Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с драйвери


Night_Raven

Препоръчан пост

  • Отговори 139
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Олеле! Чадо, това е съобщение от WinRAR - програмата, с която отваряш архива. Няма НИЩО общо с драйверите. Думички като "архиватор", "архив", "разархивиране" нищо ли не ти говорят?

 

Накратко: разархивирай си файловете и си инсталирай проклетия драйвери. И вземи прочети малко книжки за компютърна грамотност.

Link to comment
Сподели другаде

rimisarkrr, съобщението, което си показал е от архиватора WinRar, а не от драйверите.

Накратко, драйверите ти са съхранени в пакет, наречен архив, а програмата WinRar служи за работа с такива пакети. Понеже това е платена програма, при стартирането си изисква лиценз и намомня, че трябва да се плати за нейното използване (съобщението, което си посочил). Можеш просто да щракнеш бутона Close и да продължиш да работиш с програмата. Повече за самата програма и работата с нея можеш да научиш от темата Ръководство: Как да създаваме и да работим с архиви с помощта на WinRar; разгледай по-подробно частта Разкомпресиране на архиви, засега точно това ще ти трябва.

След като разархивираш драйверите, стартирай файла Setup.exe; предполагам, че след това ще се справиш със самата инсталация.

Link to comment
Сподели другаде

разархивирам ги и инсталирам по описания начин -но камерата пак не тръгва -затова направих тези запитвания -ако съм ВИ обезпокоил или изнервил с моята некомпетентнос то моля да ме извините-Но все пак благодаря за шорта
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте,

Наистина много полезна статия но имам един въпрос : значи искам да си преинсталирам компютъра и след преинсталаццията трябва да кача различни драивери, значи машината ми е :

компютър-Aspire T180-097Z

процесор-AMD Athlon 64 X2 Dual core processor 3600+ 1.91ГХц

видео карта-NVIDIA GeForce 6100 , nForce 405

звукова карта-Realtek High-Definition Audio Driver

Вече сам свалил драивери за видеото GeForce 6100 , и за дъното nForce 405 от сайта на NVIDIA и за звука имам,но въпроса ми е трябват ли ми още някакви драйвери за след преинсталацията ? моля ако някой знае да пише :help:

Link to comment
Сподели другаде

Трудно ще ти отговорим на въпроса, ако не посочиш операционната система, която ще инсталираш.

Разгледай страницата за изтегляне на драйвери от официалния сайт - мисля, че ще ти бъде полезна.

Link to comment
Сподели другаде

Значи сега сам със Windows XP Professional SP2 , версия 2002. -32 bit

А искам да му слагам Windows XP SP3 -Platform ..............[ Windows x86 (32b) ],

и както казах преди имам драйвери за видеото,дъното и звуковата карта но незнам дали са нужни и някакви други драйвери за след преинсталацията? и ако са ако може някакъв линк от каде да ги сваля.

Предварително благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Да знам че Каквито драйвери са нужни за SP2, същите са нужни и за SP3 , но въпроса ми беше ИМАМ ДРАЙВЕРИ ЗА ВИДЕОТО,ДЪНОТО И ЗВУКОВАТА КАРТА А ТРЯЯТ ЛИ МИ НЕКВИ ДРУГИ ДРАЙВЕРИ ЗА НЕЩО, КАТО НАПРИМЕР ЗА:

МРЕЖОВА КАРТА,ПРОЦЕСОР И........?

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Изключително полезна статия! Дава отговори на всички възможни въпроси.Аз имам един въпрос относно инсталацията на нови дравъри.Трябва ли задължително да се деинсталират старите и тогава да се инсталират новите или може върху тях.Ако стане първото, рискуваме с-та/Windows/ да не функционира, даже въобще да не стартира - примерно с този драйвер за дъното.Въобще какво се прави в такъв случай, понеже не съм обновявал драйверите на моя компютър откакто правих преинстлация преди много време, а този сайт ми показва че има нови - http://img190.imageshack.us/img190/7785/driveragent.png

 

 

http://driveragent.com/b2/driveragent_results?hwid=1753968b2e63d7cd4c4241068545dc68&PHPSESSID=top3qutdas0d6934dq80ipg2t2&referral=1

Link to comment
Сподели другаде

Подобен въпрос беше питал и тук. Според мен, трябва да се махнат старите драйвери, евентуално да се почисти след тях и чак тогава да се инсталират новите версий. Ако настоящите драйвери не ти създават проблеми, мисля че е излишно сам да си създаваш главоболия, само защото някаква програма ти казва, че има по0нова версия... Драйверите не са като другите програми... или поне са по-особени такива. :)
Link to comment
Сподели другаде

Според предписанието в статията, след като се изпише в Run/ verifier и т.н. за да се провери дали има проблемни драйвери, се оказа че има/не знам дали е от драйвери или нещо друго/.След Restart, компютъра работи около 5 мин. горе - долу нормално, с известно забавяне и трептене на всичко и се показа това.Снимах го с фотоапарат -

 

http://img23.imageshack.us/img23/2486/86442442.jpg

 

Какво може да означава?

На неработещ драйвер ли се дължи това или друго, примерно с хардуера?

Знае ли някой и дали може да помогне и да даде съвет?

post-2112-12675303363791_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ако въпросният син екран се е появил след тест с Driver Verifier, значи някой от драйверите, които си избрал за тест, не е напълно стабилен на твоята система.
Link to comment
Сподели другаде

Да, след това се появи.Възможно е да е от това.Даже е точно така със сигурност.Защото след преинсталация аз оставям Windows сам да си качва драйверите и не го закачам никога.В момента нямам жълти удивителни или въпросителни в Device Manager, но как да се разбере кой е нестабилен?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...