Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 4 weeks later...
Ето една нова загадка:

 

Лили е с 8 години по-голяма от Нина. Преди две години, тя е била 3 пъти по-голяма от Нина. На колко години е Лили сега? :)

Ами съм смятал правилно, то Лили сега е на 14 години. Сестра и е на 6 години. Преди 2 години, Лили е била на 12, а по-малката и сестра е била на 4 години. Т.е. условието на задачата е изпълнено.

Link to comment
Сподели другаде

Полунощ е в Лондон.По коридора, в един от пътническите влакове, минава човек. Влиза в едно от купетата.Изведнъж от купето се чува писък. Влизат няколко човека и виждат жена, паднала на пода, а около нея кръв. След малко идва полицията.Разследват случая и хващат Мистър Браун. Завеждат го в участъка и го разпитват. Той им казва, че се казва Мистър Браун и... и го пускат.Въпросът е защо са го пуснали? :)

 

П.п.- Задачката не е много сложна, просто трябва да се внимава. Само да кажа, че ако ви я задам говорейки, ще Ви е много по трудно да я отгатнете. :)

Link to comment
Сподели другаде

Хвърли ме в сериозен размисъл с тази загадка. За тези няколко дни измислих това:

 

Първи вариант: Писъкът е негов - жената е убита преди той да влезе в купето и като я вижда изпищява. След като го разпитват разбират, че казва истината (невинен е) и го пускат.

 

Втори вариант: Пускат го след като си излежава присъдата.

 

И двата варианта ми се виждат възможни. Не можах да реша кой от тях да избера, затова написах и двата. Дано да съм познала! :)

Link to comment
Сподели другаде

Хвърли ме в сериозен размисъл с тази загадка. За тези няколко дни измислих това:

 

Първи вариант: Писъкът е негов - жената е убита преди той да влезе в купето и като я вижда изпищява. След като го разпитват разбират, че казва истината (невинен е) и го пускат.

 

Втори вариант: Пускат го след като си излежава присъдата.

 

И двата варианта ми се виждат възможни. Не можах да реша кой от тях да избера, затова написах и двата. Дано да съм познала! :)

Браво! Позна отговорът на задачата. :) Правилният вариянт е втория. В самият запис на текста си проличава, че нещо липсва(на мястото на многоточието). Хайде, отново е твой ред да ни хвърлиш в размисъл. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ромео се прибира от купон пиян в къщи. Ляга на леглото и заспива. През ноща се буди от жажда и в просъница напипва буркан, изпива течноста в него и заспива. На сутринта се буди и вижда Жулиета мъртва.

Какво е станало и защо Жулиета е мъртва!?

Link to comment
Сподели другаде

Ех тая загадка съм я срещал някъде, обаче си спомням отговора. ( Не кат предната с мистър Браун ... ).

 

В този буркан е имало течност, която ако Жулиета не изпие ще умре.

Link to comment
Сподели другаде

Ех тая загадка съм я срещал някъде, обаче си спомням отговора. ( Не кат предната с мистър Браун ... ).

 

В този буркан е имало течност, която ако Жулиета не изпие ще умре.

Съжалявам, но не позна.

 

Жокер: Решението наистина има връзка с течността в буркана.

Link to comment
Сподели другаде

През Втората световна война американците се сблъскали с проблема за допълнителното брониране на своите самолети.

Очевиден бил факта, че не е било възможно да се усили бронята на целия самолет. Така че от командването решили само частично да бронират самолетите. И тук възникнал въпроса, на кои точно части на самолета трябвало да се подсили бронята.

За целта всички самолети, които се връщали от въздушните боеве били щателни изследвани за наличните пробойни. Било установено, че най-сериозно били повредени части от корпуса на самолета, които (за по-просто и за да не навлизаме в технически детайли) ще наречем части „А”. Значителни поражения имало и по части „Б” и „В”. В същото време елементи от корпуса с условни наименования „Г”, „Д”, и „Е” били напрактика непокътнати.

 

Въпросът е как и защо именно по този начин било решено частично да бъдат бронирани самолетите. Решението действително се оказало ефективно.

Да поясна на бързо, трябва да се посочи кой части (А,Б,В,Г,Д или Е) са били действително бронирани в последствие

Link to comment
Сподели другаде

Ще се опитам да позная, но не съм сигурен. :) Поне това ми дойде наум.Мислих доста време и с малко помощ от приятел, стигнах до някакво заключение.Щом самолетите са се завърнали, излиза че частите,които са повредени, не са от толкова голямо значение за целостта на самолета. Т.е. по моята логика би трябвало да са били бронирани частите Г,Д и Е, тъй като ако те се повредят, има голяма възможност самолета да не се завърне благополучно.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...