Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с драйвери


Night_Raven

Препоръчан пост

  • Отговори 139
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

По време на игри, филми и музика има ли проблеми?

Оказа се, че проблемът е в неправилното почистване след деинсталацията на стария драйвер. Забелязах, че насичането е само при .wav звукови файлове и при някои игри.

Получи се малко фалшива тревога, за което се извинявам.

Link to comment
Сподели другаде

Здравеите,

сигурно вие омръзнало да отговаряте на едни и същи въпроси,затова няма проблем ако не получа отговор.

Тъи като на разбирам почти нищо от драйвери реших да се посъветвам с вас за да не си прецакам нещо лаптопа.

Марката е ацер травелмейт5720(надявам се че така се произнася и пише на български)ОС-уиндоус хп сп3,

а драйверите които имам за сега са:Audio_Realtek_v5.10.0.5423_XP ; BlueTooth_Broadcom_v5.1.0.3300_XP ;

CardReader TI 2.0.0.8 ; Chipset_Intel965_v8.2.0.1012_Vista_XP ; FingerPrint 7.8.1.7 ; Lan_ASF_Broadcom_v7.1.7_XP ;

LAN_Broadcom_v10.26.0.0_XP ; ModemDriver_Foxconn_v7.62.0.0_Vistax64x32_GSMC4003 ; ModemDriver_Liteon_v2.1.77.9_Vistax64x32_HEMD4006 ;

Touchpad_Synaptics_v10.0.15_Vistax32x64_XPx32x64_for_Wistron_models_GETPC010 ; Wireless_Broadcom_4312_v4.170.25.12_XP_x32 ;

WLANdriver_AtherosXB63_v7.2.0.215_Vistax64x32_HR2A03WW ; WLANdriver_Broadcom4311&4312_v4.170.25.19_Vistax64x32_HHWBA07W ;

WLANdriver_Intel3945&4965_v11.5.0.34_Vistax64x32_HR2806WW (съжалявам тука нямаше как да пиша на български),

ако на някой му се занимава все още би ли ме посъветвал кои драйвери от тези да инсталирам,всичките ли са ми нужни,

защото ми се струва че са множко? Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Audio_Realtek_v5.10.0.5423_XP е драйверът за звуковата карта. Без него няма да имаш звук, така че ти е нужен.

 

BlueTooth_Broadcom_v5.1.0.3300_XP е драйверът за Bluetooth. На практика ти е необходим само ако използваш Bluetooth. В противен случай можеш и да не го инсталираш.

 

CardReader TI 2.0.0.8 е драйверът за четеца на карти. Нужен е ако ще използваш въпросния четец. В противен случай може и да не се инсталира.

 

Chipset_Intel965_v8.2.0.1012_Vista_XP е драйверът за дънната платка общо взето. Не е задължително да се инсталира, но е препоръчително.

 

FingerPrint 7.8.1.7 трябва да е драйверът за хардуера, който чете отпечатъци. Ако ще го ползваш, ще трябва да инсталираш и драйвера. В противен случай можеш да го пропуснеш.

 

Lan_ASF_Broadcom_v7.1.7_XP и LAN_Broadcom_v10.26.0.0_XP са драйвери за мрежовата карта, тази с кабелчето. Реално може да не се инсталира, ако ще се използва само безжична мрежа, но аз бих препоръчал да се направи, за всеки случай.

 

ModemDriver_Foxconn_v7.62.0.0_Vistax64x32_GSMC4003 и ModemDriver_Liteon_v2.1.77.9_Vistax64x32_HEMD4006 са драйверите за модемите. И те е са категорията "само ако ще използваш въпросния хардуер". Кой точно е нужен на теб зависи от това кой точно модем е използван в лаптопа ти. В имената не се споменава обаче XP като поддържана операционна система.

 

Touchpad_Synaptics_v10.0.15_Vistax32x64_XPx32x64_for_Wistron_models_GETPC010 е драйверът за тъчпада. Той трябва да работи и без драйвер, така че не съм напълно сигурено след инсталацията на такъв каква функционалност се добавя. Затова ще го причисля към групата на драйверите по желание.

 

Wireless_Broadcom_4312_v4.170.25.12_XP_x32, WLANdriver_AtherosXB63_v7.2.0.215_Vistax64x32_HR2A03WW, WLANdriver_Broadcom4311&4312_v4.170.25.19_Vistax64x32_HHWBA07W и WLANdriver_Intel3945&4965_v11.5.0.34_Vistax64x32_HR2806WW са драйвери за безжичната мрежова карта. Кой точно ти е нужен зависи от това коя точно мрежова карта имаш. Този в червено го изключвам, защото не е за Windows XP и не ти върши работа в случая така или иначе.

 

В случаите, когато има повече от един драйвер, и не си сигурен точно кой ти трябва, можеш да провериш компонентите с AIDA64 Extreme Edition, за да прецениш точно кой драйвер ще пасне на твоя лаптоп.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте имам следния проблем.При стартиране на компютъра ми се изписва следното:If you want to lunix default partition Raid driver please do not use OPROM creation operation.Това много забавя стартирането му и също не мога да го преинсталирам.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
Здравейте, имам слушалки, които имат необичайно слаб звук. С Windows 7 съм и имам инсталиран звуков драйвер на Realtek (версия 6.0.1.5904). Пробвах ги на компютър с Windows XP, при което установих, че свирят двойно по-силно. Всички възможни плъзгачи за сила на звука са на max, но изглежда нещо пропускам.
Link to comment
Сподели другаде

Драйверът ти не е актуален, така че ще е добре първо да го актуализираш и провериш как ще е след това. Напълно възможно е да не е от него, а да е от самата звукова карта. Предполагам твоята дънна платка не е същата като на другия компютър с Windows XP, който си използвал за тест.
Link to comment
Сподели другаде

Актуализирах драйверът до най-новата му версия (6.0.1), но промяна няма. Тестовия компютър е настолен, а моят е лаптоп, съответно и дъната са различни. Звуковите карти и на двата компютъра са вградени и са с Realtek.
Link to comment
Сподели другаде

Ами, най-вероятно точно там е проблемът. Звуковата карта на настолния компютър успява да захрани слушалките достатъчно добре, докато тази на лаптопа не успява. Не е необичайно различните звукови карти да се справят различно със захранването на слушалки. Кажи за всеки случай какви са твоите.
Link to comment
Сподели другаде

Установих, че на настолния компютър има опция за превключване от колонки към слушалки, като звука съответно е с ~50% по-слаб, когато настройката е за колонки. На лаптопа липсва тази опция, и по подразбиране е за колонки. От това следва, че се търси вариант, в който лаптопа да разпознае устройството като слушалки.

Слушалките са Panasonic RP-HT161.

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че има начин да направиш това. Явно производителят на лаптопа не е бил особено предвидлив. Какви опции ще има в драйвера и как точно ще бъде имплементиран звуковия чип зависи точно от производителя на дънната платка (или лаптопа). В твоя случай не мисля, че има някакво лесно решение. Можеш да пробваш с други слушалки (16 ома) и/или можеш да пробваш специални усилватели за слушалки, макар че това включва допълнителни разходи.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...