Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • 2 weeks later...
  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте, имам една задачка в ексел, която не мога да реша.Не разбирам и ме затруднява, затова ще ви помоля за малко помощ.

 

 

отстъпка (G5:G13) се полага, само ако датата на полицата е
преди 25.12.2011 г. Тя се изчислява по формулата:
Застрахователна премия * Процент на отстъпка
Процентът на отстъпка е в клетка G2.

 

Благодаря предварително. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

post-39110-0-42074000-1389440236_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

Има ли начин при отваряне на ексел файл да ми излиза нотификация, подобна на прозореца за грешка (error), на който да си въведа някакъв текст ?

Случаят ми е следният : работя с файл, който периодично актуализирам и запазвам на нова при всяка нова корекция по него и така създавам нова негова версия. Искам, когато отворя някой от файловете, да ме предупреди, че този файл е стар и има негова по-нова версия. Това ми е необходимо за да знам, че работя в правилния файл ( най-актуализирания) Също така, това е необходимо, тъй като и други хора работят с тези файлове и трябва и те да са предупредени, че не отварят най-актуалната версия.

 

Ако това не е възможно, приемам други алтернативи.

 

Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте Betkata,

малко съм объркан - имате един файл - пишете в него, каквото пишете и го запаметявате.След като го отворите ви се показва надпис ("Нещо си") или имате един файл - пишете в него, каквото пишете и го запаметявате на друг документ и така в дадена папка например, започват да се събират все повече и повече нови екселски файлове?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Имам таблица на която в колона от клетка Н10  започва списък от около 300 имена някои от които се повтарят.

Има ли начин да се направи проверка и на второто от повтарящите се имена между бащиното и фамилното име да се добави по един допълнителен интервал.

 

Прилагам пример:  

пример.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, 

в примера, който сте подал имената са едно след друго, в истинският файл и там ли са така или се намират на различни редове и ако дадено име се появи втори, трети път, какво се случва или може да бъде видяно само втори път?

И друго важно нещо: Вече имаме базата с имената, да ги постави ли в друга колона или само да си ги провери и ако има съвпадение само да постави интервал?

Ето един вариант.

пример.xls

Link to comment
Сподели другаде

В колоната има 11 броя имена които се повтарят. Винаги излизат така както са на примера по двойки едно под друго. Примерно едно име може да го има в клетки Н10 и Н11... След това да се повтори същото име и на Н30 и Н31.....   Н88 и Н89.

Имената си остават по местата няма да се местят другаде. Целта е при тези повтарящи се имена по двойки на второто име между бащиното и фамилното име само да се добави един интервал. За да се получи един вид различни имена. Защото след това файла се чете от макрос който разнася данните на тези имена в друга таблица. За сега макроса работи но слага данните само на първото срещнато име. Повтарящите се имана работят на две различни работни места и в другата таблица са написани с добавен единия интервал за да се различават.

Ако е възможно проверката да се прави от Н10 до maxrow или как е там H10:H

Link to comment
Сподели другаде

При първото срещане на първата бройка от повтарящи се имена се получава желаното. Но при повторно срещане да същите имена се добавя интервал и на двете имена... а това вече е проблем.

Link to comment
Сподели другаде

В предният ми коментар съм прикачил примера.

В този го прикачам отново, като съм ви го направил и с макрос.

Надявам се това е което ви трябва.

Поздрави

пример.xls

Link to comment
Сподели другаде

При обработване на данните за един календарен ден примерно 15.3.2014 всичко е ОК и става това което се искаше. 

Но ако се обработят данните за няколко дена примерно от 10.3.2014 до 15.3.2014 за 10.3.2014 всичко е ОК, но за останалите дати във всички имена има добавен интервал защото се явяват като повтарящи се.

Ако е възможно макроса да следи датата която е в колона А и започва от А10 и при смяна на датата да започва нова проверка мисля,че нещата ще се получат. Не зная или да проверява съседни клетки които са една под друга и ако имената съвпадат тогава да добавя интервал.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...