Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Да, счетоводната програма дава възможност за справка за определен период, но няма възможност да отделя стоките по групи. Тези стоки принадлежат към определена група, като например сухи мазилки, термо плюс, епс и т.н. Групите може да са на отделни шийтове, в които предварително съм отделил кои стоки са към тях.  Ако трябва да ги филтрирам ръчно ще ми отнеме ужасно много време. Само от едната фирма с която работим, нейната листа със стоки са хиляди. Е ние не купуваме всички нейни продукти, но така или иначе са доста.

Ето така изглежда изнесената справка в ексел. http://dox.bg/files/dw?a=490616ce06 

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Групите може да са на отделни шийтове, в които предварително съм отделил кои стоки са към тях

Т.е това може да го направи вашата програма? - ако Да, направете ми някаква справка да видя как изглежда в отделни шийтове.

Да разбирам ли че вас ви интересува Име и Количество проформа?

Да разбирам ли, че тази справка е например от 5 фирми(може да са и 100) и например от всички тях сте купувал "БОЯ ИНТЕРИОРНА 9 Л ТЕРФ. AQUARELLE БЯЛ МАТ" ?

И не ми става ясно имате ли друг работен екселски файл или искате да се случват нещата в този който сте експортирал?

 

Link to comment
Сподели другаде

Не, програмата няма тази възможност, аз ще съм задал предварително името на групите и кои продукти пренадлежат към  тях. Интересуват ме Име, Количество проформа и Стойност проформа. Това е справка само на една от фирмите с които работим. Но да – един и същ продукт  може да се случи да го купим от няколко различни доставчика. Идеята ми беше за всеки отделен доставчик нов екселски документ, но в последствие ще трябва да следя точно тези едни и същи продукти които купуваме от различни доставчици за това къде цените на база договори и отсъпки са най-изгодни. Нямам претенции дали ще се случват нещата на един екселски файл.

Link to comment
Сподели другаде

Така, ето какво ми дойде на ум:

Да кажем, че сте извлекли информацията от счетоводната програма и вече имате екселският файл.

След като го отворите е нужно да поставите този макрос и да го активирате(в примера синият триъгълник), след което ще ви се покаже едно прозорче в което ще ви попита какъв продукт искате да търсите. Пишете продукта и натискате "ОК", при което във втори "Лист2" ще ви изнесе нужната информация. Като в самият макрос съм обяснил кое за какво е. В последствие можете да направите каквото поискате с нея. 

triMK.xls

Link to comment
Сподели другаде

Така, ето какво ми дойде на ум:

Да кажем, че сте извлекли информацията от счетоводната програма и вече имате екселският файл.

След като го отворите е нужно да поставите този макрос и да го активирате(в примера синият триъгълник), след което ще ви се покаже едно прозорче в което ще ви попита какъв продукт искате да търсите. Пишете продукта и натискате "ОК", при което във втори "Лист2" ще ви изнесе нужната информация. Като в самият макрос съм обяснил кое за какво е. В последствие можете да направите каквото поискате с нея. 

http://forums.softvisia.com/public/style_images/master/attachicon.giftriMK.xls

Благодаря за вниманието! Струва ми се ще бъда редовен посетител на форума.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте!

От доста време се мъча да направя макрос чрез който с един бутон да става показване и скриване на колони.

Първо на самия бутон пише "скрии" като се натисне бутона се скриват всички колони със стойност "0". След като се скрият тези колони същият бутон да пише "покажи" и при натискане да се показват всички колони включително и тези със стойност "0". И обратно. Т.е. един бутон да има двойно действие/последователно/.

Предварително благодаря.

 

Прикачих файла http://dox.abv.bg/files/listtree

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте ivapa

Направете си един бутон от тук:

post-18983-0-62826100-1382433178_thumb.jpg

след което поставете този макрос:

Macro:

Sub HideUnhide()
    Dim myBTN As Button, cll As Range
     
    With ActiveSheet
        Set myBTN = .Buttons(Application.Caller)
        If Trim(UCase(myBTN.Caption)) = "СКРИЙ" Then 
             
            For Each cll In .Range("Sum").Cells
                cll.EntireColumn.Hidden = cll.Value = 0
            Next cll
             
            myBTN.Caption = "Покажи"
             
        Else
            .Range("Sum").EntireColumn.Hidden = False
             
            myBTN.Caption = "Скрий"
        End If
        On Error Resume Next
        .UsedRange.Cells.SpecialCells(xlCellTypeVisible).EntireColumn.AutoFit
        On Error GoTo 0
    End With
End Sub

Ето и вашият файл:

obekti.xls

Поздрави

 

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви! Стана!!!!

По същия начин промених и скриване на редове и стана.

Но когато се опитах да обединя действието на двата макроса-за редове и колони с един бутон, но не действа. Зададох следния код:

Sub macros3()
  HideUnhideColumns
  HideUnhideRows
End Sub

 Моля поправете ме къде греша!

Link to comment
Сподели другаде

Прикачете файлът да го погледна.

Или ето нещо, което за мен лично би ви свършило добра работа:

Private Sub CommandButton1_Click()

myMacro = InputBox(Prompt:="Здравейте, кой макрос желаете да активирате: 1, 2 или 3")

Select Case myMacro
Case 1
    Call Macro1
Case 2
    Call Macro2
Case 3
    Call Macro3
Case Else
    MsgBox "Съжалявам, но това не е валиден макрос"
End Select

End Sub


Private Sub Macro1()

MsgBox "Вашият Макрос 1"

End Sub


Private Sub Macro2()

MsgBox "Вашият Макрос 2"

End Sub


Private Sub Macro3()

MsgBox "Вашият Макрос 3"

End Sub
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...