Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

ми незнам точно,нали изброявахте разни модели едни добри,други не чак толкова добри.за тях нищо не се споменава,а са по скъпи от останалите модели... някой ако ги е ползвал да каже какви са му впечатленията
Link to comment
Сподели другаде

АЗ пак да питам ,никой нищо ли не знае за цд-тата на вербатим които са като плочи :)

Точно те са Verbatim Vinyl 48х. Аз ги харесвам. Производство са на Mitsubishi Chemical Corporation. Четат се така, както са се чели и преди 4-5 години. Нямам дефекти дискове от тях. Единствения проблем е който споменах преди,но той не се дължи на тях. Доколкото знам, само те имат някакво по-специално покритие /собствен патент/което ги прави отдолу когато правиш запис много по-различни. Стоят някак по-плътни от останалите. Особено ако ги сравняваш с Verbatim Audio CD-R/онези които сякаш са като като от кристал-лъскави /

За DVD-тата, нямам мнение, защото дори не съм виждала такива :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Записване на Avi филм върху DVD диск с Nero (за четене от домашен плеър)... правя всичко описано точно но двд-то пак ми вика повреден диск от какво може да е вече ме съмнява да не е от диска щото имах едни стари дискове двд са и те трагват на двд-то перфектно в формат хдив/дивх са и трагват перфектно качих си 1 филм на компа от този диск правя всичко описано в темата но не става пише ми повреден диск направо нз кфо да правя да зн от кфо може. Моля ви помогнете. :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Записване на Avi филм върху DVD диск с Nero (за четене от домашен плеър)... правя всичко описано точно но двд-то пак ми вика повреден диск от какво може да е вече ме съмнява да не е от диска щото имах едни стари дискове двд са и те трагват на двд-то перфектно в формат хдив/дивх са и трагват перфектно качих си 1 филм на компа от този диск правя всичко описано в темата но не става пише ми повреден диск направо нз кфо да правя да зн от кфо може. Моля ви помогнете. :crosseyes1:

Вероятна причина за това да не може да се отвори диска на битовия DVD-плейър е лошото качество на запис или пък плейъра да капризничи. Компютъра го отваря, така ли? Ако записвачката ти (не е лошо да кажеш какъв модел е) поддържа тестове на качеството, може да направиш един с тест с Nero в графата Extras --> Test Drive:post-10359-12681660207332_thumb.png

После може да снимаш резултата и да го прикачиш тук да го видим.

Link to comment
Сподели другаде

Вероятна причина за това да не може да се отвори диска на битовия DVD-плейър е лошото качество на запис или пък плейъра да капризничи. Компютъра го отваря, така ли? Ако записвачката ти (не е лошо да кажеш какъв модел е) поддържа тестове на качеството, може да направиш един с тест с Nero в графата Extras --> Test Drive:post-10359-12681660207332_thumb.png

После може да снимаш резултата и да го прикачиш тук да го видим.

Ами аз мислех че ще е от дисковете но вече мисля че няма да е от тях щото двд-то както казах изписва повреден диск дисковете са hp invent преди време бях качил едни песни на цд диск инвент и вярвят на двд-то така че няма де е от диска и сега мисля да пробвам да запища филм на цд диска но парво ще чакам отговор от теб :) ами маи записвачката не ми поддържа това но нз ами то вече направо нз от кфо е от филма изключвам да е щото е качен на компа от диск които трагва на двд-то изключвам и това че нещо не записвам правилно но е напълно възможно да граша някаде и от диска ме съмнява да е исхабих сигурно 13-14 диска да си играя да оправя тоя проблем плс помогни ако можеш да Не нещо записвачката на лаптопа да не записва като хората офф нз ! плс помогни :crosseyes1: :(:(:(:(

Link to comment
Сподели другаде

Ами аз мислех че ще е от дисковете но вече мисля че няма да е от тях щото двд-то както казах изписва повреден диск дисковете са hp invent преди време бях качил едни песни на цд диск инвент и вярвят на двд-то така че няма де е от диска и сега мисля да пробвам да запища филм на цд диска но парво ще чакам отговор от теб :) ами маи записвачката не ми поддържа това но нз ами то вече направо нз от кфо е от филма изключвам да е щото е качен на компа от диск които трагва на двд-то изключвам и това че нещо не записвам правилно но е напълно възможно да граша някаде и от диска ме съмнява да е исхабих сигурно 13-14 диска да си играя да оправя тоя проблем плс помогни ако можеш да Не нещо записвачката на лаптопа да не записва като хората офф нз ! плс помогни :crosseyes1: :(:(:(:(

За съжаление не мога да споделя личен опит, тъй като моя битов DVD-плейър е стар модел вече (от 2003 г.) и не поддържа DivX. Филмите в този формат доколкото знам трябва да са си записани върху диска просто като данни - в папки, със субтитрите - например с Nero Express. Не знам какъв модел е твоя битов DVD-плейър, но предполагам поддържа DivX, записан върху DVD-R. Възможно е записвачката на лаптопа ти да не прави добър запис върху тези ти дискове - пробвай с друга марка. Не е изключено наистина записът, направен с лаптопа ти да не може да се пусне на някои плейъри.

Link to comment
Сподели другаде

не издържах и записах 1 фиилмче на сд диска и то зе че трагна на двд-то записах го по същия описан начин както е описано за двд диск и стана мн странн не очаквах изобщо странна работа ще си взема скоро 1 презаписваем двд и ще ексмериментирам ! :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Честито!И аз като един потребител по-напред съм попаднал на оптично устройство TSSTcorpCD DVDW TS-L632H невероятен боклук вградено в лаптоп ASUS X58L записвам понеже avi. на DVD+R Verbatim първо ми пишеше, че диска записан с грешка понеже не бях записвал от доста време си казмам дисковете от стоене може да са се деформирали пробвам 5-6 диска на всички скорости на UDF и ISO на (UDF/ISO) няма никой пъне се записва уж а дисковете празни, че и пак можеш да записваш отгоре след края-ужас и чета тук едини постове че записвало само DVD-R и направо ми светна, че имам същия проблем просто тия Verbatim с розовите обложки явно не са му по вкуса от 5-6 години записвам но на PS такова чудо не беше ми се случвало сега ще ми се налага май всеки отделен формат да го записвам на различен модел дискове пълна дивотия.

 

P.S-След справка с потребителите по света излезе, че устройството е боклук записва CD а на DVD аз се отървах с 10-15 диска което е нищо щото в един момент ми се искаше да си блъсна лаптопа в земята.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

:help:ИМАМ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ. МЪЧА СЕ ПО ДАДЕНИТЕ УКАЗАНИЯ ДА СИ ЗАПИША КОЛЕКЦИЯ ФИЛМИ В АВИ ФОРМАТ НА ДВД, НО ВЕЧЕ ПРЕЦАКАХ 3 БРОЯ DVD-R.ДАВА МИ ПОСТОЯННО ЕДНА И СЪЩА ГРЕШКА И ВЕДНАГА МИ СЕ БЛОКИРА PC И МИ СЕ НАЛАГА ВИНАГИ СЛЕС ТОВА ДА ГО РЕСТАРТИРАМ.

-DMA - DRIVER EROR CRS EROR. :help:

МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНИТЕ ДА СЕ СПРАВЯ С ТОВА.ПЪЛЕН АМАТЬОР СЪМ. :yes:

Link to comment
Сподели другаде

:help:ИМАМ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ. МЪЧА СЕ ПО ДАДЕНИТЕ УКАЗАНИЯ ДА СИ ЗАПИША КОЛЕКЦИЯ ФИЛМИ В АВИ ФОРМАТ НА ДВД, НО ВЕЧЕ ПРЕЦАКАХ 3 БРОЯ DVD-R.ДАВА МИ ПОСТОЯННО ЕДНА И СЪЩА ГРЕШКА И ВЕДНАГА МИ СЕ БЛОКИРА PC И МИ СЕ НАЛАГА ВИНАГИ СЛЕС ТОВА ДА ГО РЕСТАРТИРАМ.

-DMA - DRIVER EROR CRS EROR. :help:

МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНИТЕ ДА СЕ СПРАВЯ С ТОВА.ПЪЛЕН АМАТЬОР СЪМ. :yes:

Първо, ще те помоля да не пишеш само с главни букви - дразнещо е и е трудно за разчитане.

Второ, без конкретна информация няма как да ти помогнем. Напиши поне модела на записвачката, дисковете, на които записваш и операционната система.

Грешката, която посочваш може да бъде причинена от много неща; на първо време бих ти препоръчал да тестваш паметта и твърдия диск на компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

:crosseyes1: Отново давам информация за записвачката си: NL-DT-ST DVD-RAM GH22 NP20 marka

LG; Дисковете на които запидвам да MAXELL DVD+R; Операционната ми система е Windows XP prof версия 2002 Service pack 3. Благодаря предварително за помощта ви. :) :bye:.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...