

C2 DUO E8400/3G/1333/6M BOX

 

KIT 2X2GB DDR2 1066+ A-DATA

 

 

1000GB WD SATA2 5400RPM/32MB

 

GB N250ZL-1GI/GTS250/ZALMAN

 

PSU FORTRON BLUESTORM II 500

 

LG GH22NP20 DVD RW BLACK

 

 

 

Цена 1200лв

Само видеото не ми хареса но...нямаше как.Ако някой даде инфо за видеото дали става или не ..

 

 

Видеото определено не е лошо. Ще може да играеш без проблем новите игри на висока резолюция с прилични детайли. Става и още как. Но винаги може по-добре, ако това питаш :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Здравейте!

Може ли да ми предложите примерна конфигурация, която няма да се обновява поне 2 години. Компютъра ще се ползва от деца, основно за игри и гледане на филми. Бюджета е около 1000 лева, в който влиза и цената на монитор. Знам, че не е много, но толкова са възможностите. Фирмата от която ще поръчвам работи със Stantec. Държа да поръчам чрез тях, защото досега са се отнасяли много коректно, когато е допирал въпроса до гаранция. Досега съм ползвал процесори само на Intel и съм много доволен, но в конкретния случай, поради ограничения бюджет, може да дадете и предложение за AMD.

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...