Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с драйвери


Night_Raven

Препоръчан пост

Здравейте, искам да си обновя драйвера на мрежовата карта и ми възникна един въпрос. Трябва ли да използвам някаква програма за изчистване на драйвера от типа на driver cleaner и има ли някаква друга особеност при инсталиране на драйвер за мрежова карта? Със Windows XP SP2 съм, мрежовата карта е Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 139
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако Driver Cleaner и Driver Sweeper поддържаха чистене на мрежови драйвери на Realtek, то щеше да е добре да се почистят. Фактът, че не поддържат, може да се тълкува по различни начини: мързи ги да добавят поддръжката, не е нужно или че не е толкова фатално. Лично аз не знам програма, която да чисти тези драйвери, но то и най-вероятно няма наистина защото не е толкова нужно. Мрежовите драйвери обикновено са доста малки и съдържат малко на брой файлове. Т.е. няма какво толкова да се оклепа при обновяване на драйверите.

Според мен директно си ги обнови от Device Manager чрез опцията Update Driver....

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Имам проблем с уиндоса компютъра ми е подарък и нямам диск с драйвери пък на всичкто отгоре беше уиндос98 преинсталираха ми го преди 4 години но сега ми дава че уиндоса ми не е валиден а не знам как да разбера каква картата и как да си намеря драйверите за дънната платка и картата
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

това ми е конфигурацията,някой ще може ли да ми помогне да ми каже какви драйвери ми трябват за да мога да инсталирам и да работя с windows vista x32

Тип централен процесор AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3200+

Дънна платка Asus M2N-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer

Системна памет 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

DIMM1: A-Data DQVE1B16 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Тип BIOS AMI (05/28/07)

Видеокарта NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)

Видеокарта NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)

3D-ускорител nVIDIA GeForce 7300 GT

Монитор Asus VW193S [19" LCD] (78L8048176)

Монитор Plug and Play Monitor [NoDB]

Звуков адаптер Analog Devices AD1986A @ nVIDIA MCP61 - High Definition Audio Controller

Hitachi HDP725025GLA380 (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Оптично устройство HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N (DVD+R9:10x, DVD-R9:10x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Link to comment
Сподели другаде

Драйверите за дъното и видео картата можеш да си свалиш от страницата на NVIDIA. Драйверите за звуковата карта - от страницата на ASUS за твоето дъно.

Не ти давам директни линкове, за да се опитам поне малко да те накарам да се понаучиш сам. Българинът е свикнал всичко да му се дава наготово - някой друг да му свърши работата, което не ми допада.

Link to comment
Сподели другаде

мерси за съдействието,изтеглих каквото ми трябваше,започнах инсталация и когато трябваше да инстална драйверите компютъра не ми ги разпознава и не ми дава да ги инсталирам.малко по късно като се порових в дисковете на компютъра установих ,че имам диск vista driver upgrade kit,пробвах и с него и пак същото .сложил съм отметка да ми покаже съвместимите драйвери с моя хардуер и ми казва че няма открити такива.после пробвам пак, като махнах тази отметка и почвам да ги тарся ръчноо ,открих ги драйверите и ги пускам да се инсталнат и тогава компютъра ми изписва че не може да ги инсталира(да съм се обарнел към доставчика за актуализации).да не би проблема да е в настройките на биоса ?
Link to comment
Сподели другаде

А ти сигурен ли си, че си свалил точните драйвери за компонентите?

За звуковата карта трябва да е този драйвер.

За дъното трябва да е този, а за видео картата - този.

Link to comment
Сподели другаде

мерси мн за линковете.значи двата драйвера ги бях улучил,съвпадат.сега ще пробвам пак да видя дали ще стане ,че вече 1 месец все не мога.след малко ще пиша какво е станало,добре че си имам резервно копие на xp
Link to comment
Сподели другаде

интересно ,но факт .стигнах до инсталване на драйверите и ми показа че няма в папките нищо.бях ги записал на флашка и във D и по двата начина се мъчех да ги отворя папките за да видя драйверите ,но уви не ми ги показва,все едно че папките са празни.слагах и махах отметка за савместимите драйвери пак ми показва че папките са празни,а драйверите са вътре.нечувано и невиждано

post-7447-1229876955_thumb.jpg

post-7447-1229876977_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Моя грешка. Останал съм с впечатление, че търсиш драйвери за XP и ти дадох такива.

Това е звуков драйвер за Vista.

Това трябва да е драйверът за дъното, а това - за видео картата. И все пак сам уж трябваше да успееш да си ги набавиш.

Link to comment
Сподели другаде

Бих искал да попитам, преинсталирах windowsa, на един причтел, но той нямал никакви драйвери. Windowsa е XP SP2, поразрових се в интернет и инсталирах някакви драйвери от тук (http://www.foxconnchannel.com/support/downloads.aspx?ProductModel=945G7AD-8KS2HV&TypeID=en-us0000004) понеже EVERESTA му показваше - Дънна платка Foxconn 945G7AD/945G7MC/945GC7MC/945GZ7MC/945P7AD/945P7MC/945PL7MC Series. Проблема е, че след това USB - тата не му работят, възможно ли е да съм омазал нещата и ако да, можете ли да ми помогнете да инсталирам някакви драйвери. И ме интересува от въпросния линк Intel RAID Driver и JMicron RAID Driver за какво са, и ако са правилните драйвери Intel RAID Driver как да го инсталирам понеже няма setup. Ще съм благодарен ако ми отговорите.
Link to comment
Сподели другаде

USB портовете нямат нужда от никакви драйвери. Windows XP от SP1 нагоре има всичко необходимо за работа с USB портовете.

RAID драйвери са ти нужни ако ползваш устройства на SATA/RAID контролера.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...