Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с драйвери


Night_Raven

Препоръчан пост

Един от избраните от теб драйвери е нестабилен. Ако си избрал повече от един, то е логично, че ще трябва да ги тестваш един по един.

Понякога си мисля, че потребителите, които задават въпроси, не влагат абсолютно никаква мисъл, преди да попитат каквото и да било и чакат всичко на готово.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 139
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте и от мен. Бих искал да питам за моя проблем. Имах видеокарта GF FX5200 128MB, но тъй като повечето игри вече не тръгваха я смених със SAPPHIRE HD 4650 512MB DDR2 AGP. Деинсталирах драйверите първо от Device Manager, спрях компютъра, извадих старата карта, поставих новата, сложих диска на новата карта да инсталирам новия драйвер. Избирам WIN XP 32битов, избирам серия 4600 давам ОК и ми изписва, че хардуера или софтуера не бил същия. Пробвах няколко пъти и тъй като все не ставаше реших да пробвам и другите вариянти за модел на софтуера и хардуера но нищо не се инсталира. Изтеглих от тук http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp драйвера, но пак същото. После намерих по-стара версия която успях да инсталирам и да ъпдейтна с тази от линка. Сега в Device Manager пише, че версията е 8.640.0.0 от 09.07.2009. Но когато пусна Landwirtschafts-Simulator 2009 Gold насича от време навреме и след час час и половина игра картината замръзва, стои така около минута и ми изписва, че се изгубила връзката с видеоконтролера и играта съответно се затваря. Така беше до вчера, когато пак при същите обстоятелства компютъра даде син екран с грешка STOP: 0x000000EA (0x89D4BDA8, 0x89041920, 0xF78BACB4, 0x00000001) ATI 2dvag. Доколкото успях да разбера става дума пак за загубена връзка с видеоконтролера. Не съм правил настройки на картата. Оставих ги по подразбиране както са. Сега деинсталирах ATI CATALISTA и оставих само драйвера да видя как е, но не съм пробвал. Системата ми е от подписа с Win XP SP2 съм.

Какво дълго обяснение стана само, ама исках да съм максимално изчерпателен.

Link to comment
Сподели другаде

Този сайт е за съвети и взаимопомощ и не всички потребители знаят какво да правят и не се сещат как да го направят, а и не могат да го направят понеже никога не са го правили.Затова винаги има първи път и ние всички сме тук да се учим от теб и твоите колеги и да си помагаме!А понеже ти разбираш и умееш, посъветвай потребителите както винаги си го правил, но не се зяждай както виждам че го правиш и на други места .Уважавай хората и не ги съди, защото никой не се е родил научен, друг е въпроса че ако не ти се занимава можеш да напуснеш!

Ето това почна да се появява при рестартиране, а и преди да направя Driver Verifier.

 

http://img7.imageshack.us/img7/1140/31982351.jpg

но не при всеки Restart.

post-2112-12675555512255_thumb.jpg

post-2112-12675555696485_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Този сайт е за съвети и взаимопомощ и не всички потребители знаят какво да правят и не се сещат как да го направят, а и не могат да го направят понеже никога не са го правили.Затова винаги има първи път и ние всички сме тук да се учим от теб и твоите колеги и да си помагаме!А понеже ти разбираш и умееш, посъветвай потребителите както винаги си го правил, но не се зяждай както виждам че го правиш и на други места .Уважавай хората и не ги съди, защото никой не се е родил научен, друг е въпроса че ако не ти се занимава можеш да напуснеш!

Ето това почна да се появява при рестартиране, а и преди да направя Driver Verifier.

 

http://img7.imageshack.us/img7/1140/31982351.jpg

но не при всеки Restart.

Първо, не разбрах към кого е забележката със заяждането, но би било по-добре да си е беше спестил...

 

Второ, за тази грешка... случайно да имаш продукт на Corel(CorelDRAW Graphics Suite X4, WordPerfect Lightning - IPM или Corel Paint Shop Pro Photo X? Лицензиран ли е или е от някой торент?

 

Трето, до колкото ми е известно, тук не помагаме за нелегален софтуер..(нали?)

Link to comment
Сподели другаде

Този сайт е за съвети и взаимопомощ и не всички потребители знаят какво да правят и не се сещат как да го направят, а и не могат да го направят понеже никога не са го правили.Затова винаги има първи път и ние всички сме тук да се учим от теб и твоите колеги и да си помагаме!А понеже ти разбираш и умееш, посъветвай потребителите както винаги си го правил, но не се зяждай както виждам че го правиш и на други места .Уважавай хората и не ги съди, защото никой не се е родил научен, друг е въпроса че ако не ти се занимава можеш да напуснеш!

Да видим...

 

В темата за драйверите съм обяснил, че Driver Verifier е инструмент за тестване на стабилността на драйвери и съм обяснил как се работи с него. Би следвало да си наясно, че се тестват онези драйвери, които се изберат (на които се постави отметка). Ако системата забие, значи един от тези вече маркирани за тест драйвери не е достатъчно стабилен. Съвсем логично и близо до ума е, че ще трябва да се тестват вече маркираните драйвери отново, но поотделно.

Нека перифразирам. Тук не става въпрос за нещо, което не си знаел. Щом си тествал да речем 5 драйвера наведнъж, значи си наясно с принципа. Това, което е било нужно оттогава нататък, не са били нови знания, а логична дедукция как да се процедира.

Ако аз готвя някакво ястие и имам нужните съставки и рецепта, то ако ястието се получи малко по-солено от нужното, аз мога и сам да се сетя, че просто трябва да го приготвя наново, но с по-малко сол. Вече имам нужните знания за това как става, просто трябва комбинирам тези знания с логическо мислене.

Ами, извинявай, ама е обидно да чета въпрос, на който отговорът вече е даден на практика, но потребителят (дори и да не става въпрос конкретно за теб в случая) не го вижда, защото не се опитва да разсъждава. Не знам какви примери да ти давам, за да ти опиша по-ясно какво искам да кажа с това, че вече отговорът е даден.

 

И разбира се, няма проблем, щом не съм ти приятен, ще се оттегля.

Link to comment
Сподели другаде

Първо, не разбрах към кого е забележката със заяждането, но би било по-добре да си е беше спестил...

 

Второ, за тази грешка... случайно да имаш продукт на Corel(CorelDRAW Graphics Suite X4, WordPerfect Lightning - IPM или Corel Paint Shop Pro Photo X? Лицензиран ли е или е от някой торент?

 

Трето, до колкото ми е известно, тук не помагаме за нелегален софтуер..(нали?)

 

Не мисля, че имаш право да държиш сметка кой какъв софтуеър ползва (легален или не), при положение, че питането на потребителя не е свързано с това. Чак когато това стане, тогава се прави на интересен. Всичко останало е предположенияи е извън темата. Дори ти самия насочваш темата в друга посока, за да покажеш колко си праведен. Което трябва да се третира като спам и пста ти да бъде изтрит ( което съм убеден , че няма да стане) . Също така ако си говорим за нелегален софтуеър, да не би случайно да нямаш и една програма, която е нелегална? Било игри, операционна, друг софтуеър...сигурно и филми, музика не теглиш от тракерите, защото са незаконни.

А забележката на vladimirov e насочена към night raven (което няма как да не си разбрал) , койтo не ползва абсолютно никакъв пиратски софт. Дори филми и музика не тегли. Опс, той по-малко пиратски софт ползва, за това може да съди, извинявам се.

 

Vladimirov, деинсталирай драйвъра за видеокартата и под safe mode почисти с driver cleaner pro. След това изтегли последния официален драйвър оттук http://www.nvidia.com/object/winxp_196.75_whql.html .

Много станахте хората, определящи кое е правилно и кое не... и използващи думата ТРЯБВА.

Link to comment
Сподели другаде

Да се намеся съвсем леко и аз - не виждам каква е връзката с Protexis Licensing V2 (psi service) аз съм я сложил на manual и съм си направил две батчета старт и стоп съответно и нема проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

Само моля ти се не ми казвй че ти нямаш никакъв нелицензиран софтуер на твоя компютър, защото ще се разплача от умиление, как е възможно това, къде живеем, ама как така нелицензиран ще се слага и т.н.Няма значение кой какъв сфтуер използва - дали е лицензиран или не, щом създава бъгове и проблеми.Да не мислите че някакъв софтуер щом има лиценз, то той златен и е без проблеми.Ако беше така нямаше да излизат непрекъснато нови и нови версии на разните му там програми.Иначе много благодаря за съветите - да имам CorelDRAW Graphics Suite X4, с лиценз е от фирмата.С това работя и ми трябва.Точно тази версия.Какво трябва да се направи в случая?Да го деинсталирам и после пак ли да го инсталирам?Или да го премахна?

 

Първо, не разбрах към кого е забележката със заяждането, но би било по-добре да си е беше спестил... - той си знае към кого е!

 

И разбира се, няма проблем, щом не съм ти приятен, ще се оттегля. - това аз не го определям, нито съм шеф, а и не съм аз този който ще съди някого, но виждам че не си коректен към запитванията на потребителите, с досада отговаряш, едва ли не насила, с високо мнение за себе си и за твоите способности/което не се знае дали е така/.Няма значение дали си ми приятен, нито аз съм те виждал, нито ти мен, тук сме за да си помагаме и да се учим.Аз винаги ще го направя стига да мога, да знам и да имам нужните знания.

 

Сега ще инсталирам драйвера за видеокартата, дано да е това и ще видя как ще се държи в следващите дни.Колкото до CorelDRAW...Между другото като се стартира µTorrent, започна да се появява този надпис при всяко стартиране на програма -

 

 

http://img130.imageshack.us/img130/5028/novi.png

Link to comment
Сподели другаде

искам да питам за моя лаптоп асус.

той е с видео карта ХД 3470 и само става драйвера който върви в комплекта.пробвал от официалният сайт на ати обаче дава грешка при инсталацията

Link to comment
Сподели другаде

искам да питам за моя лаптоп асус.

той е с видео карта ХД 3470 и само става драйвера който върви в комплекта.пробвал от официалният сайт на ати обаче дава грешка при инсталацията

Операционна система?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Излиза ми този надпис.Моля ви кажете ми какво означава и какво да направя.Възможно ли е от това лаптопа да се рестартира на 2-3 часа?

Доколкото хващам английски съобщението гласи, че е инсталиран драйвър , който причинява проблем със стабилността и ще бъде спрян. И да се свържеш с производителя му за обновяване на версията съвместима с операционната ти система. Най-вероятно това е причината за проблема. Какъв драйвър си инсталирал? За какво? На каква операционна?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...