Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

Ако желязното е правено от Белини, това означава, че сребърното и златното са правени от Челини, което пък означава, че камата трябва да е в сребърното ковчеже.

Ако желязното е правено от Челини, това означава, че надписът не е верен, т.е. златното и сребърното са правени от Белини, което означава, че камата е в златното ковчеже.

 

Със сигурност трябва да избере желязното ковчеже, ако иска да отбегне камата!

Редактиран от Neuton Gimic
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

И така... на вълна математика все още и докато ми е по прясно :D ви предлагам на вниманието един сайт в който са дадени няколко редици числа и ти трябва да намериш следващото. Като естествено има някакъв ред и следващото число не е кое да е ами трябва да се открие зависимостта между тях.

Ако ви бива в математическата логика и математическото мислене ви съветвам да се пробвате. Интересно е. Ако познаете - числото се оцветява в зелено, ако не мисля че оставаше червено.

Тези които разбират малко повече и английски, модераторите на сайта са им дали възможност да се допитват до помощта на Google :yes:

И така ето и сайта ---> http://mathtest.idiotworld.com/

и както се казва ДЕРЗАЙТЕ! :-8

Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност трябва да избере желязното ковчеже, ако иска да отбегне камата!
Вярно. Изобщо не можах да ви затрудня с тези задачи. Има още една част от тази поредица, но мисля че е неподходяща. Нека някой поеме щафетата.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

След година и нещо поемам щафетата :)

Надявам се това да не е било давано скоро ;)

 

0 0 0 0=4

1 1 1 1=4

2 2 2 2=4

3 3 3 3=4

4 4 4 4=4

5 5 5 5=4

6 6 6 6=4

7 7 7 7=4

8 8 8 8=4

9 9 9 9=4

 

Поставете математически знаци между числата, за да изпълните равенството.

Link to comment
Сподели другаде

Има вариант, но засега няма да го казвам. Нека всички да се помъчат и всеки да каже докъде е стигнал. Аз не успях да реша само 7-ците, но още ги боря ;)
Link to comment
Сподели другаде

може ли да си позволя да те поправя, в правилата може да се използват не само различни знаЦи, но и различни похвати, както е за 0-лата и 9-тката, а може би и за 7-цата, казвам може би, защото и аз не успях да я сборя тази 7-ца
Link to comment
Сподели другаде

А аз да питам... Какви действия са позволени да се извършват??? Има ли някакви орграничения или може да се ползват например:

% - остатък от целочислено делене

^ - повдигане на даденото число на степен (степенуване)

корен (квадратен, трети, четвърти и т.н.)

() - скоби предполагам могат да се ползват

Всичко само до умножение, деление, събиране и изваждане ли се свежда???

Link to comment
Сподели другаде

То без скоби май няма как?

 

За нулите искам да питам аз дали става:

!0+!0+!0+!0=4

:D:D:D

И може би всички !0 да са в скоби, не знам какви са приоритетите на операциите.

 

За седмиците го измисли един приятел неска, ама пак не знам дали важи по правилата -> 7 7/7-7=4 като идеята е първото да остане 77. Това валидно ли е?

 

Иначе, ако тези са валидни ми остават само 9ките... :D

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Да ама аз моите ги затрих някъде... ще ги пререша и ще ги добавя към поста си по-късно ;)

Добавено:

0!+0!+0!+0!=4

1+1+1+1=4

(2*2*2)/2=4 или 2*2/2*2=4 или 2+2-2+2=4

(3*3+3)/3=4 или 3!/3 + 3!/3 = 4

(4+4)/4+sqrt(4)=4 или (4-4)*4+4=0 или както двойките само че коренувано...

(5*5-5)/5=4

6-(6+6)/6=4

77/7-7=4 на Златинов или моят -> ((7+7)/7 % 7) ^ 2 = 4

8/((8+8)/8)=4

(sqrt(9)*9+9)/9=4 или 9/sqrt(9)+9/9=4

 

Къдетo:

sqrt() -> Корен квадратен

% -> остатък от целочислено делене

^ -> повдигане на степен

 

не съм много сигурен дали са верни отговорите на всяка.. защото бързах много ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Дяволът хванал 100 джуджета. Казал, че на другия ден ще ги нареди всичките в колона, като на всяко джудже ще му сложи произволно бяла или черна шапка. Ще пита всички джуджета, като започне от последното джудже в колоната, какъв е цвета на шапката му. Ако джуджето не познае цвета на шапката си го изяждат, а ако познае го оставят живо. Всяко джудже може да вижда шапките само на тези пред него(без да вижда своята) и като го попитат "какъв е цветът на шапката ти" да каже единстевно "бяла" или "черна". Всяко джудже може да чува, какво са казали тези зад него.

Джуджетата били умни и се наговорили вечерта преди изпитанието.

Какво са се наговорили те, че минимум от тях да бъдат изядени? Колко е сигурният минимум на изядените джуджета?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...