Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Да, но на мен таблицата ми е готова. Опитах да вкарам ред, но се променя всичко.

Аз няма как да го знам това.

Има теми в които съм писал, в ексел няма как да изтриете или добавите(някъде там в пространството) само една клетка и да не се промени останалото!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Разбирам. Някакъв съвет дали има начин да се направи това с възможно най-малко щети? В бъдеще пак ще ми се наложи да добавям линкове в клетки към готова таблица. Как да се справя с този проблем?

Link to comment
Сподели другаде

Това върху, което работите дори не мога да си го представя. От тук следва че няма как да дам съвет, но ако например тези линкове се отнасят до първа или втора колона, би могло да се помисли за да не се променя нищо да се сложат линковете или в края на цялата таблица или в съвсем началото. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

ЗДРАВЕЙТЕ , ПРОЧЕТОХ ДОСТА ОТ МНЕНИЯТА ПО ПОДОБНИ ТЕМИ НО НИКЪДЕ НЕ ОТКРИХ ТОВА КОЕТО МИ ТРЯБВА СТАВА ДУМА ЗА СЛЕДНОТО 

1 КОЛОНА-КОД ИЛИ БАР КОД

2 КОЛОНА - ИМЕ НА АРТИКУЛА

3 КОЛОНА - ЦЕНА ПРОДАЖНА (ПОЛУЧЕНА ЧРЕЗ ФОРМУЛА)

4 КОЛОНА - БРОЙ 

ТОВА ЩЕ Е НА ЕДИН SHEET ТОЙ ЩЕ Е ЗА ВЪВЕЖДАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ И НА ДРУГ SHEET ДА СЕ ИЗВЪРШВАМ ПРОДАЖБИТЕ , КАТО ДА СТАВА ПО СЛЕДНИЯ НАЧИН НА SHEET-А ЗА ПРОДАЖБИ ДА ИМА СЛЕДНИТЕ КОЛОНИ:

1 КОЛОНА - КОД ИЛИ БАР КОД

2 КОЛОНА - ИМЕ НА АРТИКУЛА

3 КОЛОНА - ЦЕНА ПРОДАЖНА

4 КОЛОНА - БРОЙ АРТИКУЛИ

5 КОЛОНА - % ОТСТЪПКА

6 КОЛОНА - КРАЙНА ЦЕНА 

ПРИ НАПИСВАНЕ НА ЧАСТ ИЛИ ЦЯЛОТО ИМЕ ИЛИ БАРКОДА НА АРТИКУЛА ДА СЕ ВПИШЕ НА ПЪРВАТА ПОЗИЦИЯ ЗА ПРОДАЖБА СЛЕД КОЕТО ДА ВЪВЕДА КОЛИЧЕСТВОТО И ПРИ НУЖДА % ОТСТЪПКА И ТАКА СЛЕДВАЩИТЕ АРТИКУЛИ И ДА ИМА НЕЩО КАТО БУТОН ИЛИ СЪОТВЕТЕН КЛАВИШ СЛЕД КАТО СЕ НАТИСНЕ ДА СЕ ПРИСПАДНАТ ПРОДАДЕНИТЕ КОЛИЧЕСТВА И ДА СУМИРА СУМИТЕ ОТ НАПРАВЕНИТЕ ПРОДАЖБИ И ДА ОСТАНЕ В ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ Т.Е. ТАБЛИЦАТА ДА ЧИСТА ДА НЯМА НИКАКВИ ВЪВЕДЕНИ ДАННИ , НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ С ПРИСПАДАНЕТО НА БРОЯ АРТИКУЛИ ,СУМИРАНЕТО НА ПРОДАЖБИТЕ И ТОВА С БУТОНА ИЛИ КЛАВИША ЗА КРАЙ НА ПРОДАЖБАТА

ако постигнем желания резултат ще черпя по бира ;)

 

 

продажби 1.xls

Link to comment
Сподели другаде

всички безплатни програми съм ги разгледал прекалено сложно е въвеждането на продукти и не може да се задават процент надценка или ако може е прекалено сложно ако ми помогнете да си направя системата както съм описал ще съм много благодарен , а и за сега цялата ми номенклатура от артикули и цени е изградена на ексел и ако направим това което ми е нужно няма да се налага да преписвам няколко хиляди позиции а само да им въведа бар код и наличност

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

имам още един въпрос:

Това -> ................И ДА СУМИРА СУМИТЕ ОТ НАПРАВЕНИТЕ ПРОДАЖБИ И................(може ли да го обясните, какво точно желаете да се случва), т.е кой сбор и къде?

Как ви е по-лесно - Да търсите по име на продукт или по Бар код? Няма вариант да търсите и по двата критерия. 

Link to comment
Сподели другаде

здрасти 

да се  сумира общия паричен сбор от всички направени продажби за всеки ден по дати примерно да има шиит с две колони първата да е дд,мм,гггг и срещу всяка дата във втората колона да има сбора на сумите от продажбите на съответния ден , а за търсенето да става по бар код 

другите по прости неща като да ми следи кои от артикулите са под критичния минимум  да си образувам продажна цена по зададен от мен процент и разни такива 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте kokidj,

всичко ви е направено придружено с клетки в които са написани формулите, има и няколко макроса за да може да се задействат операциите, от тук нататък просто трябва да си промените диапазоните на клетките според вашите желания.

Поздрави

продажби 1.zip

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново при мен нещо не се получава в sales няма проблем с първата колона но на втората където е името на артикула не излиза ,изписва #NAME? това пише и в колона цена , а като натиснах бутона записване в insales в колона наличност ми изписа пак  #NAME? При първото стартиране ми изписа че макросите са ми с високо ниво на за щита дадох им най ниското но пак същото прикачвам и фаила 

продажби 12.rar

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, аз нямам този проблем.

Предполагам, че след като сте натиснал бутона и поради забраната на макроса нещо се е объркало.

Да наистина имаше #NAME?,  но след като възстанових колоната с бройки всичко си работи перфектно.

Ето видео ако сте с

, ето и за
 как да премахнете защитата на макроси или нивото.

Всичко е направено по вашият пример, което довежда до това, че ако вашата таблица не с тези данни то трябва много внимателно да си проследите клетките и да ги замените, но със същите знаци.

Link to comment
Сподели другаде

тава за макросите го направих но пак същото като избера бар код в колоната за име и цена ми излиза #NAME? като маркирам клетката е с формула =_xlfn.IFERROR(VLOOKUP(A2;insales!$A$2:$D$5000;2;FALSE);"") на цена =_xlfn.IFERROR(VLOOKUP(A2;tablica;3;FALSE);"") и с наличността пак същото като натисна бутона ЗАПАМЕТЯВАНЕ всички наличности ми стават #NAME? 

Link to comment
Сподели другаде

Ето какво да направите:

1. Отворете работната книга (Продажби....)
2. Натиснете за да се отвори VB Editor (Press Alt+F11)
3. post-18983-0-81958100-1374494357_thumb.jpg (Insert > Module)
4. Поставете(paste) този код:

Private Sub Workbook_Open()
    Dim wks As Worksheet
    For Each wks In ThisWorkbook.Worksheets
        wks.UsedRange.Replace "_xlfn.", "", xlPart
    Next wks
End Sub

5. Излезте от VBA с (Alt+Q)

6. Натиснете Save

 

Ако не се случат нещата то тогава:

за цена: - =IF(ISERROR((C2*D2)-(C2*D2*E2/100));0;(C2*D2)-(C2*D2*E2/100))

за артикул: - =IF(ISNA(VLOOKUP(A2;insales!$A$2:$D$5000;2;FALSE));"";VLOOKUP(A2;insales!$A$2:$D$5000;2;FALSE))

за цена на продукта: - =IF(ISNA(VLOOKUP(A2;tablica;3;FALSE));"";VLOOKUP(A2;tablica;3;FALSE))

за връщане на бройката(продадени): - =SUMPRODUCT(--(sales!$B$2:$B$100=$B2);sales!$D$2:$D$100)

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...