Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

Наистина доста добри гатанки и са труднички.

И аз бих се насочил към някакво растения .. може би грозде.

Казах го на съквартиранта ми и той си е малко с мръсно подсъзнание и вика 'х*й'. ;д :D

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Май е време за жокер,защото очевидно ...това не е ...онова :D

Аз лично се насочвам към някаква растение-лале, ягада, домат, чушка/нещо което узрява и става червено/

 

 

Наистина доста добри гатанки и са труднички.

И аз бих се насочил към някакво растения .. може би грозде.

Казах го на съквартиранта ми и той си е малко с мръсно подсъзнание и вика 'х*й'. ;д :D

 

Еии... два дена се бяхте умълчали и изведнъж - надигане... :giggle: Мдам... Това човешкото подсъзнание е странно нещо..., но няма как - природата си иска своето. Може би следващият път, ще ви пусна едно визуално тестче, да видим как е... В случая, сте се насочили правилно към други нейни творения - растенията.

 

@antishoC - отговорът ти е принципно правилен... 'ягадата' е... Предполагам, че авторът й не се е сетил за 'пиперо'... :giggle: Та, ти си наред сега... :)

Link to comment
Сподели другаде

 

@antishoC - отговорът ти е принципно правилен... 'ягадата' е... Предполагам, че авторът й не се е сетил за 'пиперо'... :giggle: Та, ти си наред сега... :)

 

Хайде накой друт да казва, а аз ще се постарая следващият път да измъдря нещо и да ви изтормозя максимално :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Тогава една по-трудничка:

Един цар имал 100 пленника. Всеки от тях бил затворен в отделна килия, а по коридорите на затвора се разхождала стража. Всяка килия била заключена с ключалка, която се отваряла с един единствен ключ, който бил у царя. Ключалките работели така - като се превърти веднъж ключа се отключват, втори път- заключват, трети - пак отключват и т.н. Скоро обаче царят имал рожден ден и поради това решил да освободи пленниците. Пратил верен човек, който отключил всички килии. Рождения ден обаче все още не бил настъпил, стражата се разхождала по коридорите и все още никой не бил свободен. След малко обаче царят решил друго - отново пратил верния си човек със заповед да превърти ключа на всяка втора килия, т.е. 2, 4, 6, 8... 100. Едва изпълнили това и пристигнала нова заповед - да се превърти ключа на всяка трета килия - 3, 6, 9 и т.н. Тъкмо изпълники и това, дошла следваща заповед - отново да се превърти ключа, но вече на всяка четвърта килия... През цялото навечерие на празника идвали нови и нови заповеди, и по силата на последната доверения човек превъртял ключа само на последната стотна килия.

Но ето че рождения ден настъпил, стражата се отстранила и пленниците вече наистина могли да излязат. На колко от тях килиите са се оказали отключени?

Link to comment
Сподели другаде

Сметнах, че хората от 1, 4, 9, 16, 25, 36, 49, 64, 81, 94, 96, 100 ще се измъкнат.

Приемам отговора за верен, тъй като си написал всички верни отговори...но си дал и допълнителни.

 

Килии с номера:1, 4; 9; 16; 25; 36; 49; 64; 81; 100; са били освободени!

Общият брой освободени килии е: 10

Link to comment
Сподели другаде

Интересна задачка... Падна бая писане на Excel, възможно е някъде да съм объркал цифра... Не бяха една и две... Мързи ме сега да проверявам...

 

Хайде, една бърз:

Черна кокошка - златни пилци. Що е то?

и после е ред на AntishoC да ни затрудни, мисля... Обеща.

Редактиран от draco_volans
Link to comment
Сподели другаде

Ми, много трудна задача беше на Иван :crosseyes1:. Отговора вече е даден, а аз още не мога да го асимилирам. Хлъц, такива задачи направо ми скъсяват живота бе хора :ohmy: Противопоказно ми е толково много и дълго да мисля! Пък и ме мързи.

Относно задачата на draco_volans:

Нощта/нощно небе/ със звезди?

Link to comment
Сподели другаде

Нощта/нощно небе/ със звезди?

 

Знаех си, че това ще си помислиш/те. Не. По принцип, нощта със злато ли се асоциира? Ако нощта е кокошката, а звездите са пилците, то луната какво е? Петел? Отговорът няма нищо общо с небесните явления. :)

Link to comment
Сподели другаде

То аз си казах, че е трудничка.. по-точно с повече смятане. Видях я от един форум и ще споделя там как са намерили решението бързичко:

<?php
echo 'Килии с номера: 1; ';
for ($i=3;$i<101;$i++){
for ($j=2;$j<=$i%2+($i/2);$j++){
   if ($i%$j==0){$c++;}
}
       if($c%2==1 && $c!=0){echo $i.'; '; $total++;}
       $c=0;
}
$total+=1;
  echo " са били освободени!<p><b> Общият брой освободени килии е: $total </p></b>";    
?>

 

За моментната загадка, сигурен съм, че не е правилно решението, но все пак. За момента само това ми идва на акъла.

Животът, като млади сме малки като пилци, а като стари - кокошки и ни чака смъртта(черното).

Link to comment
Сподели другаде

Леле, IVAN, какви са тея йероглифи :haha:, изглежда са ползвали/съчинили малка програмка за изчисление - алгоритъм и който го е измислил, е решил загадката за 10 минути. Аз, като я видях, веднага ми стана ясно как да я сметна по заобиколен начин, не с програма, но пак си беше хамалогия... Прикачвам листа. Със синьо е отбелязано отключване, а с червено заключване. Който иска, може да ми провери "домашната", защо съм освободил 2-ма затворници повече :giggle:

 

Иначе, за настоящата загадка - прав си, отговорът ти е грешен;)

Правилният отговор е прометеевски прост :giggle:, помислете малко :bye:

Link to comment
Сподели другаде

Всеки ползва, това в което е най-добър... ония форумци знаят да програмират ;д

Твоя файл не мога да го отворя, че е за офис 2007, аз съм 2003... ама здраве да е :)

 

Добре ми върви стратегията, да дадеш жокер :Р

Помислих малко и реших, че е орех. Ама се замислих и на това, което написа и предполагам е огън.

Link to comment
Сподели другаде

Всеки ползва, това в което е най-добър... ония форумци знаят да програмират ;д

Твоя файл не мога да го отворя, че е за офис 2007, аз съм 2003... ама здраве да е :)

 

Добре ми върви стратегията, да дадеш жокер :Р

Помислих малко и реших, че е орех. Ама се замислих и на това, което написа и предполагам е огън.

 

Пак го прикачвам, като за 2003. Пратих поздрави на Чичо Били... и родата му по майчина линия :giggle:

За орех, честно казано нямаше да се сетя да предположа. С огъня вече си на прав път, но има още нещо. Прочети внимателно загадката.

Link to comment
Сподели другаде

Леле, знаех си аз,че задачката на Иван, не е за мен и ще ми почерни русата главица...Добре, че навреме се отказах. Пту, пту, пту да не ми е уруки :haha:

За другата щях да кажа, че кокошката съм аз в оригинална "малка черна рокля" на Коко Шанел,но след жокера, ще заложа на отговор-запален дънер от черен абанос,кйто пръска златни искрици и прави тапличко в това студено време!!!

 

 

Язък, Иван ме изпревари, докато се киприх в малката черна рокличка

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...