Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Благодаря ви предварително,знам че ще разберете къде е проблема тъй като съм много начинаещ ,трябват ми сумирането на реда със общите суми да си ги изчислява автоматично

fevruari.xls

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Привет Илиян,

не ти се получават сметките защото си слагал точки(.), запетайки(,) където ти дойде и след това например 235,00лв - си застъпил (лв) до числото, а това става по друг начин. Ето ти твоята табличка направена да сматя каквото поискаш - пък ти сам си изтрии, това, което смяташ за ненужно.

Поздрави и успех.

fevruari.xls

Link to comment
Сподели другаде

E много съм ти благодарен,три дена се чудех от какво е и дори си мислех че нещо версията ми е стара или имам някакъв вирус но имам проблем със Flex Type и постоянно ми се сменя кирилицата и сигурно е от това за точките и запетайките, а /лв/ също не ставаше автоматично и някъде го изсписвах ,най вероятно и ти доста си се потрудил докато ми опраиш бакиите но още веднъж благодаря
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги/колежки. Имам проблем с ексел. Някой може ли да ми помогне как е формулата или опцията да подредя списъка с номерация, тоез имам ведомост с около 150 души и искам да ги подредя по ЕГН'та от най малкия/въздрастния до най големия/младия. Благодаря Ви предварително...

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Здравейте приятели!

С коя формула в Excel мога да пресметна например:

В една кутия има 170 броя, а имам общо 5000. Как мога да изчисля колко пълни кутии има и колко бройки остават.

PS. 5000/170=29,41...., т.е 29 кутии и ? бр.

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Ако в А1 ти е основното число (5000), а в В1 е числото, на което делиш, можеш да използваш тази формула

=(A1/B1-ROUND(A1/B1,0))*B1

В твоя случай формулата ще ти върне 70. Оттам нататък можеш да изведеш примерно бройката кутии колко остават

=ROUND(A1/B1,0)&" пълни кутии и "&ROUND((A1/B1-ROUND(A1/B1,0))*B1,0)&" бройки"

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Ще съм Ви благодарен ако ми кажете каква е формулата за изчисляване на нарастваенто на две числа.

примерно - изчислете нарастването на числото 25511. спрямо 18452.

Благодаря предварително!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Според мен, така поставено условието се свежда до отношението на двете числа т.е. делим 25511 на 18452 и се получава 1.38. Реализацията в Ексел е елементарна - в клетка А1 се записва числото 25511, в клетка А2 се записва числото 18452, в клетка А3 се записва =А1/А2.

krustio375, ако имаш нещо друго в предвид пиши.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Имам един въпрос. Имам една колона в Excel, в която на всеки ред имам изброени имейли, разделени един от друг с ;. Та въпросът ми е как да разделя тези мейли, така че всеки един да е на нов ред в същата колона? Тоест да ми се получи една колона, но на всеки ред да си има по един мейл, а не както сега с по няколко.
Link to comment
Сподели другаде

Привет saho78,

би ли могъл да прикачиш някакъв пример, защото от това, което пишеш струва ми се няма да може да стане както ти желаеш. Би могло евентуално да има решение.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Като допълнение към поста на k0st4din, интересно е да споделиш от къде идват имейлите т.е. от някакъв файл ли ги копираш е Ексела. Питам за това, понеже от текстов файл с изписани в него имейли можеш да импортираш тези данни, ако са разделени с подходящ разделител.
Link to comment
Сподели другаде

Привет saho78,

тъй като не даваш никаква информация и може би да бъде напразно, но ето ти едно решение, което ще видиш на снимката как да си разделиш имейл адресите от знака ; .

И поради факта, че казваш - Адресите са например в колона А1, А2 и т.н. - ще ти ги изнесе на същите редове но хоризонтално - B,C,D........

Поздрави

post-18983-0-95134000-1337575091_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...