Jump to content

Желания за ръководства за работа с програми


Препоръчан пост

А може би е възможно никой да не е работил с програмата. Допускаш ли тази възможност?

Да не говорим, че ръководства за работа с тези програми не биха били лесни за писане. Това не е програма с 2-3 опции и 5-6 бутона. Това са сериозни и професионални продукти. Практически е невъзможно да се обхване цялата програма.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 391
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

А може би е възможно никой да не е работил с програмата. Допускаш ли тази възможност?

Да не говорим, че ръководства за работа с тези програми не биха били лесни за писане. Това не е програма с 2-3 опции и 5-6 бутона. Това са сериозни и професионални продукти. Практически е невъзможно да се обхване цялата програма.

Да допускам,наистина не искам да знам много,а най-елементарните неща.Аз главно за снимки искам да я използвам-правя си "слайдшоу"с ефектите и музичка за фон-вече посвикнах,но това със запаметяването не мисля,че е кой знае колко трудно,просто не мога да открия как става,дано има все някой,който е работил с програмата.Аз ако науча от другаде,пак ще пиша.

Наистина е трудничка програма,но какви красиви ефекти има...нямам търпение да се науча да записвам в желания формат и да си кача клипче в "YouTube" и "Vbox7"

Поздрави!http://bgchart.net/img/clover.gif

 

 

РАЗБРАХ!

В "file"-избираш"Render As.."-Излиза прозорец в който пише-"запиши като тип":трябва да е :"Video for Windows(*.avi)"-и спокойно си излиза с иконката на плеъра /и е "ави"формат/,който ти е зададен на компютъра за гледане на видео.Най-после разбрах!

:bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

evga тази програма, за която говориш "sony vegas"7.0 , лесна ли е за употреба?

Аз имам на компютъра тази "ProShow Gold" и работих малко с нея, ама има някой неща,които не мога да намеря как стават, та и за това исках, ако някой е работил с нея да направи ръководство:)

Иначе като цяло програмата е доста добра :)

Link to comment
Сподели другаде

Отскоро използвам този форум и съм много доволен от наличието на ръководства за различни програми.Имам нужда от ръководство за програмата Adobe Photoshop Lightroom която е сравнително нова и лошото е, че не мога да намеря никъде ръководство за работа с нея на български език, намерих го само на англииски, а програмата не е толкова проста а бих казал ,че е доста професионална и на чужд език не ми върши работа за съжаление.

Искренно благодаря предварително ако някои напише и предостави ръководство на български език за въпросната програма!!!

Link to comment
Сподели другаде

evga тази програма, за която говориш "sony vegas"7.0 , лесна ли е за употреба? Аз имам на компютъра тази "ProShow Gold" и работих малко с нея, ама има някой неща,които не мога да намеря как стават, та и за това исках, ако някой е работил с нея да направи ръководство:)

Иначе като цяло програмата е доста добра :)

Не,никак не е лесна,но вече направих първото си така да се нарече "слайдшоу',не е кой знае какво,като за първи път,но бива.Да се надявам,че по-нататък ще ги правя много по-добри/творенията си/

Ето го:->"Baby don't go"

 

A ти"арсен2003",погледнал ли си тук дали нещо няма да ти помогне-от уроците-it-place.net

A също и тук:videotutorials-bg.com

Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но е по-добре, че нямаш. За потенциално опасни и ненужни програми няма смисъл да се правят ръководства. :)

Значи да разбирам че Advanced WindowsCare е опасна програма така ли !Защо?

Искам да попитам и за защитните стени,аз съм от доста време Kaсspersky ant i-virus 7 и не съм запознат с защитните стени добра идея ли е да използвам такава заедно с Kaсspersky ant i-virus 7 и каква е ползата от нея?

Търсех отговор на този въпрос и никъде не можах да го намеря,дано тук го получа!

Link to comment
Сподели другаде

Относно защитните стени и антивирусния софтуер, това не е темата, в която да питаш за такива неща.

 

IObit Advanced WindowsCare е като за начало бъгава и нахална. Ще взема под внимание последната финална към настоящия момент - 2.8.1, а не бета версията. Причината: последната бета версия упорито отказва да стартира нормално и забива постоянно с молба да си прати данните до производителя, а по-ранните бети отказват да стартират с извинението, че са изтекли и че трябвало да ползвам последната бета. И това са хора, които ми се хвалят, че са лидери? Тцтцтцтц, само уникални наивници могат да повярват на глупостите, които обясняват на сайта си.

Spyware Removal - Advanced WindowsCare (AWC за кратко) сканира бързо, но неефективно. Има далеч по-добри и надеждни чистачки на spyware, които също са безплатни. Чудесни примери са SUPERAntiSpyware Free и Malwarebytes' Anti-Malware. На втората дори съм направил български превод и е вграден в програмата.

Security Defense - имунизация на принципа на добавяне на адреси в зоната за блокиране на сайтове на Internet Explorer. Не е толкова лоша идея, но не е нищо уникално и е по-скоро за начинаещи потребители, защото опитен потребител може спокойно да мине без такива защити. Spybot - Search & Destroy също ползва този метод, като добавя и редове във файла hosts.

Registry Fix - обикновена чистачка на регистратурата на Windows. Както съм казвал много пъти: чистенето на регистратурата може да бъде доведе до проблеми, били те малки или големи, в зависимост колко смотана е програмата и дали ще сметне за излишно нещо, което не е (не е рядко явление). В най-добрия случай ще премахне само безопасни за премахване редове, но тук идва и другият фактор: почистването на регистратурата не води до ускоряване на производителността на компютъра. Премахването на няколко килобайта няма как да ускорят системата.

System Optimization - програмата си позволява да предлага разни настройки за интернет връзката и операционната система като цяло. В най-добрия случай разликата преди и след ще е пренебрежимо малка. Отделен е въпросът, че и това може да се отрази неблагоприятно.

Startup Manage - панел за редактиране списъка на зареждащите се с Windows процеси и приложения. Има и други безплатни програмки за целта, а Windows също си има свой: Start -> Run -> пише се msconfig -> OK -> Startup. AWC уж ползва база от данни, за да определя кое е вредно и кое не, но това и потребител със средна интелигентност може да си го прецени.

Privacy Sweep - чисти хронология на браузъри и други програми. Дори и да се абстрахираме, че самите браузъри си имат опция да си изтриват хронологията и че това може да стане и ръчно, има и други програми, които могат да чистят тези файлове, като CCleaner например.

Junk Files Cleaner - чистачка на временни файлове; отново CCleaner може да свърши същото. А към нея мога да добавя и ATF Cleaner (50KB) Макар че и с тях също е хубаво да се внимава. С ATF Cleaner не бива да се чисти Prefetch, а в CCleaner трябва да се внимава кое е маркирано да чисти. Да не говорим, че отново всичко може да се изтрие от папките ръчно, просто е малко по-досадно.

 

Това са опциите в основния панел. Към тях могат да се добавят и следните инструменти от меню Tools:

Memory Cleaner - чистачка на RAM; чистенето на RAM е ЛОШО НЕЩО. В най-добрия случай няма да има ускорение, а в най-лошия ще има сериозни проблеми с произовдителността.

Disk Manager - анализира и извежда графична информация за даден дял какъв процент е заето пространството от видео файлове, аудио файлове, картинки и т.н. Общо взето излишни глупости. Ако толкова държиш да гледаш графики и статистики за дяловете си, ползвай Xinorbis.

 

Относно чистенето на RAM, но и не само, ти препоръчвам да погледнеш тази тема.

 

Та и сам виждаш, че програмата в най-добрия случай е общо взето излишна, а в най-лошия - вредна.

 

Всъщност това може да се води и донякъде ръководство дори. :D

Link to comment
Сподели другаде

Не,никак не е лесна,но вече направих първото си така да се нарече "слайдшоу',не е кой знае какво,като за първи път,но бива.Да се надявам,че по-нататък ще ги правя много по-добри/творенията си/

Ето го:->"Baby don't go"

Добре е станало клипчето, браво :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам интерес към следната програма Punch Home Design Architectural Series 4000, и бих желала, ако можете да предоставите някакво ръководство за работа с нея. По принцип е доста елементарна, но за един човек като мен, непрофесионалист в тази област е трудно да постигна качествен резултат на крайните изображения. Затова ще Ви бъда много благодарна, ако можете да дадете повече инфо за работа с прогарамата.

Благодаря Ви предварително :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте! Отскоро имам ТВ тунер Beholder, в комплекта на който има диск с програма Inter Video Win DVD Creator за запис на видео. На пръв поглед има и доста функции по редактиране и ред други, така че да се получи почти истински DVD диск от старите ми видеокасети, например. Та въпросът ми е - досега не съм се сблъсквал с програмата, а help-a си е на английски език и няма да мина без речник... Търсенето във форума също не даде резултати :lookaround: Ще съм безкрайно благодарен ако получа малко повече помощ на български език, както и компетентни мнения за програмата :peace:
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Здравейте!

 

От известно време искам да се науча как се работи с Corel Draw, а тук не виждам да има такова ръководство.

Също така, едновременно с това бих искала да се науча да изработвам флаш банери, но не знам с каква програма да го направя най-добре, а освен това осъзнавам, че ще ми трябва и ръководство. Ще се радвам да ми изпратите нужната информация, може и на мейл. :crosseyes1: Благодаря предварително! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...