Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

Ще се опитам да позная, но не съм сигурен. :) Поне това ми дойде наум.Мислих доста време и с малко помощ от приятел, стигнах до някакво заключение.Щом самолетите са се завърнали, излиза че частите,които са повредени, не са от толкова голямо значение за целостта на самолета. Т.е. по моята логика би трябвало да са били бронирани частите Г,Д и Е, тъй като ако те се повредят, има голяма възможност самолета да не се завърне благополучно.

Yep... точно така.

Чакаме твоята загадка.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето я и новата загадка:

 

Един султан бил толкова богат, че вече се чудел какво да прави с парите.Решил да лети със самолет, тъй като единствено това не бил правил. На другата сутрин тръгнал към летището, но на входа нощния пазач му казал, че сънувал как самолета ще се разбие. Уплашен, султана не се качил на самолета. Вечерта наистина съобщили, че точно този самолет се е разбил. Благодарил султана на пазача, ала после го уволнил.Защо го е уволнил?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Мислех да не пиша моите предположение, някой друг да отговори.. ама явно никой не се навива.

Та... 1. Заради тези дума на пазача, той не е могат да изпълни 'мечтата си'. 2. Султана предполага, че пазача е саботирал самолета.

Link to comment
Сподели другаде

Правилно. Позна! Султанът е предполагал, че пазача е саботирал самолета.Отново си ти на ход. :)

На базата на какво е предполагал?

Ами ако е бил личният му евнух, ядосан от положението в което се намира или пък някой везир, щото си бил харесал някоя от султанските наложници....

Link to comment
Сподели другаде

Шофьор на такси, който очевидно бърза, тръгва по еднопосочна улица точно срещу знака за забрана. До знака стои полицай, който го вижда ясно, но не го спира, а го оставя да си продължи. Явно законът не се нарушава, бдителният полицай на реда ще спи спокойно своя сън. Защо шофьорът може да мине спокойно?
Link to comment
Сподели другаде

Шофьор на такси, който очевидно бърза, тръгва по еднопосочна улица точно срещу знака за забрана. До знака стои полицай, който го вижда ясно, но не го спира, а го оставя да си продължи. Явно законът не се нарушава, бдителният полицай на реда ще спи спокойно своя сън. Защо шофьорът може да мине спокойно?

 

 

Пишеш тръгва, а не потегля или кара. Това може да значи, че тръгва да върви пеша, а не с кола. В такъв случай няма нарушение.

Link to comment
Сподели другаде

Пишеш тръгва, а не потегля или кара. Това може да значи, че тръгва да върви пеша, а не с кола. В такъв случай няма нарушение.

Yep, точно така. Ти си наред, чакаме твоята загадка.. дано да ни затрудниш.

Link to comment
Сподели другаде

Добре :Р

Докато се сетиш за нещо интересно, нека съфорумците да мислят в/у това.

 

Шерлок Холмс и д-р Уотсън се срещнали. Холмс попитал д-ра на колко години са трите му сина.

- Произведението на годините им е равно на 36, а сборът им на номерът на отсрещната къща. - казал Уотсън.

- Това не е достатъчно. - казал Шерлок.

- Най-големият е със сини очи.

- Това вече е достатъчно - казал Шерлок Хоумс.

На колко са тримата и как го получихте...

Link to comment
Сподели другаде

Добре :Р

Докато се сетиш за нещо интересно, нека съфорумците да мислят в/у това.

 

36 разделено на 3 е 12 :) Ама след като има най-голям син нещо несъответства картинката.Двама сина на 10 и един на 16 може би

Link to comment
Сподели другаде

Отначало ме закопа с тая загадка. Особено тези сини очи, които му трябваха-е това ме разби. Мислих и мислих, и мислих...и мисля че я разгадах. Щом първите 2 подзказки на д-р Уотсън не са достатъчни на Холмс, следва че има няколко вероятни отговора. При преглеждането на всички комбинации от 3 числа чиито произведение е 36, и чиито сбор е номера на отсрещната къща, се оказа че сбора само на 2 комбинации е един и същ. Шерлок знае номера на къщата и затова се насочва точно към тях. Комбинациите са: 9;2;2 и 6;6;1. Ето тук идва ролята на подсказката за сините очи. Щом има най-голям, следва че верния отговор е 9;2;2. Тук обаче не съм сигурен, защото така или иначе децата не могат да се родят по едно и също време, така че имам известни съмнения за този отговор. Но въпреки това той ми се вижда най-правдоподобен.
Link to comment
Сподели другаде

Отначало ме закопа с тая загадка. Особено тези сини очи, които му трябваха-е това ме разби. Мислих и мислих, и мислих...и мисля че я разгадах. Щом първите 2 подзказки на д-р Уотсън не са достатъчни на Холмс, следва че има няколко вероятни отговора. При преглеждането на всички комбинации от 3 числа чиито произведение е 36, и чиито сбор е номера на отсрещната къща, се оказа че сбора само на 2 комбинации е един и същ. Шерлок знае номера на къщата и затова се насочва точно към тях. Комбинациите са: 9;2;2 и 6;6;1. Ето тук идва ролята на подсказката за сините очи. Щом има най-голям, следва че верния отговор е 9;2;2. Тук обаче не съм сигурен, защото така или иначе децата не могат да се родят по едно и също време, така че имам известни съмнения за този отговор. Но въпреки това той ми се вижда най-правдоподобен.

:giggle: Поне съм се опитал да затрудня някой, но загадката пак издържа едвам 1 час :giggle:

Верен отговор, както и разсъждения.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...