Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

А аз сега съм се спрял на Toshiba A200-1M5 може да го видите ТУК. И пак търся нещо около 1500лв. защото онзи FSC в Техномаркет, който си бях избрал беше свършил :(
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето между какво се колебая. Единия е Dell все пак, което не е малко, има много голяма резолюция, по-бърз хард, 3 години гаранция и по-добра батерия, а пък втория Acer, за сметка на това има HDMI и DVI портове.

Дали това трябва да играе голяма рола в избора ми. Общо взето казано дали след време няма да са ми нужни (нови стандарти, ала бала...) и дали не може да се използва алтернатива (преходници и подобни).

Dell-а дали ще може да се връзва с телевизор?

 

ACER AS5920G

 

Dell Inspiron 1520

Link to comment
Сподели другаде

Аз определено бих заложил на DELL-a.

Той също има изход за връзка с ТВ посредством S-video. Също така батерията има по-дълга гаранция 12 или 24 месеца.

Колкото до ACER-a батериите на тази фирма незнам защо но в България ги продават само с 6 месеца гаранция.

А дали си струва предимството на HDMI и DVI при ACER-a спрямо бързината и качеството на DELL-a според мен - НЕ!

Не е за пропускане и факта, че ACER-a идва със VISTA, докато DELL-a идва със един супер-стабилен FREE DOS!

Определено бих препоръчал DELL-a

Link to comment
Сподели другаде

Събудих се, следователно съм жив. Моят отговор ще е в насока добро утро - как сте. Разгледах и двете предложения, и не ще престана да изразявам пълното си възмущение до дъното на ангелската ми душа от цените в България. Световните пари продължават да се обезценяват и днес те са курс 1:1.37, но не и цените на "компютри на колене". Себестойността на един мобилен не надхвърля 160$ и това са думи на ръководители на интел и НР неотдавна. Причината е маркетингова, иначе ще напечатат бройките и после ще сложат тупузи на кепенците на заводите, по една минерална вода от чешмата и кой откъде дошъл. Имах удоволствието да стоя пред LCD монитор с пиксел 0.26 и DVI вход. Снайперисткото и антидалтониското ми зрение не ме подведе при съпоставка с аналогов вход и точка 0.29. Стоях и се възбуждах като реставратор пред фреска на да Винчи.

Вие господин xsakex сте сайт-съзидател и съм имал удоволствието да посещавам ваши творби. Всеки site-father клони към традиционните гълъбарници монитори (тези дето искат да имате щангиски колан) поради битове цветове и диаметър на пиксел, затова алабализмите изречени от мен са в подкрепа на DVI. Що се касае HDMI, там е друга наука. HDMI порасна до формат 1.3 и реално иска нужния панел. Ако е да се гледат филми под този формат, за мен HDMI не е никакво предимство. В никакъв случай не правете плонж на лаптоп с широкоформатен екран 16:9 / 16:10. Привидно по-голям екран, показва по-малко. От вашите предложения стрелям в Dell-a и духам дулото на револвера. Златната среда цена-качество-гъдели търся в модели на HP и противовес Toshiba. Може би с някакво предубеждение съм към тайванските чукачки, но единствен кеф те биха ми дали, ако ги наредат на асфалта и аз отгоре ги валирам с катерпиляр. Докато ги правя на пастет - ще се зеляпа усмивка като аватара ви.

 

Най-после плажа опустя от навлеци и ексхибиционисти. Следвам рецептата на Клеопатра за поддържане формата на склупторираното ми тяло. Плуване до хоризонта в морска вода с темпeратура 24'С, а после джакузи пълно с мляко от магарица.

 

Приятен ден амиго

Link to comment
Сподели другаде

Разбирам превъзходството на DVI пред VGA, но не знам дисплея на самия лаптоп как е свързан с видеото. Ако имам добър дисплей няма да ми се налага да го свързвам с телевизора или с друг монитор, но все пак опцията HDMI си е опция и не знам до колко ще ми е необхдима.

Относно моделите на HP и Toshiba - това което харесах в този ценови клас не се различава много от Dell-а, но при тях пак няма HDMI.

 

HP Pavilion dv6543ev

Toshiba Satelite A200

Link to comment
Сподели другаде

Разбирам превъзходството на DVI пред VGA

Значи разбираш, че на практика е почти нулево това превъзходство. :) Ако си мислиш иначе, значи мислиш погрешно.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип има превъзходство, но не знам дали е от начина на свързване или просто CRT-то ми реагира по-бавно. бях включвал преди LCD и CRT монитор да работят паралелно и CRT-то показваше картината с известно забавяне. Като гледам характеристиките на Dell-a никъде не видях по-добър на по-ниска цена.
Link to comment
Сподели другаде

Разбирам превъзходството на DVI пред VGA, но не знам дисплея на самия лаптоп как е свързан с видеото. Ако имам добър дисплей няма да ми се налага да го свързвам с телевизора или с друг монитор, но все пак опцията HDMI си е опция и не знам до колко ще ми е необхдимa.

Относно моделите на HP и Toshiba - това което харесах в този ценови клас не се различава много от Dell-а, но при тях пак няма HDMI....

:yesss: Докато решиш дали тази опция ти е необходима, лаптопът ти вече ще е морално остарял ;)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте !!! От около месец се ровя по форуми и сайтове и разглеждам различни оферти за лаптопчета :)) За сега съм се спряла на MSI Megabook VR600-238 http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09033096

Сякаш най-много ме притеснява марката !? Не съм чувала много за нея :) Другото е видео картата - INTEL GMA 950 (не ми говори нищо :DD ) Ако някой ми помогне с мнения и съвети ще съм му много благодарна .

Link to comment
Сподели другаде

MSI са по принцип от доста надеждните производители при дънните платки и видео картите за настолни компютри. Доколкото имам информация за лаптоптите им, не са от най-добрите. Като цяло ще е по-добре да се насочиш към други марки, ако имаш възможност.

Intel GMA са слабички вградени видео карти. Напълно достатъчни са за офис работа (MS Office, интернет, филми, музика), но не стават за игри.

Бихме могли да ти дадем по-точна информация и насока, ако знаехме за какво ще се полза лаптопът.

Link to comment
Сподели другаде

При мен проблема е с финансиите - мога да си позволя най- много 1300 - 1350 лв. Това ще ми бъде първия лаптоп . Мисля че основно ще го използвам за музика , филми , интернет а защо не и някоя игра . Но не играя често нито пък не играя някакви мощни игри .

П.С.: Ако някой ползва или е ползвал MSI Megabook VR600-238 моля да изкаже мнение ( доволен ли е и има ли някакви оплаквания)

Link to comment
Сподели другаде

При мен проблема е с финансиите - мога да си позволя най- много 1300 - 1350 лв. Това ще ми бъде първия лаптоп . Мисля че основно ще го използвам за музика , филми , интернет а защо не и някоя игра . Но не играя често нито пък не играя някакви мощни игри .

П.С.: Ако някой ползва или е ползвал MSI Megabook VR600-238 моля да изкаже мнение ( доволен ли е и има ли някакви оплаквания)

Здравей ralka. Надявам се, че вече не е твърде късно (т.е. - купила си си преносим компютър), но ако не е - защо не погледнеш този. Той също се предлага от Техномаркет и за цена 1300 лв смятам че е направо "убиец". Процесора е страхотен като за лаптоп, а паметта е 2 GB. Да не говорим, че тежи 2,6 кг, което е супер за 15,4" дисплей. Аз лично смятам да си взема такъв. Евентуален проблем - няма операционна система, но както се казва - "бял кахър". Предполагам за компонентите му се намират всички драйвери за уинБоуз, а най-вероятно и за линукс. Имам евентуални притеснения за драйвера за линукс, за видеото - просто ати имат отвратителен съпорт за линукс, но ще се оправи и тоя проблем.

 

Късмет и успех с избора!

 

Ако все пак намериш нещо по-добро за тези пари - моля те - сподели го!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

 

От прочетеното във форума установих че има доста разбирачи от лаптопи, затова ви моля да ми помогнете в избора на такава машинка има следните изисквания:

 

1. Процесор INTEL core 2 Duo 2.00 Ghz

2. RAM 2 GB

3. ВИДЕО GF > 7600

4. мрежови връзки: блуту, улаер лес, 1394, карт слот 7 в 1, тв изход и аудио изход и др.

5. Подръжка

6. ЦЕНА до 2000 с ДДС.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

 

От прочетеното във форума установих че има доста разбирачи от лаптопи, затова ви моля да ми помогнете в избора на такава машинка има следните изисквания:

 

1. Процесор INTEL core 2 Duo 2.00 Ghz

2. RAM 2 GB

3. ВИДЕО GF > 7600

4. мрежови връзки: блуту, улаер лес, 1394, карт слот 7 в 1, тв изход и аудио изход и др.

5. Подръжка

6. ЦЕНА до 2000 с ДДС.

Здравей niki1002. Изискванията, които имаш са прилични като за преносим компютър, но вярвам, че този може и да ги оправдае. Според мен съотношението - цена/качество в случая е доста добро и компота би могъл да се справи с куп неща от ежедневието - има си почти всичко.

Все пак - това е просто "изстрел в тъмното" - ако поровиш малко и си харесаш нещо по-добро няма да е трудно да получиш оценка за него от участниците във форума.

Късмет!

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...