Jump to content

Въпрос за избор на лаптоп (notebook)


Препоръчан пост

С извинение за закъснението нека да споделя един сайт с всевъзможни лаптопи и аксесоари за тях и възможност за поръчка онлайн. :)

Ето саитчето и дано не съм закъснял Лаптопчета за всеки

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 376
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

А какво ще кажете за тези два модела:

 

http://idg.bg/consumerdesk/cd/2007/0622175803-vm_b.jpg

Dell Inspiron 1501

Процесор: Turion 64 X2 TL52 (1,6 Ghz , 512 K)

Памет: 2 GB DDR-2 533 Mhz

Видео: Ati Radeon Xpress 1150 256 MB Hyper Mem.

Твърд Диск: 120 GB (5400rpm)

DVDDuper Multi DL

LAN ,Wlan 802.11 b/g, Card reader ... , Express Card, 4 USB, TV-Out (няма S-video)

 

http://911.bg/sky/pi/bi_2623470.jpg

ASUS F3M-AP048

CPUAMD Turion64 MK36 2. 0GHz

ChipsetNVIDIA GeForce 6100

LCD15. 4" WXGA Glare type

MemoryDDR2 667 2x1024MB (2 slots DDR2 667, up to 2GB)

VGA NVIDIA GeForce 6100 built-in

HDD120GB SATA

DVD +/- RW

Lan, 802.11 b/g , Modem, IEEE1394, 4xUSB2.0, Bluetooth, Express card

Camera 1.3 Mpx

Card reader, VGA, S-Video, S-PDIF/Mic/Line-in

 

Изглежда и блутуут няма Дел-а. На една и съща цена са и двата - 1300 лв

Link to comment
Сподели другаде

Аз лично бих избрал Asus-а, защото има блутут, с по-добър процесор е, макар че не предпочитам АМД за лаптопи, също така S-Video-то не е за подценяване, ако искаш да гледаш клипове и филми на телевизира си от лаптопа. Иначе така като чета всичко им е еднакво, но провери задължително колко години е гаранцията и къде се поддържа.
Link to comment
Сподели другаде

И аз мислех , че процесора на Asus-a е по-добър , докато не се вгледах, всъщност той е с Turion 64, а Dell-a с Turion 64 X2. Това променя нещата.

Гаранцията на ASUS-a е 24 месеца , на Dell-a 12.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Имам въпрос относно MSI MEGABOOK M670-055, за който вече беше написано преди. Някой знае ли каква резолюция има монитора му (и честота)? Дали е 1280х800? Намирам само:

 

- DISPLAY 15.4" WXGA TFT GLARE TYPE, а "консултантите" в магазин също нямат представа.

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Имам въпрос относно MSI MEGABOOK M670-055, за който вече беше написано преди. Някой знае ли каква резолюция има монитора му (и честота)? Дали е 1280х800? Намирам само:

 

- DISPLAY 15.4" WXGA TFT GLARE TYPE, а "консултантите" в магазин също нямат представа.

Благодаря предварително.

Ето и отговора - http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...p;cat3_no=#menu

 

Ако не се отваря правилната страница, то да кажа - да, лаптопа поддържа 1280х800.

Link to comment
Сподели другаде

Ами да се включа и аз.

Харесъл съм си това ACER AS5520G-502G25Mi, като мисля да го купя на промоция от Техномаркет за 1750лв. с ДДС с една година гаранция (това с гаранцията малко ме смущава - при повечето други лаптопи гледам че е 2, че и 3 години), но бих искал, ако е възможно да се запозная със странично мнение. Струва ми се изгодно, но тъй като не съм специалист имам нужда от мнение и съвет.

Може би трябва и да спомена, че възнамерявам да го преинсталирам (не желая да ползвам Вистата, пък и въобще Уиндоус) и да му кача Линукс - най-вероятно Убунту (такова ползвам вече повече от година но на настолна машина с 32-битов процесор, и се справям мисля успешно, но не бих се нарекъл разбирач в линукса).

Това, което ме притеснява, е дали ще мога да ползвам пълните му хардуерни възможности.

Ако някой притежава такъв лаптоп и го ползва с Линукс, бих се радвал да разбера оценката му, както и евентуални съвети.

Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват на молбата ми.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, трябва ми спешен съвет, тъй като съм пред дилема.Родителите ми искат да ми вземат един лаптоп за рождения ден и ...утре смятам да го купувам.

Чудя се много между следните модели :

 

http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/722

 

http://laptop.bg/#/details/FUJITSU-SIEMENS/9/430

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09030054

 

Компютърът ще се ползва главно като домашен такъв - филми,музика и тн , но и AutoCad и евентуално 3D графика малко по-нататък, което ме накара да търся нещо с по-добра видеокарта и по възможност да не е шерната.

Истината е ,че нищо не разбирам и всеки съвет би ми бил от голяма помощ.Най-малкото за предимствата на отделните марки.

 

Предварително ви благодаря. :bravo: :P ;)

Link to comment
Сподели другаде

Първият (TOSHIBA Satellite A200-1М4) отпада, защото има най-лошата видео карта от трите и по-малък хард диск от другите два, а не е най-евтиният.

Другите два се различават основно по количеството RAM памет и видео картата. Този на HP има малко по-мощен процесор, но разликата е малка и надали има смисъл да й се обръща внимание на фона на другите разлики. Лаптопът на HP има ATI X1250 вградена видео карта, което означава, че ще трябва да споделяш от истинската си памет. Той обаче има 2GB памет, докато лаптопът на Fujitsu-Siemens има 1GB, така че дори и да заделиш максималното количество видео RAM (който е 512MB), пак оставаш с 512MB стандартна памет повече отколкото при другия. Това е по-ценно ако наистина няма да се играят тежки игри, а ще се работи предимно с програми. Дори и да предположим, че вградената ATI карта ще товари повече процесора, то той и без това е леко по-мощен от другия, така че сe екомпенсират. Единственото, което ме притеснява, е, че е от Техномаркет, а аз хич не харесвам подобни вериги.

Накратко/обобщено: бих се спрял почти категорично на HP COMPAQ 6715S GR762ES, защото според мен HP е по-реномирана марка от Fujitsu-Siemens, а и е по-евтин.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

От известно време и аз съм на вълна - лаптоп, дойде време да си сменям стария че взе да издъхва. В началото си мислех за Acer или Asus на по ниска цена с по добри параметри. Но колкото повече обикалях из магазини, рових се из интернет и все повече се убеждавах че евтиното излиза по скъпо, проблемни корпуси и нямат добър сервиз в България, Дел - добри машинки но също с не добър сервиз, Фуджитсу - Сименс имах преди две години, но беше проблемен и умря на 4 месец, може да е било единичен случай но оттогава не съм им фен. В момента се двоумя между Сони и Тошиба. От две години съм с Тошиба останъл съм с добри впечатления, сервиза чувам че е добър ( не ми се е случвало да го посещавам ). За Сони - не знам, не съм сигурен, скъпи са но това може да значи че са и качествени, за сервиза никакви впечатления. Лаптопа ще се използва за много неща - работа с големи ( между 200 и 600 мб ) pdf файлове, работа с фотошоп, индезайн, игри, филми, работа с цифрови камери и т.н. Избора ми е върху тези модели и се чудя точно кои ще ми свърши по добра работа :

 

Toshiba Qosmio G30-10B

 

Процесор: Centrino® Core 2 Duo processor T7600 (2.33GHz, 4MB L2cache)

Памет: 1+1GB (DDR2)/ 200+200GB SATA (4200rpm)

Твърд диск: 200+200GB SATA (4200rpm)

Дисплей: 17" WUXGA TruBrite (1920x1200)

Оптично устройство: HD DVD-ROM drive

Видео карта: NVIDIA® GeForce™ Go 7600 256MB DDR3 RAM QosmioEngine

Екстри: TV tuner-PAL,NTSC,SECAM/ 56K/ Gigabit Ethernet LAN/ Wireless LAN (802.11a/b/g)/ Bluetooth/ 5-in-1 Bridge Media slot (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)/ 2 x headphon (stereo)

TV-out/ IEEE 1394/ 4x USB 2.0/ AV-in (Composite/Line-in)/ Monitor-in (line-in port)/ TV-antena/ SP/DIF (optical)/ HDMI-out/ PC Card Type II/ Express Card Solt/

Софтуер: Win Vista Home Premium, Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor

Гаранция: 2 години международна гаранция

Тегло: 4.6 kg

4,845.00лв

 

Toshiba Satellite X200-15K With 2GB

 

Процесор : Centrino® Core 2 Duo processor T7700 (2.4 GHz, 4MB L2cache)

Памет : 1+1GB (DDR2-667MHz)

Твърд диск : 300GB SATA (4200rpm)

Дисплей : 17" WSXGA+ TruBrite (1680x+1050)

Оптично устройство : HD DVD-ROM drive

Видео карта : NVIDIA® GeForce™ Go 8700, 256MB up to 2047MB DDR Video RAM

Екстри: 56K/ Gigabit Ethernet LAN/ Wireless LAN (802.11a/b/g/Draft-N)/ Bluetooth/ 5-in-1 Bridge Media slot (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)/ TV-out/ IEEE 1394/ HDMI-out, SP/DIF-out/ Integrated 1.3 Megapixels Video Camera/ 6x USB 2.0/ Express Card Slot, 2 memoery slots/ SM BIOS compliant, HD Audio supporting, Multimedia Bar with 6 Easy Keys, Integrated microphone for VoIP/ Fingerprint Reader

Win Vista Home Premium, Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor

2 години международна гаранция

Тегло : 3.27kg

4,845.00лв

 

Sony Vaio VGN AR31S.NL3 17 Inch Laptop

Core™2 Duo Processor T7200, Supports Enhanced Intel® SpeedStep® Technology 2 X 1024MB DDR2 (max. 2GB*)) • 240GB Harddisk Blu-Ray Disc Drive: Super Multi Double Layer DVD±RW/BD-RE X-black Dual Lamp LCD: razo

 

Sony Vaio VGNAR31S.NL3 17 Inch Laptop

Intel® Core™2 Duo Processor T7200, Supports Enhanced Intel® SpeedStep® Technology 2 X 1024MB DDR2 (max. 2GB*)) • 240GB Harddisk Blu-Ray Disc Drive: Super Multi Double Layer DVD±RW/BD-RE X-black Dual Lamp LCD: razor-sharp and ultra-bright - 17" TFT colour display 1920 x 1200 WUXGA NVIDIA® GeForce® Go 7600 GT notebook graphics processing unit with Total Available Graphics Memory of 527MB and dedicated Video Memory of 256MB TV Tuner Board & DVB-T; remote control, HDMI out Wireless LAN IEEE802.11a/b/g, Bluetooth® technology 2.0+EDR, Ingebouwde camera en microfoon Ethernet network (100 BASE-TX/10 BASE-T) Weight : 3.8 kg - Dimensions : 416 mm x 33.5 - 45.2 mm x 299.5 mm ( W x H x D) Qwerty version; Genuine Windows Vista™ Home Premium (NL/UK)

1 годинa международна гаранция!!!

5496 лв.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз бих се спрял на Toshiba Satellite X200-15K With 2GB, защото има най-добрите процесор и видео карта. Иначе ако 100GB за теб са доста ценни, то можеш да се спреш и на Toshiba Qosmio G30-10B.
Link to comment
Сподели другаде

Да дам и аз един глас "ЗА" Toshiba Satellite X200-15K With 2GB

 

- страхотна видео карта за лаптоп http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForc...-GT.3987.0.html

- върхов модел мобилен процесор http://www.notebookcheck.net/Notebook-Processors.129.0.html

- Тегло : 3.27kg

 

Ако сравниш теглото му с Toshiba Qosmio G30-10B, което е 4.6 kg - имаш 1.3 кг. по-малко (все пак е лаптоп)

Двата харда и ТВ тунера на Toshiba Qosmio G30-10B ще ти съкратят работата на батерия.

Ако не държиш на ТВ тунера - избора е ясен :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Дбра ли е тази конфигорация или за 1900лв ще мога да си намеря нещо по добро. Ще го използвам за всичко, филми, игри и рпограми.

 

-ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР

-INTEL CORE DUO T2450 2.00 GHZ

-15.4" WIDE XGA TFT, TRUBRITE

-RAM 2GB DDRII

-HDD 160 GB SATA 5400

-DVD-RW SUPER MULTI

-VIDEO GEFORCE GO7300 UP TO 334 MB

-FAX 56.6 K, LAN 10/100,1.3 MPX WEBCAM

-RJ-11, RJ-45, TV-OUT (S-VIDEO), 3X USB 2.0

-WIRELESS ATHEROS 11B/G (11CH) XB61,

-ТЕГЛО: 2.67 КГ

-WINDOWS VISTA HOME PREMIUM

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...