Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Тъй като никой не даде нова загадка ще си позволя да го направя аз.

 

В една зала има един мъж и 50 жени. Всяка една от жените има повод и възможност да убие мъжът. Въпросът е какво трябва да им каже мъжа, за да не го убият?

Link to comment
Сподели другаде

Май е време за някакъв жокер, който да деде насока за разсъждения :)

 

Може би отговора е нещо от този род:

Предсмъртно ми желание е да ме гръмне най-грозната,най-задръстената, охранена и тъпа между вас :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Според мен, верният отговор е: "Абе, знаете ли, такова... Ходих на доктор и той ми каза, че съм смъртоносно болен (рак в мозъка) и ме очаква сигурна смърт и в ужасни мъки." Това има голяма вероятност да спаси мъжа, защото жените в случая ще си падат малко садистки (50 накуп) и няма да го отърват от мъките просто така.
Link to comment
Сподели другаде

Май е време за някакъв жокер, който да деде насока за разсъждения :)

 

Може би отговора е нещо от този род:

Предсмъртно ми желание е да ме гръмне най-грозната,най-задръстената, охранена и тъпа между вас :haha:

Няма нужда от жокер - това е верния отговор! Чакаме твоята загадка.

Link to comment
Сподели другаде

Направо се кандидатирам за парва врачка на форума :crazygirl:. Между другото идеята ми дойде от историята за ябълката на раздара. /Богинята на раздора Ерида взела една златна ябълка от градината на Хесперидите и написала на нея: “За най-хубавата”. Когато другите богини прочели надписа , между тях мигом избухнал спор, коя да вземе ябълката, защото никоя не искала да я отстъпи на другите/

Бях сигурна, че и сега никоя от 50-те жени няма за се признае за най-смотаната.

 

Ново:

Как може да се раздели дванадесет на две и да се получи седем ?

Link to comment
Сподели другаде

Да, XII ако го завъртим да бъде хоризонтално и го разделим наполовината..., ще се получи не 7, ами две седмици... Леле, ако бившата учителка по математика ме види какви ги смятам, ще ми изплющи голяма двойка...

 

А в предната загадка, ако бяха само една жена и един мъж, жената щеше да пречука мъжа, независимо от това как я обижда, защото няма да има други свидетели, които да чуят и да си кажат: "Я, тая се мисли за тъпа грозна и не знам си каква..." Това суетата е страшна сила...

Link to comment
Сподели другаде

Нещо никой не задава, така че ...

На 12 април 1924 година, един испанец си четял вестника и видял на първа страница с големи букви да пише - "Герой от Първата световна война, умира при неизвестни обстоятелства". Това заглавие го накарало да се почуди.

Какво го е усъмнило?

Link to comment
Сподели другаде

През 1924г. са наричали Първата световна война 'Голяма война' или 'Европейската война' ? Защото тогава не са знаели, че ще има Втора, че да наричат тази -Първа. :)
Link to comment
Сподели другаде

Испания, Норвегия, Швеция и Исландия май бяха неутрални държави през Първата световна война.Няма как испанец да е герой от войната.

 

 

 

Сега видях отговора на itzo1994 и той е абсолютно прав

Link to comment
Сподели другаде

През 1924г. са наричали Първата световна война 'Голяма война' или 'Европейската война' ? Защото тогава не са знаели, че ще има Втора, че да наричат тази -Първа. :)

Точно така. Чакаме сега ти нещо да ни зададеш ;Р

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...