Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте jjgs, 

в интерес на истината, тук се опитваме да помагаме кой с каквото може относно проблеми свързани с ексел, на ниво формули, форматиране на клетки и подобни. Докато смятам, че направата на проект, как да ви изглеждат нещата, как да са подредени, кое, къде да отива и т.н е лично ваш избор и желание.

Личното ми мнение за това което сте прикачили: Наистина не се знае кое за какво е.

Ето ви малка идея(защото аз от автобуси не разбирам):

Имена на автобусите

списък на частите в един автобус, защото ако не са еднакви, няма вероятност да намерите всичко, в зависимост от формулите

Разходна сума за закупуването 

Следва сбор от всички продадени части и намиране на нужната информация.

Дати от до.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей k0st4din, и аз не съм наясно какво има като части в един автобус :), Тези неща обаче, мога да ги въведа. ще ти пратя нова табличка - за месец, а идеята ми е както може би разбра, е да следя нещата да речем година - не мисля, че ще стане толкова тромава :) И се чудя как трябваше да си пресмятам да речем за всеки автобус поотделно колко и какви части са продадени. Дано този път съм била по-ясна! Ох и безкрайно много ти благодаря, естествено! За 3-ти път ми даваш рамо!

primer koliDuc.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте k0st4din,

Ползвам Excel 2003 ,пробвах и Excel 2010 при мен автоматично не тръгва мигането.

В    D13 се смятат бройките на детайлите. Намали някоя от B15 надолу с 1 за да се появи надписа - Има проблем

Ето файла за проба:  

Book1.xls

Link to comment
Сподели другаде

jjgs,

пак ще се повторя - имате 9 шийта, в кой да работя???

Къде да се изчислява, какво да се изчислява - имена, номера, пари, гуми, стари автобуси, нови автобуси, разходи, надници и още какво ли не..............

Откъде да започна и къде да свърша?

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Направих ви нови макроси(въпреки че и другият работеше, но явно не мога да ви убедя в това).

Ето файлът;

Когато: Разкроя е ОК - Не мига

Когато: Има проблем - Мига - и то сега е в два цвята. 

Book1.xls

Link to comment
Сподели другаде

k0st4din , мисля, че се справих. Благодаря ти много, че ме подтикваш да мисля! Само може би щеше да е по-удобно да вкарвам датите от някакъв календар, да не е така от падащ списък. Ако знаеш как сподели. Прикачвам готовата (според мен) вече таблица, малко е недодялана, но тази ще върши работа. Надявам се и занапред да продължаваш в същия дух. Хубава вечер!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте jjgs,

В шийт "автобуси", в колона А(където са датите), кликнете в една от клетките и ще ви се покаже календар, изберете си дата(дори и за тест) и вижте какъв е резултата.

Поздрави

testprimer koliDuc.xls

Link to comment
Сподели другаде

Не може да няма календар има нещо, което не правите.

Това, което ме притеснява дали е активиран.

Моля проверете следното по снимките, които ще ви прикача:

Alt+F11

post-18983-0-53201600-1386243362_thumb.jpgpost-18983-0-34856800-1386243363_thumb.jpg

 

post-18983-0-76512200-1386242982_thumb.jpgpost-18983-0-20806900-1386242983_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Как мога да направя една клетка от Excel 2010 с падащо меню и да избирам от него и тази клетка да си я копирам и да я местя като снимка само нея. Благодаря предварително!!! post-16698-0-16213500-1387032783_thumb.jpg Нещо такова имам в предвид.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, 

например ето така, но много се съмнявам, че ще получите желаният резултат, ако я преместите в друг шийт.

post-18983-0-46289300-1387037874_thumb.jpg

Или по-точно, какво имате в предвид да я местите като снимка?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...