Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

Решил съм да си копувам лаптоп. Не съм мн наясно с параметрите и характеристиките на един лаптоп , та искам да попитам този модел добър ли е??? http://laptop.bg/#/details/PACKARD%20BELL/13/1057 Ще го използвам за гледане на филми, офис работа не държа на игрите, и най вече ме интересува мнението на някой който разбира за видеокартата на посочения от мене лаптоп. :punish:
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Адски належащо ми е да си сменя стария компютър! Ще съм много благодарен, ако ми препоръчате някакви конкретни модели преносими компютри,защото съм доста назад с технологията.

Лаптопът ще се ползва за игри, музика и филми. Ориентирал съм се към 15.4'. Бюджетът е около 2000 лв.

Благодаря ви предварително!!!

Link to comment
Сподели другаде

Адски належащо ми е да си сменя стария компютър! Ще съм много благодарен, ако ми препоръчате някакви конкретни модели преносими компютри,защото съм доста назад с технологията.

Лаптопът ще се ползва за игри, музика и филми. Ориентирал съм се към 15.4'. Бюджетът е около 2000 лв.

Благодаря ви предварително!!!

 

Acer Aspire - Двуядрен процесор 2 гигахерца, 2 гигабайта РАМ, 250 гигабайта харддиск, отделна видеокарта НВидия ГеФорс 8600, 512 мегахерцова.......... какво му трябва на човек?:

Ето го - взех си го миналата седмица

Link to comment
Сподели другаде

Acer Aspire - Двуядрен процесор 2 гигахерца, 2 гигабайта РАМ, 250 гигабайта харддиск, отделна видеокарта НВидия ГеФорс 8600, 512 мегахерцова.......... какво му трябва на човек?:

Ето го - взех си го миналата седмица

хммм... Звучи доста добре. Направо се питам къде ли е уловката :)

Link to comment
Сподели другаде

хммм... Звучи доста добре. Направо се питам къде ли е уловката :)

 

Черноглед си....Каква уловка? Единствено процесора е на АМД, а не на Интел... и какво от туй?!

Така, де - изборът си е изцяло твой.

Аз си го взех от Техномаркет Европа. Консултантът ме посъветва да го запазя и добре, че го послушах. На другия ден нямаше нито един - всичките ги бяха изкупили...Само моят седеше запечатан и запазен...

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Това ме привлече......MSI MEGABOOK EX610X-019BG (кликни и виж )

CPU AMD ATHLON 64 X2 TK-55 1.8GHZ
-15.4" TFT AVC WXGA ДИСПЛЕЙ
-RAM 2GB DDR II
-HDD 160GB
-VIDEO ATI HD2400 128MB DD3, UP TO 896MB
-DVD-RW, SUPER MULTI
-LAN GIGABIT, WLAN 802.11, HDMI OUT
-CARDREADER, 1.3 MPX WEBCAM
-NUMERIC KEYBOARD,BLUETOOTH
-ТЕГЛО 2.6 КГ
-МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ 
-ЦЕНА 1249 лв

Oбаче като отидох да го видя, се отдръпнах от неугледния вид на лаптопа и най-вече прашния панел на тонколоните...по-убит лаптоп не бях виждал.

Имам чувството , че са втора употреба или просто не могат да ги продадат и ги пробутват с много РАМ и един гол DOS....аз не бих разположил изводите за микрофон и слушалки отпред....сигурно е за левичари?!?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

И аз бих искала да помоля тези, които разбират за съвет. Искам да си взема лаптоп, който ще се ползва и за игри. Знам, че лаптопите са кофти за игри, но няма как... :) Не съм слагала граница на парите, но все пак нещо разумно трябва да е... да не се изхвърляме :) Бих се радвала на предложени марки, конфигурации и каквото и да е :giggle: .

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Най-доброто в ниския клас и на цена от 1680 лв.:

http://www.laptopzona.com/prod_detail.php?element=321

 

Тук вече отиваме към по сериозните предложения:

http://www.laptopzona.com/prod_detail.php?element=597

http://www.laptopzona.com/prod_detail.php?element=675

 

Естествено с тези карти 8600 GT 256/512 MB GDDR2 (малко са орязани версиите за лаптоп) няма да можеш да подкараш най-тежките игри в режим Very High и резолюция от 1680x1050, но пак ще се справят отлично при 1280x800, а и имат поддръжка за DX10.

Link to comment
Сподели другаде

моля дайте мнение за избор между тези два модела:

 

Toshiba Satellite A100-00M

Centrino Core Duо T2060 1,6 GHz 2 MB cash

RAM 2x1GB (2 GB DDR2)

160 GB SATA 5400 rpm

chip set Intel 945 GML

video shared up to 128 MB

wireless

S-video

VISTA - цена 1470лв

 

ACER AS5920G-1A1G16N

Core 2 duo T5250

chip set intel 965 PM

RAM 1 GB DDR2 667 MHz

160 GB SATA

video 256 MB NVIDIA GeForse

wireless

camera 0,3

S-video

VISTA - цена 1599 лв

 

везните накланят според мен към Асер ама само 1ГБ рам пък и не е ли по-"куча марка"?

Link to comment
Сподели другаде

Наистина ще е добре друг път да копираш описанията, а не да ги пишеш, или да даваш линкове към тях, че така е малко неудобно за преценка. Ти не каза за какво ще ползваш лаптопа. Ако ще играеш повечко игри или знаеш, че ти трябват повече изчисления за архивиране, компресиране на видео и аудио и 3D графика, то по-добре вземи ACER-а. Ако няма да играеш игри, а ще го ползваш повече за офис работа, музика, филми, photoshop и други подобни, то според мен по-добре Toshiba, защото има 2GB памет, а слабата видео карта няма да е голям проблем.

Не бих нарекъл ACER куча марка. В смисъл, да, по-слабо известни са от Toshiba, Dell, IBM и HP, но също си имат добри лаптопи.

Link to comment
Сподели другаде

подробности не съм описвал защото другите екстри като ДВД записвачки четци за мемори карти блутут и др. са еднакви.

АСЕР са с по-ново поколение процесор (честотата и кеша са същите),по-нов чип сет и доп. видео + Уеб камерка, затова съм склонен да го предпочета,

Въпроса ми е доколко може да се разчита на тази марка? Или да се доверя на по-реномираната.

 

Огледал съм всичко останало за цена до около 1600 по-добър избор няма според мене. (като държа процесора да е Интел но не селерон и да има ТВ изход)

Ако някой мисли, че има по-добър избор на лаптоп за тези пари да предлага:

Link to comment
Сподели другаде

подробности не съм описвал защото другите екстри като ДВД записвачки четци за мемори карти блутут и др. са еднакви.

АСЕР са с по-ново поколение процесор (честотата и кеша са същите),по-нов чип сет и доп. видео + Уеб камерка, затова съм склонен да го предпочета,

Въпроса ми е доколко може да се разчита на тази марка? Или да се доверя на по-реномираната.

 

Огледал съм всичко останало за цена до около 1600 по-добър избор няма според мене. (като държа процесора да е Интел но не селерон и да има ТВ изход)

Ако някой мисли, че има по-добър избор на лаптоп за тези пари да предлага:

Моля те дай линк към ACER 5920G където е 1599 лв. В кой магазин си го гледал на тази цена ? С ДДС ли е ? Аз съм го виждал най-евтин за 1690 лв.

Link to comment
Сподели другаде

преди малко пуснах търсачката за Асер -а не можах да намеря къде съм го гледал на тая цена щото ровенето е от 5,6 дена и си ги записвах на едно лисче лаптопите. отсях тези двата за цена до 1600 ама сега като пусна да търся излиза наистина 1690 лв. Може да съм я гледал от някъде и да е била без ДДС. голям номер си извъртях.

иначе за тези дни огледах HP, IBM, Sony, Asus и доста други до тая цена СОНИ са най-скъпи а може би най-доброто за което четох и намерих е Toshiba Tecra (но са над 2 бона)

Та питам някой работе ли с такъв Асер и как се държи (качеството на изработка как е?)

 

сетих се този за 1599 лв беше същата конфигурация ама с Линукс и последните букви се рзличават

Link to comment
Сподели другаде

На Toshiba само рекламата им голяма, иначе определено не е марката лаптопи, за които човек да си даде парите. Това че е с 2GB рам - това са допълнително сложени платки с рам (най-вероятно бъфало, иначе оригиналната познай къде отива...). Няма да споменвам че повечето от новите модели идват без дискове с драйвери или просто идват с инсталирана виста, която не че е лоша като ОС, но за обикновения потребител е доста трудна (това е особено валидно за хората, които са ползвали ХР). Ще пропусна и проблемите, когато клиент реши да си слага ХР....

Колкото до ACER, определено не съм им фен, но си имат доста хубаво шаси(не са като тия на НР, Toshiba, Benq. ). Бутоните на клавиатурите им са много добри и не тракат като асуските или тия на LG(въпреки че на повечето им модели, клавиатурите са едни такива извити, може би щото китайците са с малки пръстчета, а бутоните трябва да се достигат), повече от отличен сигнал на безжичната мрежа (личен опит).

 

Вкрайна сметка от двата предложени модела бих препоръчал този на ACER (стига да е на тази цена). Ако решиш да си вземаш Toshiba-та, задължително виж дисплея - може да се окаже че не ти харесват тия отблясъци...

 

Хайде успех в избора! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...