Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

:crosseyes1: Отново давам информация за записвачката си: NL-DT-ST DVD-RAM GH22 NP20 marka

LG; Дисковете на които запидвам да MAXELL DVD+R; Операционната ми система е Windows XP prof версия 2002 Service pack 3. Благодаря предварително за помощта ви. :) :bye:.

Да си сменял записвачката ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

:bored: Не, тя е нова и за пръв път се опитвам да записвам DVD. Днес отново опитах по инструкциите да си запиша филма и за 4-ти път ми даде съобщение, че записа неуспешно е завършил с грешка. :blush: Моля ви за помощ и за което съм предварително благодарна. :)

LOG1.txt

Link to comment
Сподели другаде

Свързала ли си я хубаво тая записвачка, ти ли я монтира и свърза? Защото тук ти дава грешка в кабела "DMA-driver error, CRC error F: HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20". Демек - връзката не е добра, има CRC-грешки.
Link to comment
Сподели другаде

:crosseyes1:В сервиз неотдавно ми я монтираха. Трябва ли да питам отново тях за тази неизправност или бих могла и аз да се де се справя с този проблем? За капак на усърдието ми дотук установих, че и при спиид теста ми дава грещка - Illegal mode for this track(056400). :bored:
Link to comment
Сподели другаде

Кликни Start -> Run -> напиши devmgmt.msc -> OK. Кликни два пъти върху Disk drives, DVD/CD-ROM drives и IDE ATA/ATAPI controllers, направи шот/снимка на прозореца и дай да я видим. Кажи и какво е дъното.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви за съветите на всички без изключение :) В сервиза ми казаха за този проблем, че имало вирус в комра и де наложи цялостно преиндсалиране на целия софтуер. :cap: нещата едва тогава се оправиха. желая ви всичко добро :bye:
Link to comment
Сподели другаде

А на мен ми се струва, че от сервиза са те излъгали за причината, взели са ти парите и са преинсталирали, без да е имало реално нужда. Нищо ново. Докато има наивни компютърни потребители, ще има и сервизи, които ще се възползват от тази наивност и ще правят каквото си искат. Имах 2 предложения на ум, едно от които щеше да отнеме 2-3 минути да се направи и имаше шанс да оправи нещата. Т.е. имаше вероятност да си решиш проблема сама, бързо и безплатно. Дори и да не беше проработило въпросното предложение, другите неща със сигурност пак щяха да са безплатни и по всяка вероятност по-бързи от това да отнесеш компютъра на сервиз. И, което е по-важното, щеше да знаеш от какво се причинява проблема, за да го отстраняваш сама, ако се появи отново.

 

Следващия път като се появиш с проблем, особено ако е същият, поне ще знаем какво да правим: ще те пратим отново на сервиз и то веднага.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Имам следния въпрос: Записана е компилация от няколко .avi на ДВД диск , които са разположени в няколко подпапки на основната папка. Записаният диск се чете отлично от лаптопа, но като го пусна на домашния ДВД плейър, който чете DivX, или не отваря диска, или го отваря ,но папките ги показва като празни. Ако файловете са записани без папка както и ако са само в една папка, плейърът ги чете, но ако са в подпапка - не. Къде според вас е причината, според мен проблама е на плейъра, че не може да отваря подпапки, но искам и вашето мнение. Надявам се разбрахте въпроса.
Link to comment
Сподели другаде

Имам следния въпрос: Записана е компилация от няколко .avi на ДВД диск , които са разположени в няколко подпапки на основната папка. Записаният диск се чете отлично от лаптопа, но като го пусна на домашния ДВД плейър, който чете DivX, или не отваря диска, или го отваря ,но папките ги показва като празни. Ако файловете са записани без папка както и ако са само в една папка, плейърът ги чете, но ако са в подпапка - не. Къде според вас е причината, според мен проблама е на плейъра, че не може да отваря подпапки, но искам и вашето мнение. Надявам се разбрахте въпроса.

Оправих се. Бил съм го записал като multisession и не съм го финализирал.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте помогнете ми моля ви!

Значи купих си 3 ДВДта от по 8ГБ всяко по 2 лв. и пробвах с неро да запиша един филм който е 6 ГБ на най-бавната скорост 2.4 само че някъде до половината го записва и след това дава ерор и ми изплува диска :( и сега имам 2 диска наполовина пълни от по 2 лв. който са за боклука кажете ми какво да направя имам на харда 10 филма който са от по 6-7 ГБ и трябва да ги кача на ДВД за да си почистя лаптопа...

какво да направя ползвам обикновенна стара версия на Нерото не съм сигурно коя е точно но преблизително 6 та или 7 ма ... focus.gif

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте помогнете ми моля ви!

Значи купих си 3 ДВДта от по 8ГБ всяко по 2 лв. и пробвах с неро да запиша един филм който е 6 ГБ на най-бавната скорост 2.4 само че някъде до половината го записва и след това дава ерор и ми изплува диска :( и сега имам 2 диска наполовина пълни от по 2 лв. който са за боклука кажете ми какво да направя имам на харда 10 филма който са от по 6-7 ГБ и трябва да ги кача на ДВД за да си почистя лаптопа...

какво да направя ползвам обикновенна стара версия на Нерото не съм сигурно коя е точно но преблизително 6 та или 7 ма ... focus.gif

Ръководство тук.

Link to comment
Сподели другаде

 

Значи купих си 3 ДВДта от по 8ГБ всяко по 2 лв. и пробвах с неро да запиша един филм който е 6 ГБ на най-бавната скорост 2.4 само че някъде до половината го записва и след това дава ерор и ми изплува диска

Един съвет! Никога не записвай двуслойни дискове с Неро. Дори и записа да мине добре, има голяма вероятност диска да зацикли при четене на втората част.Някъде четох, че проблема бил в това че Нерото не поставя layer break позицията както трябва.

Това разбира се, по никакъв начин, не е отговора който търсиш, но прежали се и пробвай запис със ImgBurn. В това ръководство http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=7055 на Night_Raven е писано какви са особеностите при запис на DVD9 и е добре първо да го прочетеш.

Link to comment
Сподели другаде

Освен това ползвай само DVD+R DL носители на Verbatim. Не че те гарантират успешен запис, но са далеч по-качествени и сигурен избор от всички останали двуслойни носители.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...