Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

 

 

Добавено: Интересно, дискове на HP, които мислех за реномирана марка и ползвах за уж по-трайни/надеждни записи, се оказаха второ качество: CMC Magnetics Corp [CMC MAG. AM3], според таблиците...

И моите Maxell които мислих че са TY се оказаха Ritek. Отдавна не ги бях проверявала. Явно не трябва да се доверяваме на 100% на търговците :lookaround: Добре че Verbatim са си наред. Поне тази партида.

http://img205.imageshack.us/img205/679/22128793.jpg

 

 

gibson58 там ти е диска-Индия.

 

Не е ли по-добре тази тема за носителите да се отдели от тук, че след няколко дни, ще забравя къде да я търся. Явно има интерес, а има и мн ценна информация

 

Защо на моите Verbatim /JVC Taiyo Yuden Japan /графата в таблицата няма инфо за формат? Какво означава това?

Редактиран от antishoC
Link to comment
Сподели другаде

наистина трябва да се премести,аз не посмях да пусна тема защото мислех че има.

antishoC немога да го видя това TDK. на производител ID има R10 а в таблиците за други букви и числа.

Link to comment
Сподели другаде

И мен това ме съмнява... Значи, на Sky DVD-R на прозрачното, близо до дупката на диска има код: IFPI HAJ13 (възможни е двете I, всъщност да са квадратни скоби... надписа е половин mm). По-нататък, вече в оцветената част на диска, кодът е 722М

За Sky DVD+R, кодовете са съответно: IFPI HAJ11 и М817

За Axxess DVD-R: първият не се чете, а вторият е: M0965

Говоря за кода, който се намира горе долу в тази част на диска:

http://ploader.net/files/43446f1391a42de73f1494bb68137124.jpg

 

В случая не се вижда, защото е така или иначе труден за разчитане. Поне по принцип. На някои носители не е толкова труден. И обикновено кодът не е от 3-4 символа, а повече.

 

защо не фигурира моят диск в таблиците?

post-10309-12672149989918_thumb.jpg

Вариант №1: защото таблиците са маалко старички.

Вариант №2: защото разполагаш с носители с фалшив MID код (носители имитация).

По-скоро е заради вариант №1.

 

Не е ли по-добре тази тема за носителите да се отдели от тук, че след няколко дни, ще забравя къде да я търся. Явно има интерес, а има и мн ценна информация

 

Защо на моите Verbatim /JVC Taiyo Yuden Japan /графата в таблицата няма инфо за формат? Какво означава това?

Ще помисля за отделяне на темата.

Защо няма информация за формат не знам.

Link to comment
Сподели другаде

 

В случая не се вижда, защото е така или иначе труден за разчитане. Поне по принцип. На някои носители не е толкова труден. И обикновено кодът не е от 3-4 символа, а повече.

 

 

Разбрал съм те още първия път. Там няма друг код, освен втория четиризначен код за всеки диск, който съм посочил + инициали за типа на диска (DVD-R), които се повтарят в кръг. На диск Verbatim имам по-дълъг код, където числата са разделени с тирета. На DVD-R диск HP (второ качество, според таблиците), също има по-дълъг код, разделен с тирета.

Липсата на дълъг код, доказва ли че носителят не е това, за което се представя (по производство)?

На различни шпиндели дискове Sky DVD-R кодът е един и същ, но се отличава от този на Sky DVD+R. За всеки диски или шпиндел, кодът трябва ли да е различен?

Link to comment
Сподели другаде

Липсата на дълъг код, доказва ли че носителят не е това, за което се представя (по производство)?

За жалост да. Както Sky, така и Axxess носителите, с които разполагаш, са фалшиви.

 

На различни шпиндели дискове Sky DVD-R кодът е един и същ, но се отличава от този на Sky DVD+R. За всеки диски или шпиндел, кодът трябва ли да е различен?

Доколкото знам кодът се поставя на различните партиди, произведени в завода. Т.е. може да се случи да купиш 3 различни шпиндела и да имаш носители с един и същ код, ако са от една и съща партида. А можеш и да грабнеш 2-3 еднакви шпиндела от рафта в магазина и дисковете в тях да са с различни кодове (не различни между самите носители, а различни между шпинделите).

Link to comment
Сподели другаде

Мерси за отговорите.

Следователно, данните които предоставя програмата са по-скоро първа стъпка към установяването на автентичност, отколкото средство за категоричното й доказване. Някоя подобна програма, респ. таблица за CD съществува ли?

Link to comment
Сподели другаде

Следователно, данните които предоставя програмата са по-скоро първа стъпка към установяването на автентичност, отколкото средство за категоричното й доказване.

Нещо такова.

 

Някоя подобна програма, респ. таблица за CD съществува ли?

MID кодовете могат да се проверяват и с Opti Drive Control, която е бившата Nero CD/DVD Speed, но е вече с ново име и е платена.

Link to comment
Сподели другаде

Ето и табличката за сравнение. Дано да не останите неприятно изненадани,защото това което при DVD беше горе-долу добре, при CD е лошо качество /Визирам най-вече Ritek Co/ :no:

http://www.cdmediaworld.com/hardware/cdrom/cd_quality.shtml

Link to comment
Сподели другаде

Има ли някъде нещо по-актуално,че не открих /подобна таблица имам предвид/. Направо ми се стъжни,като видях това Ritek Co и Prodisc Technology на половината си дискове.

Само за проткола-новите Verbatim color CD за които търсих инфо се оказаха Mitsubishi Chemicals, а не TY както се надявах.

http://img341.imageshack.us/img341/7527/58391109.jpg

Link to comment
Сподели другаде

За CD носители не знам актуална таблица. Не че съм и търсил, де. Остарял тип носители са и затова не са ми висок приоритет.

И какво като Verbatim Color не са на Taiyo Yuden? Mitsubishi Chemicals като цяло не отстъпва на Taiyo Yuden.

Link to comment
Сподели другаде

Нищо лошо по принцип. Но аз пиша много аудио дискове. Колкото и невероятно да звучи, но имам разлика при просвирването им. Не става дума за качеството. Ползвам два дискотечни CD Player Pioneer-J500S.Повечето дискове са ми на Verbatim Pastel /TY/ и Verbatim Vinil /Mitsubishi Chemicals/ Когато дам примерно смяна от първа песен на 16 или 18 песен при първите парчето веднага започва. При вторите има секунда колебание. Знам че лазерите ми вече са за смяна и може би това е причината, но това забавяне дефакто го имам и много ме дразни. Получавам го и при други дискове. Странното е че при Maxell CD също го нямам. Това имах предвид, като казах че предпочитам Verbatim Color да са /TY/ Проблема в случая е при моите DJ CD Players. Явно си имат предпочитания :haha:
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...