Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

Блях, то там шпионин до шпионин :bat:

Макар и да се изразяваме различно, май мислим еднакво с IVAN! Остава и да е вярно :haha:

:crosseyes1: Аз докато съм писал и ти си писала, ама си ме изпреварила ;д

Да видим сега дали е вярно поне ;д

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Според мен има 1 рицар, защото ако са примерно 10, и десетимата трябва да кажат 10, а не някакви други числа.

За да се разбере колко са лъжците, трябва да се пита този единствен рицар. Предполагаме, че пак се подкарва така - първи жител, втори и т..н и те са същите хора, както на предния ден. По тая логика, пак ще се пита рицаря и то ще каже 1 -> съответно има 1 лъжец.

И ако тая логика е вярна, шпионите са 998.

Абсолютно вярно! Ти си.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже нищо не ми хрумва в момента, ще задам въпрос от съботното предаване "Минута е много":

"Какво е общото мужду думите:

овца, борса, магия"

 

И понеже сте много умнички и знам, че ще се справите моментално ще си позволя да ви разкажа една истинска история, която много ме разсмя днес и още ми държи :giggle:

 

Събрахме се с мои приятели/имената ги променям/

Жоро и Пешо винаги спорят по въпроса за възможностите на колите си.

Жоро кара трабантче с форсиран двигател/баща му е бивш автомобилен състезател и го е барнал супер-направо хвърчи!!!

Пешо кара някаква допотопна жигула и постоянно се перчи с нея, защото сам си я потдържа.

Той има навик, винаги да закъснява за "сбирките" ни. Та и днес същото. Само ,че сега се оправда, че бил на някакво "автомобилно състезание" на което дошъл някакъв тип с трабантче и издухал всички коли,дори от по-висок клас.Жоро веднага наостри уши и през цялото време разпитваше как е модната колата. Пешо му вика, че тайната била в двата отвора/шибидаците/ на тавана.Жоро обаче продължаваше да настоява, че е нещо пипнато в двегателя или скоростната кутия. След два часа разправии дори не се усети ,че оня нарочно го будалка защото знае ,че е болен на тема трабанти и никакво състезание не е имало. Накрая не издържа и попита дащо отворите са два и каква е функцията им.Някакво завихряне ли е ,че толкова много да помага за повишението на скоростта. Опитайте се да познаете какво му отговори Пешо. Всякакви безумни идеи ще са интересни. Аз още се хиля като си спомня, какъво му отговори.

Link to comment
Сподели другаде

Хванах края на Минута е много и тогава си отговорих вярно, но тука ще изчакам някой друг ;д

 

За другото, да мислим нещо рационално - може, ама сега някакви безумни отговори, това да е загадката за дисковете на Пинк Флоид(и кравата милка) :D

Link to comment
Сподели другаде

В тази тема определено участниците са рационално мислещи. Не и Иван-той е уникат :yeah: просто се доказа с кравата Милка :thumbsup:. Но, щом и той се затруднява, явно е време да дам отговора на допълнителната задачка.

Та, на въпроса на Жоро, защо са му на трабанта 2/два!!!/ шибидаха, Пешо отговори:

Цитирам дословно

-„За такива магарета като теб които карат трабанти! Да има от къде да им стърчат ушите!!”

 

Остава да умувате по първата задача. Като жикер от мен, мога да Ви дам и думата котка. Но понеже съм добра добавям за баланс и още четири думи от мъжки род- хумор,списък, флаг и дроб/като анатомичен орган, а не като математическо понятие /

И така задачата с допълнението става:

Какво е общото мужду думите:

овца, борса, магия, котка, хумор, списък,флаг и дроб

Link to comment
Сподели другаде

Давам, но ето че пак няма досетили се. Вече се чудя, какъв още жокер да дам :crosseyes1: Ако ти се сещаш, подскажи с някой/но не прекалено лесен/. Нека да се поизпотят малко :devil:

Пак давам нещо като жокер:

По принцип почти всяка дума /съществително/ може да бъде прибавена в този списък, но общото точно в тези, които съм дала в задачата е, че те ще придобият някакво символно или метафорично значение, ако стигнете до верния отговор.

Има дори едно съществителното собствено име-Петър, което също се вписва перфектно в списъка от думи. /За Иван, обаче място там няма да се намери :P /

Link to comment
Сподели другаде

Хванах края на Минута е много и тогава си отговорих вярно, но тука ще изчакам някой друг ;д

 

Казах, че няма казвам. Май го ударихме на чат.. та да изчакаме някой да отговори.

Link to comment
Сподели другаде

последни жокери:

 

овца= различен от другите,

борса=незаконна търговия,

магия=урочасън,

флаг=не влизай в морето

Петър=коминочистач

и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Не издържам вече, ще го кажа - черен(на).

 

И сега една загадка, която ми хареса много:

Мъж и жена пътували с автомобил, но бензина свършил. Мъжът казал на жената да не излиза от колата и никого да не пуска в нея. После тръгнал за бензин, а когато се върнал видял, че жената е мъртва, а в колата има непознат. Кажете какво се е случило, ако жената е изпълнила всички заръки на мъжа?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...