Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

Здравейте, :bye: имам едно клипче,което е обърнато и ми писна да го гледам така имам VirtualDub-1.8.8 и искам да попитам как да обърна най-сетне това видео :( много ви благодаря предварително :peace:
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 4 weeks later...

Незнам дали трябва тука да питам но с риск да ме изгоните ще питам.

Имам един проблем, един филм съм изрязал на 2-е части

Целта ми е в 1-вата да е лого за кратко време и след това да си гледам филма без лого.Да ако някой се чуди за какво ми е след като не е с комерсиална цел ще ви кажа че е малко да галям себелюбието си.Записвам много филми на свои приятели роднини които не са в България и на себе си разбира се И ми се иска да си направя лого.Ако разделя филма и не сложа лого проблем няма Но когато на едната част вече има лого Има и ерорр ? Някаква идея или тема където мога да чета.Мерси предварително

Link to comment
Сподели другаде

Може би аз съм тъп, но не схванах точно каква е ситуацията. Ще може ли отново да обясниш?

Значи така поставям свое лого на даден филм с VirtualDub Но целта ми е логото да не е през цялото време на филма,а само в началните примерно 2-е минутки след това да си исчезне логото от филма.Нещо като рекламка за няколко кадъра.Ако знаеш как става с VirtualDub добре.Ако не аз щем споделя как успях да го постигна.С VirtualDub разделих от филма началните 2-е минутки докато е с надписите още.Поставих лого както се поставя с VirtualDub

Но не събрах двете разделени части с VirtualDub понеже дава грешка някаква,А конвертнах с WinAVI Video Converter в avi Макар че са си ави формат явно с WinAVI Video Conver ги събирам в едно без проблем.Като накрая след конерта на двата отрязъка на филма се получава един цял файл.Когато пусна да гледам филма в началото си е лого и след няколко кадъра си исчезва от екрана както и го исках.Та така успях да събера филма Незнам каква е пречината но ?

Link to comment
Сподели другаде

Не си успял да обединиш двата файла после, защото не са били с еднакви параметри, каквото е изискването при обединяване.

Иначе бих ти предложил Logo Filter for VirtualDub на Donald Graft. Разархивирай го в папка plugins на VirtualDub, след което ще го има в списъка с филтри. Този филтър предлага възможност да указваш кога да се появява и скрива избраното от теб лого.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Привет!

Имам следния проблем: Искам да запиша на DVD-R филм, който е 4.39 гб, но дискът е 4.38 гб. Използвах VirtualDub 1.6.19, за да изрежа надписите, които са доста дълги (около 5 минути). Използвах за видeото и аудиото опцията Директно копиране на потока и след това записах файла от Файл - запази като AVI. При опит да запиша новия файл (4.18 гб.) на DVD-R, ми излиза съобщение, че не ми достигат 568 мб., за да запиша файла. Колкото повече се скъсява големината на файла, толкова повече място не достига за запис на DVD-R. Същото се получава, ако изрежа надписите на PICASA. Моля помогнете. Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

DVD-R филма няма нищо общо с AVI, там са много VOB файлове, заедно с IFO и BUP, обединени в папка VIDEO_TS, нещо не ми е ясно как си успял да режеш без прекодиране. Най-лесно ще ти е да го запишеш с програмата DVD Shrink ако е DVD наистина, но по твоите обяснения ми се струва, че това е нещо друго. Най-добре виж с GSpot какво има вътре.
Link to comment
Сподели другаде

DVD-R филма няма нищо общо с AVI, там са много VOB файлове, заедно с IFO и BUP, обединени в папка VIDEO_TS, нещо не ми е ясно как си успял да режеш без прекодиране. Най-лесно ще ти е да го запишеш с програмата DVD Shrink ако е DVD наистина, но по твоите обяснения ми се струва, че това е нещо друго. Най-добре виж с GSpot какво има вътре.

не DVD-R филм, а DVD-R диск.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...