Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей,k0st4din

Искам да те помоля за още един файл като предишният но по развит, аз не мога да се справя.

Имаме 13 шийта

Първият шийт е работен,а всички останали от 2 до 13 са отчетни.

В първият шийт в първата колонка има текуща дата ,във втората колонка има имена ,в третата и четвърта колонка има опис на дейност

в петата колонка на всеки ред да има падащ списък с 13 позиции. При избор на номер на позиция автоматично целият ред да се копира

в същият номер шийт(2 до 13)а първият ред от падащият списък да носи име "прието"

Във всеки шийт от 2 до 13 копираните редове от 1 шийт да се подреждат един след друг.

Помогни.

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

били направил една елементарна табличка и ми опиши 13те думи, които искаш да са ти в падащото меню.

Първата е - Прието, кои са останалите 12 думи!?

Link to comment
Сподели другаде

Привет eyordanov,

през нощта направих нещо за теб, което е с повече Sheetove и съвсем малко променени места да колоните, което се надявам да не ти представлява проблем.

Когато пишеш в първият sheet, ще видиш един бутон над таблицата - "Send data to Sheet's" - когато го натиснеш ще ти изпраща всяка желата информация в избраният от теб sheet и отделно от това съм ти направил хиперлинкове за бързо достигане до желаният sheet за проверка или търсене на нужна информация.

Sklad.zip

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,k0st4din това което си направир е перфектно за което ти благодаря.

Моля те ако имаш възможност да направиш някои промени а именно:

Шийтовете да са 13 на брой именувани като:1-работен а всички останали да носят имената на месеците.

Колонките да са по реда както следва:

1- текуща дата

2-имена

3-дейност

4-дейност

5-статус в която да бъдат падащият списък с 13 позиции 1-прието и 12 те с имената на месеците.

Когато се избере от падащият списък прието реда да си остане в работният шийт,когато се избере примерно "януари" да се копира целият ред

еднократно в шийт "януари"и т.н.

Може повече редове да се отчитат в месец "януари" или друг месец но да се копират еднократно в предназначения шийт.

Целта е да се отчитат редовете от шийт "работен" в останалите шийтове така както е избрано от падащият списък.

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Привет eyordanov,

таблицата ти е направена по начина който искаш.

Малко пояснения - когато пишеш нещо и си маркирал Прието - няма да ти го изпраща никъде остава си в първият Sheet, когато си избираш месец, АКО НАТИСНЕШ БУТОНА -> "SEND TO SHEETS" ще ти изпраща информацията в Sheeta с името на месеца. Ако не искаш пишейки през деня нещата, които ще вкарваш не го натискаш и няма да я изпраща по месеци. Когато решиш да приключиш работният ден за да не ти се повтарят нещата в шиитовете, тези редове, които са ти с избрани месеци, можеш да използваш филтъра и да ги премахнеш, след като си ги изпратил в шиитовете по месеци. Ако имаш въпроси питай. Смятам, че съм го направил по-възможно най-готиният начин.

Поздрави и успех.

Mount Work.xls

Link to comment
Сподели другаде

Привет eyordanov

Мисля, че успяхме да направим желаната от теб табличка, благодарение на помоща на Tragedy, той сътвори една много дълга формула, но за наше щастие работеща. Всичко е направено както желаеш имаш:

1- текуща дата

2-имена

3-дейност

4-дейност

5-статус в която да бъдат падащият списък с 13 позиции 1-прието и 12 те с имената на месеците.

Както и ти, така и всеки друг потребител, ако има нужда от някаква такава таблица, може да погледне формулите, които са написани в работната книга.

Поздрави и успех

Work Mounts.zip

Link to comment
Сподели другаде

Аз бих препоръчал да използваш Pivot таблица. Определено ще стане по-леко и лесно управляемо, защото в момента множеството формули затормозяват доста и правят файла доста голям :)
Link to comment
Сподели другаде

Много добър съвет Tragedy,

но нали все пак изпълняваме желанията на нуждаещите се от помощ.

Много пъти съм се питал, защо точно така, но в предвид ситуацията, че и на мен ми се е случвало, не обръщам внимание ;).

Най-вероятно, когато искаме нещо е важно да има кой да ти помогне дори с по-лесен и добър начин, но понякога има условия.

Бъди жив и здрав.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

поздравления на авторката .аз имам следният проблем със сумирането ,сумирам няколко клетки от една колона от които има и празни но ми дава резултат 0,00 всеки път ,въпроса ми е къде бъркам или на какво се дължи това?
Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Възможно е в някоя от клетките да има текст и затова да не се получава формулата. Провери дали в пълните клетки са само числа и дали празните клетки, са наистина празни. Ако все още имаш проблем, прикачи файла тук, за да видим за какво иде реч.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...