Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

Филма съм го теглил от ZAMUNDA като AVI файл. След изрязването го запазих също като AVI. В папката на твърдия диск ми дава, че е 4,18 гб, но като започна записа на диск DVD-R ми дава, че не достигат 568 мб за запис. Излиза, че файлът всъщност не е 4,18 гб. За запис НИКОГА не използвам допълнителни записващи програми.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Записваш в вградената функционалност в Windows?

да. Филмът е Ченгето от Бевърли Хилс.DVDRip.XviD . От 3 серии е и е на 6 CD-та. Исках да си го запиша на едно DVD-R.

Link to comment
Сподели другаде

За малко не се събира наистина. Този с двойното аудио ли се мъчиш? Обикновено всеки има предпочитания дали да му е озвучен на български или на английски, махни единия звук и ще ти остане място даже. Става с VirtualDubMod. А за записвачка, слагай смело ImgBurn, работи безупречно.
Link to comment
Сподели другаде

За малко не се събира наистина. Този с двойното аудио ли се мъчиш? Обикновено всеки има предпочитания дали да му е озвучен на български или на английски, махни единия звук и ще ти остане място даже. Става с VirtualDubMod. А за записвачка, слагай смело ImgBurn, работи безупречно.

Благодаря за помощта! Ще опитам да махна англ. аудио. Дано стане.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Привет на всички!

 

Аз направих клип на Trackmania Nations Forever състоящ се от 4 файла прикрепени именно с тази програма. Аудиото също вече е реалност, сложих песен, клипа стана много хубав. 4-те файла също са направени чрез VirtualDub. Когато си запазя Реплей той е около 12 000 - 14 000 КВ. Когато го сейфам като АВИ, чрез програмката ми излиза около 800 МВ. Същия този клип има размер 2.50 GB. Въпроса ми е, защо толкова голям размер се получава след обработката и има ли начин за съкращаването му? Благодаря Предварително!

 

Поздрави! :) :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Настройките на компресия се намират в мнею Video -> Compression.... Оттам насетне обаче зависи какъв точно файл искаш да получиш. Ще трябва повече информация, за да се даде по-конкретно решение.
Link to comment
Сподели другаде

Свалих си един новогодишен концерт от TV във AVI формат. Но... през целия концерт има долу една черна лента в която постоянно вървят реклами, поздравления за Нова Година,съобщения за времето в различните щати и разни други щуротии,които развалят удоволствието от концерта. Знам, че може да се изреже тази лента, но не знам как. С програмата съм работила само един - два пъти за да изрежа откъс от филм, но не и за изрязване на долната част от картината.
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да го направиш с VirtualDub. За целта ще трябва да използваш пълна обработка: Video -> Full processing mode. След това си избираш нужния филтър: Video -> Filters... -> Add... -> null transform -> OK -> Cropping... -> правиш си желаните настройки -> OK -> OK.

След това вече ще трябва да си зададеш правилно настройки за компресия разбирасе, което се надявам вече да знаеш какво точно значи, защото ако не знаеш точно как се прави, рискуваш да получиш по-голям файл и/или файл с по-лошо качество.

Ако не си сигурна, можеш да прибегнеш до услугите на Gordian Knot, с която може би ще ти е по-лесно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...