Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако отваряш всичко с The KMPlayer и нямаш отделни кодеци инсталирани (самостоятелни или под формата на пакет), то е нормално да не можеш да заредиш подобен AVI файл във VirtualDub.
Link to comment
Сподели другаде

Кодеците не са нито "към VirtualDub", нито "към плеъра". Кодеците са независими и си се инсталират при нужда и желание за отваряне на даден формат от различни програми. В конкретния случай на теб ти трябва DivX VFW кодек. Той фигурира в на практика почти всеки пакет с кодеци.
Link to comment
Сподели другаде

и след като го сваля? макар че видях, че имам K-Lite Codec Pack и пак не се отваря.

сега вече тръгна! благодаря за помощта!

 

даже успях и да изрежа нужната част! благодаря много за упътването!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
урока наистина е много добър,но аз имам някакъв проблем,когато режа клип от филм BRrip който е "avi" и не съм задал настройката която прави готовият клип да не е с голям размер-няма проблем,но като направя настройките от урока има проблем.задавам си началната и крайната точка,а в полученият клип,началната точка не е от момента който съм задал ,а 3,4 секунди преди нея!!!???иначе крайната си съвпада.ползам версия VirtualDub 1.9.8 Build 32706 Stable а ОС е windws 7.някой да има идея къде е проблема?
Link to comment
Сподели другаде

Това е нормално. VirtualDub реже файловете чрез ключовите кадри в него. При компресиране се поставят ключови кадри в потока. Това се прави при рязка промяна в сцената и/или на определени интервали. VirtualDub използва тях за рязане. Ако една от точките (начална или крайна) не съвпада с ключов кадър, програмата ще използва автоматично най-близкия за въпросната точка.
Link to comment
Сподели другаде

в такъв случай това не я ли прави малко безполезна?гледам че другите си правят клипчета с нея.интересно ми е как им се получават щом не може да реже където искаш?може би вариянта е да се реже по първият начин без настройките и после конверт с друг софт със придруженото разваляне на качеството на картината...
Link to comment
Сподели другаде

Често желаните места за начални/крайни точки все пак съвпадат с някои ключови кадри.

А и VirtualDub не е специализиран софтуер за рязане на клипчета. Това е програма за компресиране на аудио и видео поток в даден (поддържан от нея) формат, а не за монтаж и редакция.

А когато не използваш Direct stream copy, ти прекодираш потока. Ако после го конвертираш отново, получаваш не една, а две компресии.

Link to comment
Сподели другаде

ами поне при мен когато не използвам Direct stream copy не виждам влошаване на картината така че пак е вариянт да се компресира след това,но не съм пробвал и незнам колко ще се развали картината...ще пробвам обаче.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...