Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с драйвери


Night_Raven

Препоръчан пост

Драйверът го теглиш от тази страница (изчакай няколко секунди и трябва да започне свалянето). После:

- стартираш инсталацията и следваш инструкциите;

- когато попита в какъв режим да се инсталира драйвера, избираш Performance;

- инсталацията продължава и разархивира нужните файлове на указаното от теб място;

- извежда ти се текстов файл как да инсталираш окончателно драйвера от Device Manager;

- следваш ги и си готов.

Благодаря ти, човече ;> :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 139
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Забравих да спомена, че е много желателно предните драйвери да си ги деинсталирал първо, почистил с Driver Cleaner и чак тогава да си слагал някакви други.
Link to comment
Сподели другаде

Направих всичко, както сметнах за правилно, та..

 

От не сейф мод uninstalirah display драйвърите.

 

Махнах driver.cab, изчистиха се там регисрите, инсталирах след рестарт драйвърите, които даде и сега няма помен от видео карта о,0 в смисъл, като скролирам страницата и насича, рефрешва се, че не може да отвори долните редове, буквите са леко размазани и така. Някакъв списък с драйвъри има ли в пц-то, че да разбера дали съм махнал нещо, което не трябва или просто драйвърите от теб не са добри.

Link to comment
Сподели другаде

http://i.data.bg/07/09/30/584080_orig.jpg

Ъх.. оправих се.. до някъде о,0

Момент, намерих за XP същите драйвъри, тук.

 

Тъй, тъй, тъй... Night_Raven-чо, прибавяй още една единица, към биричките, които като те видя, ще те черпя. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Имам едно мъничко питане.

 

Знае ли някой, някого който може да пише драйвери за устройства?

 

За да не прозвучи много абстрактно, проблема ми е в това, че имам принтер Canon, който има само драйвери за ХР и Canon казва, че изобщо не смята да прави драйвери за Виста. Е защо да хвърляме на боклука една машина, която така добре работи, само заради едно нежелание на производителя да поддържа продукта....

Обърнах интернета за официални и неоригинални драйвери за CANON MPC200 за Виста, но никой не се е захванал с това.(Според мен е доста голям бизнес ниша, при положение, че Canon се отказват да предоставят на пазара нови драйвери за Виста за техните устройства произведени преди 2006г.??????? Пък и да си кажем честно, то техните драйвери и за ХР не бяха, чак толкова на ниво.)

Знам, че е доста игра да докараш връзките в хардуера с помощта на Асемблер или С++, но българинът е решен на всичко...

 

Ако някой има идея нека да пише!

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да помогна по начина, по който искаш, но мога да предложа да пробваш самите драйвери за XP под Vista. Шансът да свършат работа не е голям, но съществува.
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да помогна по начина, по който искаш, но мога да предложа да пробваш самите драйвери за XP под Vista. Шансът да свършат работа не е голям, но съществува.

 

Благодаря за отзивчивостта, но вече пробвах последните от сайта на Canon - Виста не се противи при инсталацията, но после не работят коректно. Особено USB драйвера на принтера... :crosseyes1:

Май трябва сам да си ги напиша, а не си спомням, къде оставих книгата за Aсемблера и Дизасемблера :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Имам проблем! Компютърът ми е от 2-3 години и си имаше инсталиран видео-драйвер за NVidia (не съм му правил аз софтуера). Както и да е, наложи ми се да си изтегля по-нов драйвер заради една игра. Видеокартата ми е NVidia GeForce FX 5500, а драйвера изтеглих оттук: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us . Оказа се, че драйверът е добър, но не съм сигурен дали изобщо трябваше да то сменям - старият си ми вършеше работа. Тогава още не бях открил този форум и след като деинсталирах драйвера, не си почистих регистрите. Както и да е, ще попитате: "Защо деинсталира драйвера?". Оказа се, че друга игра (става въпрос за Final Fantasy VII - едва ли има значение) изисква по-стар драйвер (със стария си ми вървеше), обаче няма как да го върна (когато направя описаното във форума от Night_Raven, ми се изписва съобщението: "No driver files have been backed up for this device."). И все пак искам да го оправя някакси (логично :giggle: ), а не знам как. Има ли начин да се "добера" до стария си драйвър (не знам какъв е; както споменах, не съм си правил аз софтуера). Или пък ако някой може да намери по-старички драйвери за моята видеокарта, ще съм му мнооооооооого благодарен. Надявам се на HELP и благодаря предварително ако някой реши да ми помогне!
Link to comment
Сподели другаде

Понеже не казваш коя е точната версия на стария ти драйвер, ще се наложи да стрелям на сляпо и да предложа подходящ според мен драйвер. Това в случая ще е ForceWare 66.93. Предлагам него, защото 5ххх серията на NVIDIA като цяло се държи най-добре с драйвери от 5х.хх и 6х.хх сериите, а 66.93 е първият драйвер с поддръжка на Dual View режима (ако има повече от 1 дисплей - например втори монитор или телевизор). Може да не е важно в случая, но все пак. За резерва бих предложил ForceWare 56.72, ако 66.93 е "прекалено нов".

Преминаването към тях не би трябвало да е проблем. Стъпките би трябвало да са същите: деинсталация на текущия драйвер от Add or remove programs, чистене на останките със специализирана за целта програма под Safe Mode и инсталация на желания драйвер под нормален режим. Driver Cleaner 1.5 Professional е малко старичка, но е последната безплатна версия. Има и по-нови, но те са платени и нямат demo/trial версии. Алтернатива на Driver Cleaner е безплатната Driver Sweeper. Не поддържа на този етап толкова драйвери като Driver Cleaner, но с по-известните се справя без проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже не казваш коя е точната версия на стария ти драйвер, ще се наложи да стрелям на сляпо и да предложа подходящ според мен драйвер. Това в случая ще е ForceWare 66.93. Предлагам него, защото 5ххх серията на NVIDIA като цяло се държи най-добре с драйвери от 5х.хх и 6х.хх сериите, а 66.93 е първият драйвер с поддръжка на Dual View режима (ако има повече от 1 дисплей - например втори монитор или телевизор). Може да не е важно в случая, но все пак. За резерва бих предложил ForceWare 56.72, ако 66.93 е "прекалено нов".

Преминаването към тях не би трябвало да е проблем. Стъпките би трябвало да са същите: деинсталация на текущия драйвер от Add or remove programs, чистене на останките със специализирана за целта програма под Safe Mode и инсталация на желания драйвер под нормален режим. Driver Cleaner 1.5 Professional е малко старичка, но е последната безплатна версия. Има и по-нови, но те са платени и нямат demo/trial версии. Алтернатива на Driver Cleaner е безплатната Driver Sweeper. Не поддържа на този етап толкова драйвери като Driver Cleaner, но с по-известните се справя без проблем.

Благодаря много, оправих се с твоя помощ! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...