Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте! :bye:

 

.... да ви попитам нещо. Имам няколко екселски таблици където се следят определени параметри и ги сравняват от с други файлове. Искам да автоматизирам процеса. Сега просто ги насочвам към адреса на определената стойност и си я взима.

Има ли възможност примерно във файлове с наименование на месеците за съответната година да се намери максималната стойност от тях но това да става автоматично без да избирам ръчно това?

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Имам проблем с търсенето на данни в excel. Налага ми се да търся имена в огромна база данни като напиша трите имена резултата ми излиза веднага, проблема е,че в някои случаи имам само две от имената(1-во и 3-то) и като търся по първо и последно име, не ми излиза резултат, ако напиша само едно от трите имена ми излиза резултат от по няколко стотин съвпадения и много време ми отнема докато намеря конкретния човек. Има ли начин да се търси само по първо и последно име, да се въвежда нещо допълнително в полето за търсене или с формула? Ако някой успее да ми помогне ще съм му много благодарен, защото изключително много ще ме улесни.

Link to comment
Сподели другаде

Даниела, направеното от теб, начинът на представяне, последователността, яснотата, добржелателността ти са силно въздействащи и запомнящи се! Нищо не знаех Excel, a след като изгледах уроците, вече се чувствам дори малко специалист, за което искрено и изключително ти благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

Имената се намират в три различни шиита.

За съжаление това не ни помага много. Моля те прикачи някакъв пример, за да разберем за какви данни става на въпрос. Също така кажи как точно търсиш - с някаква формула или с филтриране, или с опцията Find? След като намериш търсените имена правиш ли нещо с тях или само виждаш дали ги има?
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! :bye:

 

.... да ви попитам нещо. Имам няколко екселски таблици където се следят определени параметри и ги сравняват от с други файлове. Искам да автоматизирам процеса. Сега просто ги насочвам към адреса на определената стойност и си я взима.

Има ли възможност примерно във файлове с наименование на месеците за съответната година да се намери максималната стойност от тях но това да става автоматично без да избирам ръчно това?

Привет, дай пример моля те.
Link to comment
Сподели другаде

От една счетоводна програма прехвърлям в Excel таблица със стойности.

Интересното е, че Excel не ги възприема, като числа. Опитах с форматиране на клетката, но нищо не става!

А ми трябва да извършвам математически операции с тях. Някой може ли да помогне?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей кiskin! Счетоводната програма прави експорт в Ексел - така ли е? Ако отговорът е да - може да опиташ с опцията "Text to columns". Маркираш всяка колона поотделно и прилагаш въпросната опция. Като първи ред може да имаш заглавия на колоните, но да е само един ред. Ако редовете са два няма да стане - единият трябва да се изтрие!

Ако счетоводната програма прави експорт в текстов файл, то данните в него би трябвало да са разделени с някакъв разделител. Тогава би могъл да използваш - Import data.

В краен случай прикрепи един файл и ще видим как да го направим!

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здраевйте !

 

Бих искал да попитам нещо, вероятно е невъзможно, но все пак :)

 

Вкарвам в една колона разни числа - 100 да речем на брой.

В другата колона вкарвам 80 числа на брой (примерно). Сортирам 1-та колона във възходящ ред да речем ии мога ли да направя от 2-та колона числата да отидат срещу същото число от 1-та колона :) (т.е ако имам на 20 ред числото 20 в 1-та колона, ако има 20 във втората колона да отиде срещу 20. Ако ли не си остава празно място)

 

Предварително благодаря :)

Link to comment
Сподели другаде

Принципно може, след като филтрираш първата колона, втората ти остава не променена, след което когато маркираш втората и я подредиш във възходящ ред те сами по себе си ще се наредят едно до едно. Ако обаче числата във втората колона са доста по-различни от първата и тук, таме има съвпадения - то тогава трябва да се помисли малко.

Най-малкото прикачи някакъв пример и дай още малко инфо.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Привет, bugster,

 

Това, което искаш може да се направи по следния начин - филтрираш първата колона, слагаш до нея втората и срещу всеки запис от първата колона вписваш следната формула:

=IF(COUNTIF(B:B,A2)>0,A2,"")

 

Прикачил съм примерен файл.

 

Example.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте, с горния проблем се справих, но сега имам нов. Има ли начин да се намерят повтарящите се имена или егн-та като в клетката има и друга информация. Прикачил съм файл, например егн-тo от А1 съвпада с егн-то от А10, егн-то от А2 съвпада с ЕГН-то от А9, егн-то от А6 съвпада с егн-то от А8, въпроса ми е има ли автоматичен начин да намеря повтарящите се егн-та, например да се оцвети клетката или самото егн. Знам начин да се намерят повтарящи се клетки или редове, но там данните в клетките напълно трябва да съвпадат, а тука не е така. Това е пример, таблицата, с която работя съдържа 3000 реда с информация, така че ръчния вариант за сортиране е невъзможен.

post-27266-0-98660400-1344934781_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

би ли прикачил този пример като екселска таблица?

2. Ако ти изнеса ЕГН-тата в колона В, по-лесно ли ще ти бъде.

3. Точно автоматичен начин няма - има или формула или макрос, които да правят тези неща.

4. Ако ти се направи оцветяване, то в случая ще имаш не само 1 егн, а доста, които ще бъдат в един вид цвят.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...