Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не знам дали съм те разбрал правилно, ама измислих нещо. Предварително, моля не се смейте на изображението. В бързината го направих. :D

 

http://img245.imageshack.us/img245/1079/55531180.th.png

Yep и така става.

 

и аз...

 

post-5-1252314770_thumb.jpg

Живко, бавен си :Р

Link to comment
Сподели другаде

Един човек тежал 98 килограма.Трябвало да премине през един мост, който издържал само 100 кг.Човекът носил със себе си 3 ябълки по 1 кг. ?Как човекът(заедно с ябълките) може да премине само веднъж мостът, без той да се счупи.
Link to comment
Сподели другаде

със жонглиране,

ако не може с три ябълки, изяжда едната ябълка и си подхвърля останалите....

 

ПП Предполагам, че смъ познал, затова ще си позволя да дам една задачка, взета от интернет.

Успех на всички!

 

Открийте 5 разлики

 

post-5-1252339587_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ще си позволя да задам следващата задачка. Slammer, надявам се, че правилно съм открил и 5-те разлики.

Ето я и новата задачка:

 

Открадната е кола и заподозрените са трима местни хулигани – Бренди, Джони и Спейс. Привикват ги на разпит.

 

Бренди казва: „Не съм аз. Това е работа на Спейс.“

 

Джони: „Невъзможно да е Спейс. Бренди е.“

 

Спейс: „Не съм аз. Не е и Джони.“

 

Един съсед, който е видял нещо, но се страхува от хулиганите, казва: „Само един от тях е. Когато са отговаряли един от тях е казал два пъти истината, друг е излъгал два пъти, а трети – веднъж е казал истината и веднъж е излъгал.“

 

Кой е виновният?

Link to comment
Сподели другаде

Спейс - „Не съм аз. Не е и Джони.“ - първото е лъжа, а второто е истина. Джони изрича 2 лъжи, а Бренди 2 истини.

 

Крадецът е Спейс.

 

Допълнено: Оооооооо, май малко закъснях.

Link to comment
Сподели другаде

Рetiowolf отговори преди мен и е справедливо той/тя да напише следващата загадка. Тъй като минаха няколко дни реших да я задам аз. Надявам се да не ми се обиди.

 

В един град живеят 1000 рицари, лъжци и шпиони. Рицарите никога не лъжат, лъжците винаги лъжат, шпионите - понякога лъжат, понякога - не. Свилен пристигнал в града и попитал всички "Колко рицари живеят в града?". Първият жител отговорил "1", вторият - "2", третият - "3" и т.н., последният отговорил "1000". На другия ден Свилен попитал всички в същия ред "Колко са лъжците в града?" и получил същите отговори. Колко шпиони живеят в града?

Link to comment
Сподели другаде

Рetiowolf отговори преди мен и е справедливо той/тя да напише следващата загадка. Тъй като минаха няколко дни реших да я задам аз. Надявам се да не ми се обиди.

 

В един град живеят 1000 рицари, лъжци и шпиони. Рицарите никога не лъжат, лъжците винаги лъжат, шпионите - понякога лъжат, понякога - не. Свилен пристигнал в града и попитал всички "Колко рицари живеят в града?". Първият жител отговорил "1", вторият - "2", третият - "3" и т.н., последният отговорил "1000". На другия ден Свилен попитал всички в същия ред "Колко са лъжците в града?" и получил същите отговори. Колко шпиони живеят в града?

Маже ли шпионите да са 998?

 

Мисля, че щом имаме едни които винаги лъжат,и други които винаги казват истина, приемам че първият попитан е рецар и е казал истината, за това че има само 1 рицар. На въпроса "Колко са лъжците в града" пак той е казал истината-един. Така се получава 1 рицар и 1 лъжец. Остава всички други да са шпиони.

Абе, нещо не го обясних както трябва, пък и много шпиони в един град не ми се вярва.

Май нещо ми куца в разсъжденията, но друго пък съвсем не мога да измъдря :blink:

Link to comment
Сподели другаде

Рetiowolf отговори преди мен и е справедливо той/тя да напише следващата загадка. Тъй като минаха няколко дни реших да я задам аз. Надявам се да не ми се обиди.

 

В един град живеят 1000 рицари, лъжци и шпиони. Рицарите никога не лъжат, лъжците винаги лъжат, шпионите - понякога лъжат, понякога - не. Свилен пристигнал в града и попитал всички "Колко рицари живеят в града?". Първият жител отговорил "1", вторият - "2", третият - "3" и т.н., последният отговорил "1000". На другия ден Свилен попитал всички в същия ред "Колко са лъжците в града?" и получил същите отговори. Колко шпиони живеят в града?

Според мен има 1 рицар, защото ако са примерно 10, и десетимата трябва да кажат 10, а не някакви други числа.

За да се разбере колко са лъжците, трябва да се пита този единствен рицар. Предполагаме, че пак се подкарва така - първи жител, втори и т..н и те са същите хора, както на предния ден. По тая логика, пак ще се пита рицаря и то ще каже 1 -> съответно има 1 лъжец.

И ако тая логика е вярна, шпионите са 998.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...