Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

Язък, Иван ме изпревари, докато се киприх в малката черна рокличка

И да съм те изпреварил и да не съм те, ако е верен отговора ни, ти задаваш следващата, няма къде да се измъкнеш :Р

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Офф... златните пилци са огъна, черната кокошка - пепелта/жар/въглен.

 

 

Леле, знаех си аз,че задачката на Иван, не е за мен и ще ми почерни русата главица...Добре, че навреме се отказах. Пту, пту, пту да не ми е уруки :haha:

За другата щях да кажа, че кокошката съм аз в оригинална "малка черна рокля" на Коко Шанел,но след жокера, ще заложа на отговор-запален дънер от черен абанос,кйто пръска златни искрици и прави тапличко в това студено време!!!

 

Язък, Иван ме изпревари, докато се киприх в малката черна рокличка

 

Верният отговор е главнята и искрите. Някои така му казват на запаления дънер... Принципно и двамата давате верен отговор, но мисля че antishoC e по-близо до това, което се има предвид в гатанката. Така че antishoC: We're waiting for youuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! :hungry: :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

Това го мислих цели два дни. Дано да ви затрудни :devil:

 

Има доста неща с които ние като българи, може да се гордеем. Но цитирайки думите на Вазов” И ние сме дали нещо на света”имаме в предвид конкретно славянската азбука.

 

С какво обаче се гордеят шотландците пред света изричайки ”Само за мъже, забранено за жени”

 

Ако си мислите, че е необходимо задължително да имате познания по история на Шотландия, ще ви успокоя. До правилен отговора маже да достигнете и ако внимателно четете това, което написах. И не ви съветвам да пренебрегвате първата част от поста ми. Не съм го написала случайно :bgflag:

Редактиран от antishoC
Link to comment
Сподели другаде

Май вече е време за жокер.

Споменах не случайно славянската писменост. Шотланците не я ползват естествено.Почти всички си говорят и пишат на стандартен английски.Т.е. израза става „Gentlemen Only, Ladies Forbidden”

Като жокер, ще ви задам обаче още една загадка.

Втората задача ще ви насочи не директно към отговора, а към НАЧИНА по който трябва да подходите към този тип задачки/т.е. метода за решение и при двете е еднакъв/

И така...задача №2:

 

Исторически факт е ,че в средновековна Англия всеки човек, който нямал връзка с кралското семейство, не е имал право на сексуални контакти с хората от кралския двор, без разрешението на краля. Нещо повече:ако някой искал да има бебе, трябвало да моли за аудиенция при краля, който му давал специална табелка. Тя се заковавала на вратата и стояла докато траел сексуалният акт.

Вапросът е: коя дума е била написана на табелката, ако знаете, че тя означавала Fonikation Under Consent of King . В свободен превод-„полови сношения със съгласието на краля „/или нещо такова,...няма сега да издребняваме/

В съвременния свят, думата вече е загубила този си смисъл. А най-интересното е ,че макар вече да има друго значение , е станала една от най-често употребяваните думи не само от англоговорящите :haha:.

Link to comment
Сподели другаде

На първата загатка: Gentlemen Only, Ladies Forbidden, т.е. получава се golf (акроним), което е игра с топка и стик, която шотландците здраво бичат. Предполагам, че при тях това занимание е отредено само за мъжкия пол, въпреки че се съмнявам в днешни дни и женте да стоят байдива...

По същата логика, за втората загадка (изкефи ме и можеше с нея да почнеш) - Fonikation Under Consent of King, значи чисто и просто FUCK. Загатката ти беше наистина много интересна... и като за "руса главица" е повече от добра. Поздрави!

 

Edit: За първата загатка, можеше да използваш "господа" и "дами", вместо "мъже" и "жени", което смятам че е по-точно, защото като си го превеждаме на английски, използваме "men" и "women", откъдето основно и идва затруднението да се реши енигмата... Както и да е, жокера оправи нещата...

Редактиран от draco_volans
Link to comment
Сподели другаде

Забележката е правилна-карах по инерция с превода :blush:

Всичко е точно в обясненията :thumbsup:

Само да допълня, като информация за любопитните, че шотландците не само "здраво бичат" голф, но са и първите измислили тази игра за забавление и я нарекли точно така-Gentlemen Only, Ladies Forbidden.

А впечатляваща история с табелката FUCK също е абсолютен и реален факт.

 

Ти си draco_volans

Link to comment
Сподели другаде

Така-а-а-а... Ето я и новата загатка:

Разбиеш ли го, няма да спре. Докоснеш ли го, свършено е с него. Загубиш ли го, скоро можеш да го намериш с пръстен. Що е то?

Мисля, че е доста лесничка, поне на фона на предходните... Затова пък, пускам и едно допълнително тестче..., за подсъзнанието, както бях обещал в един от предните си постове. Тук вече, 99% от потребителите ще се издънят :giggle:. И аз се дъня... :) Какво виждате тук:

 

http://i33.tinypic.com/2rwvzg9.jpg

 

Моля, първо вижте линка и едва след това четете по-надолу!!!

 

Изследванията показват, че малките деца не могат да идентифицират интимната двойка, защото те нямат първичен спомен, свързан с подобен акт. Децата виждат девет делфина. Това е тест за определяне на степента на сексуалното влияние върху децата. Ако не можеш да откриеш деветте делфина за шест секунди, то значи мозъкът ти наистина е повлиян.

 

Е, как се справихте? :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

 

 

 

Е, как се справихте? :giggle:

Зле :crosseyes1:

Аз вече 10мин се звера и не мога да открия и едно делфинче. Тфа мноо подла картинка :(

 

А за загадката ,аз казвам-сърце. Само там с пръстена малко ме разколебава...

Link to comment
Сподели другаде

Зле :crosseyes1:

Аз вече 10мин се звера и не мога да открия и едно делфинче. Тфа мноо подла картинка :(

 

А за загадката ,аз казвам-сърце. Само там с пръстена малко ме разколебава...

 

Е, чак пък 10 минути... Мене като ми я показаха за първи път, ми трябваха 22 секунди за да ги открия всичките (честно) :) За първата загадка, приемам отговора за верен с уговорката, че става въпрос не за кое да е сърце, а за човешкото сърце. Допускам, че човекът е единственото живо същество, което асоциира функция на нервната система - чувствата/любовта с органи на кръвоносната система - сърцето. Колкото до пръстена - точно това ми се видя най-силната подсказка: годежи, сватби, това онова... :giggle:

 

Е, сега за твое най-голямо щасти, пак си ти наред! :)

Link to comment
Сподели другаде

Доста добри загадки давате :Р

Това за картинката, първата секунда видях мъжа и жената, но след това веднага 7 делфина и 2 малки делфина, които предполагам запълват бройката :)

Чакам следващата :)

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

 

За 6 секунди... си ги видял и 9-те?! Браво, бе младенец непорочен :haha:. Пробвай съквартиранта си, той нали много ги познава тези :giggle:

 

Имам и по-коварни картинки... Тях пък, колкото повече ги гледаш, толкоз повече се шашкаш... Трябва да ви пробвам някой път :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Никъде не съм писал, за колко секунди съм ги видял. То и аз като видя делфин и си го броя бавничко, но според мен секундите не са кой каква критерия.

Иначе си спомням, че преди около половин година я видях някъде тази картинка и съквартиранта не можеше да ги види и трябваше да му ги показвам ;д

 

Преди бях мернал едни визуални тестове, ако ги намеря ще ги споделя тук, да се тормозите ;д

Link to comment
Сподели другаде

Не, това направо не е истина. Чистно ви казвам-не откривам нито един делфин. Оня "младенец непорочен" ангелче се изкара.Може да се каже, че е полетял към правилното място :ladyangel: Дракончето и то. Св. Петър ще го позабави малко но пак ще мине А, аз какво? Директно в казана :devil:

Добре де, вие тези делфини като щрихи ли ги виждате?

 

Някой да дава новата задачка, а аз ще си търся делфините :cooldude:

 

 

Открих четири-два големи от страни на шишито и два от лявата страна на жената /под ръката и до бедрото:yeah:

 

 

 

 

Открих четири-два големи от страни на шишито и два от лявата страна на жената /под ръката и до бедрото:yeah:

 

Грешка-това не са били делфини.

Чак сега видях седемте.Те били тъмни, а аз гледам белите петна. Значи, остават ми още два. Май тези големи бели петна отстрани на шишето не са,защото са доста по-размазани от милите ми малки черни далфинчета! Някой ще помогне ли за останалите 2 бр

post-11595-12571080843678_thumb.jpg

Редактиран от antishoC
Link to comment
Сподели другаде

Това е една задачка- упражнение по мениджмънт :giggle: Всъщност задачата хич не е трудна, въпросът е само накъде ще е насочено мисленето ви.

Условието е следното:

Летите със самолет, редовен пътнически полет, над Сахара. Самолетът пада и се разбива, а вие като по чудо сте единствения оцелял. И не само, ами и сте напълно невредим и всичко ви е наред. От разговор, дочут в самолета преценявате, че се намирате на 24 часа нормален ход пеша от най-близкото населено място от където можете да повикате помощ (това се приема за дадено, т.е. наистина сте на 24 часа ходене от най близкото село). От катастрофата са оцелели следните предмети:

1.чук

2.компас със счупено стъкло (знаете посоката, в която се намира селото)

3.сол

4.храна за две хранения

5.вода за 12 часа

6.фенер

7.червен парашут

8.кибрит

9.кожух

10.огледало

Въпросът е кои предмети са важни според вас в подобна ситуация и как ще ги използвате, за да се спасите?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...