Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте,имам Ексел 2013,моля да ми помогнете в следния казус.

Искам на стр 1.,да направя сборна таблица с имена ,които попълвам страници 2,3,4,5,6,7,8,9, 10.

Като в стр.1 да се попълват автоматично от другите.Например от ред 1-50/стр2/,50-100/стр.3 и т.н.

И възможно ли е примерно в таблицата на стр1/основната ,ако на стр2. има и 55-ти ред ,стр.3 да започва от 55 ред натам ,т.е. сама да се измества ако информацията се разраства.Благодаря предварително,ако ми кажете стъпка по стъпка как се създава/като на дебил/ :D!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте alex456,

добрре дошли в софтвизия!

Първо нека се опознаем с елементарната терминология на ексел - тези страници се наричат Sheet(Шийтове), след това да започнем с въпроса ви!

Искате на Шийт1(Лист1) в (коя колона) напр. А1:А20000 или друга?

От кои колони от останалите Шиитове взимате имената?

Това ли са всичките 10 на брой шиитове или е само пример, ако не,  то дайте реалната бройка. 

Следващият въпрос: Взели сте имената от всички шиитове и се намират в Шиит1 в някоя колона на таблицата, какво се случвва след това?

Link to comment
Сподели другаде

В "шиит"1 правя таблица от кол.В до J , същата таблица я създавам и в "шиит"2,3,4,5,6,,,,,,,и т.н..Попълвам таблиците в "шиит"2.3.4......до n, с данни.Искам когато се попълнят данни в "помощните" таблици находящи се в "шиит" 2,3,4,,,,,,,, да се пренасят автоматично тези данни веднага в "шиит"1,като последователността да се запази/първо данните от "шиит"1,после от 2 и т.н./.Т.е. всяка промяна да избутва другите данни от следващия "шиит".Получения резултат в ""шиит"1 ,винаги да са първо данните от "шиит"2,после от "шиит 3" и т/н/

Link to comment
Сподели другаде

В "шиит"1 правя таблица от кол.В до J , същата таблица я създавам и в "шиит"2,3,4,5,6,,,,,,,и т.н..Попълвам таблиците в "шиит"2.3.4......до n, с данни.Искам когато се попълнят данни в "помощните" таблици находящи се в "шиит" 2,3,4,,,,,,,, да се пренасят автоматично тези данни веднага в "шиит"1,като последователността да се запази/първо данните от "шиит"1,после от 2 и т.н./.Т.е. всяка промяна да избутва другите данни от следващия "шиит".Получения резултат в ""шиит"1 ,винаги да са първо данните от "шиит"2,после от "шиит 3" и т/н/

Значи по това което описвате има още нещо, което не ми става ясно:

Във всеки Sheet2,3,4,5,6 до края имате таблица в диапазон B?:J(която е същата като в Sheet1) и в един момент искате ако в Sheet2 има 50 имена да отидат в Sheet1, след което в Sheet3 - 45 отново под последното име от Sheet2 започва Sheet3 с първото име и до края на всички Sheet-ове.

Въпрос: искате ако има ново име то да се нареди според шиита? от който идва(защото споменавате "избутване") и да натрупва информацията или само да добавя новото въведено име?

Какво се случва ако например в Sheet2 или 3 или 4 или където и да било има повторение на дадено име(напр. - Иван Иванов е в клетка(ред В15)), но малко по-надолу има още един Иван Иванов, то тогава какво се случва - поставяме второто име на последно място след последното име от Sheet2(така и за всички останали) или се случва нещо друго.

Моля направете някакъв пример и го прикачете в следващият си коментар, има доста неизвестни които няма как да разгадая, а гледарически способности нямам! Или прочетете написаното под Всеки мой коментар!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,днес в "шиит"2 има 50 имена,в "шиит"3 има още 44.Те се попълват автоматично в "шиит"1 в порядъка първо данните от "шиит"1 от ред 1 до 50,и от "Шиит"2 от 51 до94.Утре вкарвам в Ш2 още 5 имена/стават 55/ искам тези 5/новите да са с №-ра от 51 до 55 вкл.,като "избутат"тези от Ш3 и те се групират от №56/пак са си 44/ до №99вкл.

Да не се налага Аз да правя промени в Ш1.Но и да се запазва винаги реда на групиране по №-ра на "Шиит"...

Link to comment
Сподели другаде

А в тези шиитове2,3,4,5,6........................, ако днес напишете 50 имена, на следващият ден(или когато и да било) изтривате ли написаното до момента и всеки път започвате отначало или и в тях продължавате да дописвате след последното въведено име? И още нещо в Колона А:А какво имате?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Имам проблем с отварянето на екселски файл с разширение .xls чрез VBA. Кодът е изпъляван стотици пъти, но днеска се появи следната грешка при пускането му:

post-27266-0-19858100-1372683370_thumb.jpg

 

Проверих името на файла и директорията, напълно коректни са, нищо не е променяно, не мога да си обясня защо се получава така и не знам как да разреша проблема, след като по кода нищо не е пипано.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм с Excel 2010:

 

1. Как да направя така, че в една клетка да сложа три думи, които са една под друга и към всяка дума да свържа отделен линк?

 

2. Къде е настройката, която позволява да се "залепват" снимките до стените на клетките, чрез плъзгане с мишката?

 

3. Как да подреждам клетките по азбучен ред по тяхното съдържание? В смисъл, че съм направил таблица и искам цялата таблица са я подредя по азбучен ред, но спрямо втора колона, а не първа. 

 

4. На един Sheet имам текст и снимка. Искам, когато кликна върху текста, да ме препраща до снимката и после да кликна на снимката и да ме препрати към текста.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте ozic,

Да започнем с точките:

 



Аз съм с Excel 2010:

 

1. Как да направя така, че в една клетка да сложа три думи, които са една под друга и към всяка дума да свържа отделен линк? -  Няма как! Но можете да си напишете думите в 3 клетки една под друга и да ги оградите, така че визуално да изглеждат като една клетка!

 

2. Къде е настройката, която позволява да се "залепват" снимките до стените на клетките, чрез плъзгане с мишката? -

Ако е това което си мисля, то може да ги поставяте в определено разширена според големината на снимката клетка в която да се залепва до една от стените. Разгледайте снимката.

post-18983-0-88424200-1372875068_thumb.jpg

3. Как да подреждам клетките по азбучен ред по тяхното съдържание? В смисъл, че съм направил таблица и искам цялата таблица са я подредя по азбучен ред, но спрямо втора колона, а не първа. -

Това ви дава избор да си подреждате по азбучен ред във втора колона. Като можете да си избирате и други.

post-18983-0-14848800-1372876087_thumb.jpg

 

4. На един Sheet имам текст и снимка. Искам, когато кликна върху текста, да ме препраща до снимката и после да кликна на снимката и да ме препрати към текста. -

Принципно няма как като кликнете върху даден текст да ви отиде точно ВЪРХУ снимката, но ако приемем че снимката е например в определа оградена клетка, то тогава можете да упоменете точно тази клетка в която е разположена снимката и да отидете точно на нея. След което когато кликнете на снимката и й зададете Hyperlink, упоменавате в коя(кой текст) клетка, искате да ви изпрати!

post-18983-0-77912300-1372876163_thumb.jpg             post-18983-0-86400600-1372876164_thumb.jpg

Надявам се да ви помогнат тези неща!

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...