Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте ето ви и от мен.

Няма нужда да правите 2 макроса за колоните и редовете, този ще ви скрие/покаже и двете.

Sub HideUnhide()
Dim myBTN As Button, cll As Range
With ActiveSheet
  Set myBTN = .Buttons(Application.Caller)
  If Trim(UCase(myBTN.Caption)) = "СКРИЙ" Then 

    For Each cll In .Range("Sum").Cells
      cll.EntireColumn.Hidden = cll.Value = 0
    Next cll
        For Each cll In .Range("Sum2").Cells 
          cll.EntireRow.Hidden = cll.Value = 0
        Next cll
    myBTN.Caption = "Покажи"

  Else
    .Range("Sum").EntireColumn.Hidden = False
    .Range("Sum2").EntireRow.Hidden = False
    myBTN.Caption = "Скрий"
  End If
  On Error Resume Next
  .UsedRange.Cells.SpecialCells(xlCellTypeVisible).EntireColumn.AutoFit
  On Error GoTo 0
End With
End Sub

Поздрави :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,

Има ли начин във VBA Excel един, цял ред да се сравни с друг? В лист 1 от А1:H1 до А2500:H2500 има информация, в лист 2 от А1:H1 до А10000:H10000 има друга информация. Трябва  да направя следното нещо, ред А1:H1 от лист 1 да го сравня с всеки един ред от лист 2, ако в лист 2 се намери ред, в чийто клетки се съдържа същата информация като в А1:H1 от лист 1, да се изкара стойност в I1, ако не се намери ред със същата информация, I1 да остане празна, същото да се повтори с останалите 2499 реда.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здр.

Създал съм един файл със два листа- Регистър и Справка. Може ли някой да ми помогне да създам примерна справка по артикули, в която да се следи количеството/цена на стоките и извършените услуги за предварително избран период от време- продадени, бракувани предоставени и т.н.? Опитвам се да сумирам артикулите чрез функцията VLOOKUP но ми връща само една намерена стойност. Макросите ми се струват доста сложни, а и никъде не мога да прочета на по-разбираем език как се правят???

Благодаря предварително!

Razsadnik.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, 

ще ми подадете ли още малко информация, защото се обърквам:

В "Регистър" - имате 2 таблици, единични, общи, с ддс, без ддс, и т.н

В следващата таблица имате имена на дървета, като в бройки имате бройки от сорта на 1,00, 0,2 и отново различни видове цени според бройките и т.н

Та ето какво ви предлагам:

от този пример, който сте прикачил, в следващият си коментар прикачете още един и в шийт "Справка" ръчно копирайте тази информация която искате да виждате.

Другото, което, че сте направил падащо меню в колона I на първата таблица в шийт регистър, което само с vlookup, няма да стане.

Но нека първо да я структурираме таблицата и ще помислим.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

В клетка -   B3 имам следната формула  -  B3=IF(A15="";"";IF(D13=B3;"Всичко е ОК";"Има проблем")) 

Как може когато равенството се наруши и се появи надписа - Има проблем   той да започне да мига сменяйки цвета си или самата клетка да си сменя цвета през определен интервал.

Link to comment
Сподели другаде

milenk, 

да разбирам, че когато се появи "Имам проблем" в клетка B3 искате да мига? 

Или има нещо объркано, защото не виждам, как в една и съща клетка може да имате и формула, и свободно да пишете в нея!?

Ако говорим само при появата на  текста "Има проблем" в дадена клетка(различна то B3), то заповядайте:

Flash text.xls

Като трябва да си смените клетката.

Link to comment
Сподели другаде

Както винаги пак сте прав. Формулата е в клетка B13 (грешката е пак моя). В последна сметка това,което исках се получи.

Да използвам отговора си за да попитам за нещо,с което доста се мъчих и не се получава. Възможно ли е няколко формули да се обединят в една, с която при определени условия да се получават нужните резултати.

Ако е нужно ще прикача примерен файл.

Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Оранжевата таблица я виждам:

в коя клетка трябва да бъде сбора - F??

и колко трябва да показва?

за мен резултата е = 456, за вас колко е?

L13 = 0

L16 = 228

L19 = 228

--------------

          456

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...