Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

моля за помощ, като тръгна да пускам филма, който искам да изрежа ми се показва ето това

---------------------------

VBR audio stream detected

---------------------------

VirtualDub has detected an improper VBR audio encoding in the source AVI file and will rewrite the audio header with standard CBR values during processing for better compatibility. This may introduce up to 0 ms of skew from the video stream. If this is unacceptable, decompress the *entire* audio stream to an uncompressed WAV file and recompress with a constant bitrate encoder. (bitrate: 127.7 ± 0.0 kbps)

---------------------------

OK

---------------------------

Някой знае ли какво означава и какво трябва да се направи?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да, но там можеш да кликнеш No и всичко ще е наред.

 

ето това ми изписва

---------------------------

VBR audio stream detected

---------------------------

VirtualDub has detected an improper VBR audio encoding in the source AVI file (audio stream 1).

The current preference is to rewrite the audio header with standard CBR values during processing for better compatibility. This may introduce up to 0 ms of skew from the video stream. If this is unacceptable, decompress the *entire* audio stream to an uncompressed WAV file and recompress with a constant bitrate encoder. (bitrate: 127.7 ± 0.0 kbps)

 

Do you still want to rewrite the header?

---------------------------

Yes No

---------------------------

Link to comment
Сподели другаде

Да, и аз казах, че можеш да кликнеш No и всичко ще е наред.

 

ами не е точно така, защото като му кликна на NO, и след това му дам PLAY директно ми затваря програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Да, това е нормално. VirtualDub (и производните й) не е предвидена и проектирана да се ползва като плеър, което значи, че няма абсолютно никакви гаранции за правилно възпроизвеждане и може да има проблеми и дори да забива. Това не значи, че не можеш да си свършиш работата иначе - компресиране, изрязване и т.н.
Link to comment
Сподели другаде

Да, това е нормално. VirtualDub (и производните й) не е предвидена и проектирана да се ползва като плеър, което значи, че няма абсолютно никакви гаранции за правилно възпроизвеждане и може да има проблеми и дори да забива. Това не значи, че не можеш да си свършиш работата иначе - компресиране, изрязване и т.н.

 

много блъгодаря, стана без да му давам play.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

значи имам един проблем. Прочетох сички страници от това което сте написали сичко го правя както трябва съединявам песни със друга програма после ги правя .във и видеото е сичко ок нищо му няма но проблемът ми е когато го кача във youtube.Веднага след като го кача ми изписва за някви си copyright и ми премахва аутоматично аудиото :/ пробвах със различни песни различни цлипчето но се така става след като ги направя със ВиртуалДуб

Tyk

Това е едно от видеотата ако някой знае нещо и може да помогне е добре дошъл :)Мерси за отделеното време

Link to comment
Сподели другаде

Това ще да е заради политиката на Google (чиято собственост е YouTube) да се "борят" с пиратството и да бранят интересите на иначе толкова онеправданите мултимилиардни звукозаписни компании. Т.е. самият сайт премахва това, което качваш, не е заради програмите, които ползваш. Как точно филтрират кои клипове да махнат вече нямам представа.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

Конвертирах един файл от flv формат в avi. Бих искал да подобря качеството, колкото е възможно, като същевременно големината на файла остане в разумни граници (avi файла е с големина 60 MB). Начинаещ потребител съм на VirtualDub и не съм наясно какви настройки е необходимо да бъдат направени.

Моля за помощ по този въпрос.

 

Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Link to comment
Сподели другаде

Какви филтри ще се използват зависи от това какви проблеми има видео файла. Като цяло обаче според мен не си заслужава. Качеството няма как да се подобри толкова, че да си заслужава времето и усилията да се експериментира с филтрите и кодека, за да се и нацели нужния размер. Могат да се приложат малко филтри за премахване на шума и/или замазване, но в общи линии е изгубена кауза.
Link to comment
Сподели другаде

Какви филтри ще се използват зависи от това какви проблеми има видео файла. Като цяло обаче според мен не си заслужава. Качеството няма как да се подобри толкова, че да си заслужава времето и усилията да се експериментира с филтрите и кодека, за да се и нацели нужния размер. Могат да се приложат малко филтри за премахване на шума и/или замазване, но в общи линии е изгубена кауза.

 

Благодаря за отговора.

Всичко добро.

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
Здравейте имам едно видео което искам да "исветля",прочетох че това може да стане с програмата VirtualDub,но за съжаление нямам идея как да го направя и запаметя :'( Моля ко някои знае как се прави това нека ми помогне.Благодаря предварително
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...