Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Здравейте!

Трябва ми лаптоп 15,6'' или 17'' с IPS FHD матрица (искам максимално реални цвветове за фото обработка и предпечат).

Не успявам обаче да намеря инфо за всички модели с IPS матрици.

Едва ли не единственото което намирам е  Acer Aspire V5-573G, но ми се иска SSHD  и повече от 8гб рам.

Има варианти с тъч дисплей, но не знам подходящи ли са.

До колкото съм чувал, заради тъча се прави някакъв компромис с качеството на картината.

Бюджета ми е около 2500 лв като около 200 съм заделил за Виндовс.

Ако може да ми дадете мнение и за u-серията "core i" процесори на интел.

Това е основното което ме отказва от ейсъра - Core™ i7-4500U примерно. На много ниски честоти работи цялата серия и си мисля че това ще води и до ниска производителност.

 

 

Аз бих ти препоръчал тези модели

http://www.volt.bg/dell-inspiron-7737-173-laptop-s-intel-core-i7-16gb-ram-1tb-hdd-8gb-ssd-5397063477951-25089.html

http://www.volt.bg/hp-envy-15-j105en-silver-156-laptop-s-intel-core-i7-16gb-ram-15tb-hdd-g9x80ea-23377.html

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 6 months later...

Здравейте колеги, 

имам нужда от вашата гледна точка, като аз ще обясня за какво ще се използва лаптопа:

Работя изключително много с екселски таблици с големини на файловете над 15MB - това е ужасно много информация

Също така работя с PhotoShop 6.

Игри - не се играят. :)

Използвам Visual Basic

Също така Adobe Illustrator CS5

Спрял съм се на тези две конфигурации (които са доста близки една до друга), но са с различни видео карти, та според вас, коя смятате че ще бъде по-добрият избор.

post-18983-0-23672500-1426408570_thumb.jpg

Идеята ми, е че ми трябва по-добра видео производителност, т.е обработвайки екселските файлове имам едно "забиване" на картината и резултатите, които очаквам да видя в клетките с поставени формули, ако не дам save не се променят, което ме убива направо.

Ще бъда благодарен ако ми ударите едно рамо.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Видеокартата на Dell-а е по-добра, но като цяло и двата лаптопа са със слаби карти и процесори. 

 

Погледни  ASUS X550JK

 

Горе и двата лаптопа са със процесори Core i7 4510U  те са енергоспестяващи и по-бавни. Също така са само с 2 ядра и 4 нишки.

Лаптопа, който ти дадох аз е със процесор i7-4710HQ означава, че процесора е със по-производителна видеокарта. Също така процесора е с 4 ядра и 8 нишки, което го прави много по-бърз при мулти-таскинг-а и имаш повече производителност от i7 4510U + повече кеш памет.

 

Видеокартата на Асуса е GeForce GTX 850M  по-ново поколение, по-производителна, поддържа по-високи резолюции и по-нови технологии.

 

GeForce GTX 850M   и   GeForce 840M

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти Stoyannov

предполагам, че мога да си добавя + 8GB и ще стане още по-добре или да си остане с 4та GB (смяташ ли, че ще бъдат достатъчни), защото се поразрових и намерих за същата цена (клик) с 6 GB?

Благодаря ти.

Link to comment
Сподели другаде

Предложението на Stoyannov е определено по-добро. Просто разликите във видео картите няма да са чак толкова осезаеми, защото няма да се играят игри. И все пак, ако не е проблем да се разделиш с още 200-300 лева (и да вземеш моделът на ASUS, но с 8GB памет), според мен ще си заслужава за твоите нужди.
Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...

Някой ще ми предложи ли лаптоп до 1100 лв максимум. Лаптопа ще се използва за филми, интернет и някои други програми. :music:

Лаптопа смятам да го закупя от Технополис или Техномаркет, тъй като ще го взимам на изплащане. Един от плюсовете за лаптопа би бил ако не е в стандартния черен цвят, но това не е от решаващо значение все пак.

Благодаря ви много предварително :)

Link to comment
Сподели другаде

За тия изисквания и най-евтината бръкма от 400-500 лв. би свършила работа. За нещо специфично като качествен IPS дисплей обаче парите са малко.

Процесори с U (енергоспестяващи) примерно са най-разпространени като са най-скопени (на ниски честоти) и се представят най-зле.

Най-производителни са тия с M дори да е I3 а тоя с U да е I5 та дори I7. Причината е че са все I3 с разлика в честотите и кеша (и името).

На сайта на Интел може да им откриеш точните спецификации но 4 ядрен I7 няма да е с U отделно едва ли ще е в толкова евтин лаптоп.

Дисплея вече установихме че няма да е IPS освен ако не нацелиш няква промоция но гледай да е матов.

Най-добре без видеокарта понеже се явява още един реотан отделно модели завършващи на 10 и 20 са безсмислени. 

Първата би била по-слаба от вградената графика а втората на нейното ниво.

Батерията ако е 6-клетъчна ще е чудесно.

 

пс. Търси нещо с I3-4110M/4100M/4000M - без видеокарта с 6-клетъчна, матов дисплей, поне 4ГБ рам и ако има SSD ще е перфектно. 

Марките нямат значение за качеството тъй като всяка има класове и сама по-себе си нищо не ти гарантира.

Link to comment
Сподели другаде

Така като гледам процесорите с "M" за тези пари, които търся няма. Затова и ще си вдигна лимита на 1500. Това за матовите дисплеи вчера го четох че са по-добри и това, което успях да намеря са ето тези двата: 

Lenovo IdeaPad Z710 --> http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Z710-lenovo_ideapad_z710

 

Acer Aspire E5-572G --> http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E5_572G-acer_aspire_e5572g_NX_MV2EX_022_256gbssd

 

От кометарите по форумите се ориентирах към Lenovo и Dell като марка, но от първите е само този в този ценовия диапазон 1500лв с процесор клас "M" , но не е матов дисплея. Втория на Acer е със същия процесор, но има SSD. Недостатъка е че видео картата не е Full HD, като на Lenovo-то. Разгледах и лаптопите в Технополис и Техномаркет, но там няма нищо подобно. Ще продължа да търся, поне да намеря нещо с "M" процесор и матов дисплей. То сее видяло че за тези пари ще се размина с SSD хард диск.

  Между другото лаптопа може и да го използвам и за кодене.

Link to comment
Сподели другаде

Леновото е със скапана батерия и хибриден HDD от който смисъла е спорен.

Ейсъра е с добра батерия и голямо SSD (256GB SSD + 1TB HDD) та е за предпочитане.  Отделно е с новия модел (GT940 vs 840) което предполагам също е плюс.

 

пс. И за двата минус е че са с гланцов дисплей. А Full HD е по-скоро слабост предвид че ще товари повече а и ще тежи повече въпреки липсата на SSD.

Като махнеш и SSD-то машината ще е и много по-бавна та усещането ще е като от такава на 8 г. сравнена с нова за няколко бона.

Ако искаш Full HD лаптопа има HDMI та си го връзваш към телевизора. Така или иначе при тия смешни диагонали тая резолюция е безсмислена.

Ако искаш качествен дисплей на лаптопа не гледай резолюцията а да е IPS. Естествено може да е и Full HD ако държиш но това не го прави по-качествен. 

Ако трябва да е с добър процесор, видеокарта, батерия и повече рам - http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_G551-asus_rog_g551jx_cn129d

Харда не е от бавните на 5400 об. а нормален на 7200 об. и все пак липсата на SSD е кофти. И все пак ако искаш всичко друго да е ОК това ти е варианта.

Стига месечната вноска от 59 лв. да те устройва? 

 

пс. Знам че искаше сребрист но той е с по-скапана батерия та не е същият. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Цвета не е от най-важните елементи, просто искам да е бърз и качествен. Както казах че за в бъдеще няма само да гледам филми и да го ползвам за интернет. И да устройват ме вноската, даже и по-висока да е. А този процесор по-добър ли е от "M" серията? Като гледам цената на този последния и вноската по него, мога да си позволя и малко по-скъп. Сега ще поогледам и другите  лаптопи до 1800лв. Ще погледна и какво е това IPS тъй като ми е интересно и по-късно ще постна нещата, на които ще наблегна в избора си.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...