Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте!Много полезен форум, благодаря ви! Аз случайно попаднах на тази тема - занимавала съм се със ексел последно в ученическите си години и се оказа, че всичко съм забравила. Намерих ви за да се ограмотя малко. Сега ще ми се наложи отново да ползвам тази програма - на документ я знам, но на практика...Благодаря на авторката за полезната информация в ръководството - много хубаво е поднесена.

 

Привет!

Не би трябвало да имаш проблем с отварянето. При мен върви без проблем.

Ако пак имаш проблеми, можеш да ги дръпнеш или да гледаш направо от

Тук!

Дано ти свърши работа! :thumbsup:

Аз нямам проблем с отварянето на видео туториала, но исках да си съхраня всички уроци, а не мога. Авторката тук е дала линк за сваляне, но файла е преместен. Някой знае ли къде другаде да го намеря и да си го сваля? Предварително благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!

Искам да Ви попитам нещо в прикачения от мен файл.

Интересува ме има ли някаква възможност при изписване на определена дата в B2 на шийт "преглед" да ми извлича за всеки номер автомобил, колко километра е пропътувал до момента.

Ако да, някой би ли ми помогнал да се справя.

file.xls

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Формулата, която трябва да поставиш в клетка В3 е

=HLOOKUP($B$2,ПРОБЕГ!$A$2:$K$15,ROW()-1,FALSE)

После остава само да копираш формулата надолу.

 

Ако не успееш да разбереш формулата пиши, за да ти я разясня

Link to comment
Сподели другаде

Аз нямам проблем с отварянето на видео туториала, но исках да си съхраня всички уроци, а не мога. Авторката тук е дала линк за сваляне, но файла е преместен. Някой знае ли къде другаде да го намеря и да си го сваля? Предварително благодаря!

Привет, можеш да свалиш клипчетата чрез линковете в първите мнения в темата.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

наистина не е обвързан от номера на автомобила, но на всяка дата ти имаш няколко коли, които изминават някакви километри. Така че до момента имаш няколко коли и не се знае колко дати. Ще трябва да се измисли как първо по номер на кола да ти извлече километрите, пък и до определена дата, защото - поне аз така си мисля, ако имаш 2 месеца например и избереш дата 25/05/2012, а след тази дата имаш още няколко дена до края на този месец и още един Юни, ще трябва да ти търси в конкретика. Я драсни още малко инфо, кога точно ще избираш датата.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Идеята е като ни дойдат на проверка и кажат: "разпечатайте ни към 01.06.2012 автомобилите, с какъв пробег са и има ли с просрочени прегледи?" да можем да им представим такава справка.

Данните се натрупват за всеки ден и когато се извърши преглед на автомобила се нулират и започва отначало. Това се води максимум за един месец в един шийт.

Link to comment
Сподели другаде

Вариант винаги има, но в конкретния случай ще е малко по-сложно. Задължително ли е да използваш точно такава таблица за пробега или може да е в друг формат? Питам, защото ако я направим в друг формат ще може много по-лесно да извличаш необходимата информация.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Интересува ме как мога да открия повтарящи се стойности в колона, без да ги замествам или изтривам, само да се оцветят или различат по някакъв начин от другите?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...