Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

1.чук -

2.компас със счупено стъкло (знаете посоката, в която се намира селото) - с него ще разбера посоката, в която трябва да вървя, за да стигна селото.

3.сол - ще я изпия с малко вода, защото от потенето в жегата, тялото губи сол.

4.храна за две хранения - нея ще я ям :haha:.

5.вода за 12 часа - ще я пия през първите 3 часа, после пак през 3 часа, докато свърши.

6.фенер - с него ще си светя през нощта (разбира се и него ще запаля с кибрита).

7.червен парашут - ще го запаля.

8.кибрит - с него ще запаля парашута през нощта, защото температурите падат рязко и трябва да се стопля.

9.кожух - с него ще се завия през нощта.

10.огледало - тук не мога да се сетя, но сигурно ще го счупя с чука, представа си нямам защо :lookaround:.

 

Олеле, какви глупости написах, дано има поне едно нещо вярно. :blush:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Тук-таме има верни нещица :haha: Ти май почти всичко ще вземеш.Но все пак се налага да има ограничения и то е заради физическите ви възможности.

Ако си яко копеле с татуировки, то не виждам наистина проблем да вземете всичко, но аз не съм, и всичко, което ме забавя със сигурност ще ме убие. Само като си помисля, че ще мъкна толкова неща по пясък, който буквално се движи под краката ми с температура 100 градуса по Целзии, ще дишам 60-градусов въздух, нощем ще се чудя как да се спася от внезапната 55-градусова амплитуда, а ако случайно духне ветрец, той няма да носи прохлада, защото ще е като от отворена фурна с толкова ситен пясък, че ще влиза през затворените ми клепачи-неееееееее,вярвай ми НЯМА да оцелея! Ти също itzo1994 !!!! Друго е решението.

Link to comment
Сподели другаде

Нещо си правите тихо :giggle: или всички, дето хукнахте към селото, измряхте :haha:

 

Хммм....май е време за жокерче

 

Трябваше да се хванете за това, че задачата е по мениджмънт и по-важното - има ключови думи които ако подчертая, няма да има какво да решавате повече, защото става супер елементарно. Никой не е казал, че трябва да стигате до селото. Иска се само да оцелеете. Вие представяте ли си какво е 24 часа нормален ход пеша до най-близкото населено място в пустинята? Че няма ли да си почивате изобщо?.Ден и нощ ли ще вървите? Аз и 2 часа няма да мога да измина на ден при условията, които не случайно описах в предния си пост.Цяла седмица ще ми трябва за да си дотътря дупето до онова село :hot:

Мислете,мислете, защото и с джип из Сахара след по-малко от 5-6 часа возене (не ходене) и обилно наливане с вода ще ви се иска просто да пукнете и да се приключи с този ад :bang:

Link to comment
Сподели другаде

ами аз бих взела:

1. чук, за да може, ако някой или нещо ме нападне, да го пречукам

2. компас - с него ще се ориентирам за посоката

3. вода и храна - за да ям и пия нещо

4. фенер, за да си светя

5. червен парашут - тук доста се чудех и все си мисля, че трбва да обърнеме внимание на това, че е червен. Ако има вятър, ще се пробвам да полетя с него, а ако няма - ще го разпъна на земята и ще се надявам някой самолет, летящ наоколо, да го забележи

6. кибрит - ако фенера е газов, ще трябва да го запаля с нещо. Ако е на батерии, те все някога ще се изтощят и тогава ще си светя с кибрита

7. огледало и сол - ще ги използвам, за да отразя слънчевата светлина и така да привлека вниманието на евентуално преминаващ самолет примерно

Солта няма да я ям, защото от нея ще ми се допие още повече вода. Кожуха ще го оставя, защото е тежък, а през нощта мога да се увивам с парашута. А също с парашута мога да се спускам по дюните, когато няма вятър и не мога да летя с него. Няма да си давам много зор да стигна до селото, по-скоро ще разчитам да привлека вниманието на някой.

Link to comment
Сподели другаде

Ахх, мисля, че може да запалим фенера с кибрита и да използваме парашута като балон :cooldude:Само това се сетих.Е, с компасът, разбира се, ще се ориентираме за посоката.
Link to comment
Сподели другаде

Червения парашит избирам аз. Пази от жегата (надявам се) по случайност нялпк може да ме забележи и ако ме бива ще скачам и лета с парашута ако има вятър (ще го ползвам като парапланер)

И естествено храната и водата.

Компас не ми трябва. Нали има звезди?

Огледало, за да запаля кибрита а кибрита за какво ми е ? Де да знам :)

Link to comment
Сподели другаде

Хей, вие май не четете какво ви дадох като жокер :beach:

 

1-всички, дето хукнахте към селото, измряхте ..........

 

2-Трябваше да се хванете за това, че задачата е по мениджмънт и по-важното - има ключови думи ............

 

3-Никой не е казал, че трябва да стигате до селото. Иска се само да оцелеете.......

 

Все още никой не е напипал вярната насока. Намерете едно единствено изречение от целия текст в задачата-упражнение и ще се сетите за верния отговор. Ако не успеете до утре вечер, ще дам рашението. Успех при оцеляването :cap:

Link to comment
Сподели другаде

Време е за отговора на загадката!

А ето ги и споменатите по-горе ключови думи:

Летите със самолет, РЕДОВЕН пътнически полет, над Сахара.

Самолетът е излетял от някъде и го чакат другаде по точно определено време. Пилотите са в постоянна радио връзка със земята. Ако тази връзка се загуби, по това кога точно контактът със самолета е изчезнал, може да се определи къде се е разбил с точност до 1-2 километра. Следователно само до няколко часа целият район ще гъмжи от спасителни екипи и от вас само се иска да стоите до самолета и да чакате. Това пък значи, че нищо от оцелелите предмети не ви е жизнено необходимо, а и без друго ще можете да ги ползвате всичките, понеже няма нужда да ги мъкнете.

Всички, дето хукнахте към селото, измряхте :haha: Ако някой си е мислил да седи и да чака, но не го е написал, да знае, че оживя :wink1:

 

Хайде някой да дава новата задачка :beach:

Link to comment
Сподели другаде

Нещо бих искал да допълня, към предишният си пост. 

 

Преди няколко години ни пратиха на курс по преквалификация от бюрото по труда. Там ни зададоха подобна задача (не си спомням, дали се "падаше" от самолет, просто се озоваваш насред Сахара), като предметите бяха 40. Не си ги спомням. Разбира се, никой не позна. Верният отговор беше огледало.   :yes:  Такова било мнението на някакъв генерал, експерт по оцеляване (или нещо подобно) от френския легион. Защо? Защото, отражението на огледалото се виждало на десетки километри, в пустинята не се намира такъв предмет (природен), който да отразява светлината (т.е. ясно е, че ако някой  види отражението, със сигурност ще знае, че не произхожда от пустинята) и т.н. Вече не си спомням всичките предимства.

 

Затова и аз дадох този отговор, като се правех, че нищо не знам.  ;)

Link to comment
Сподели другаде

Нещо по-лесничко:

В един завод с 50 работници се сечат златни монети. Всеки работник има персонален номер (първия - 1, втория - 2 и т.н) Шефа разбрал, че някой краде по 1 грам злато на монета (прави ги с 1 г по-леки). Събрал от всички работници по някакъв брой монети, претеглил ги накуп и разбрал кой е крадеца. По колко монети е събрал от всеки работник?

Link to comment
Сподели другаде

Верен отговор!

За да стане по-ясно:

От 1-вия- 1 монета, от 2-рия - 2 монети... от 50-тия - 50 монети.

Шефа знае колко е истинското тегло на 1 монета, умножава го по броя на взетите монети. Претегля ги всички, разликата между реалните грамове и тези които е трябвало да бъдат според сметките е равна на номера на работника.

 

Ред е на Филипов да ни тормози :haha:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Тъй като отдавна не е писано в темата ще си позволя да задам една интересна (според мен) загадка:

 

Дадени са ни две бутилки вино (бяло и червено), в които количеството е еднакво. От червеното вино взимаме една капка и я капваме в бялото. След това от бялото вино взимаме друга капка (в която има и малко червено вино) и я капваме в червеното. Кое е повече: бялото вино в червеното или червеното вино в бялото?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...