Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с драйвери


Night_Raven

Препоръчан пост

  • Отговори 139
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,

 

Имам едно проблемче. Миналата седмица инсталирах драйвери на нов принтер HP 2420 (DOТ4USB) и оттогава имам проблем с външния твърд диск - не го разпознава. Дори, когато двата заедно са вързани, компа забива.

-Когато изключа принтера, системата разпознава без проблем твърдия диск (WD 3200JS USB), и той си работи.

-Отделно принтера, без да е включен външния диск, също работи перфектно. :crosseyes1: Търсих в сайта на WD, но нищо конкретно не открих. Вероятно има някакъв проблем в несъвместимостта на двата драйвера, но на този етап не мога да реша сам проблема.

Има ли някой предложения. :hesthebest:

Компа с Windows XP SP3, напълно обновен с всички ъпдейти.

Знам, че е малко трудно, но имаш ли възможност да тестваш проблемните компоненти на друг компютър?

 

LENOVO SL500

Можеш да пробваш да инсталираш това и това.

Ако не помогнат, можеш да опиташ да инсталираш този инструмент на Lenovo, с който да провериш за липсващи/неработещи драйвери.

Link to comment
Сподели другаде

Знам, че е малко трудно, но имаш ли възможност да тестваш проблемните компоненти на друг компютър?

 

 

Night_Raven,

 

Благодаря за включването! Да, пробвах и двете устройства (диска и принтера) на лаптопа (но той е с Виста)- работят безпроблемно?!! Синът ми вчера допълни, че е забелязал, че когато принтера е включен, не може да синхронизира телефона си с компа. т.е. нещо има гнило с драйверите на принтера (DOT4USB). Опитах се да ги преинсталирам (деинсталация, почистване на регистри,повторна инсталация), но отново без успех.

Вероятно, ще има същия проблем и с други USB устройства, но от друга страна, клавиатурата и мишката, които са USB, работят безпроблемно, дори и включени заедно с принтера...

 

Принципно, не ми е чак толкова болезнено, че не мога да връзвам всичките устройства наведнъж, но ме дразни! Още повече, че схващам къде е проблемът, а не мога да го отстраня. :devil:

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...
Изчетох цялата тема и не открих моя проблем. Той е следния: преинсталирах си windows-a и като си инсталирах драйвъра за видео картата, рестартирах зарежда windows-a и до там. Влезнах през safe mode махнах драйвъра и рестартирах, всичко си тръгна. Пуснах update на windows-a, инсталирах си ги всичките, както и SP3. Инсталирах пак драйвера за видео картата(която е Gigabyte GeForce 7300 GT), рестартирах и windows-a се зареди обаче в Device Manager ми показва, че драйвъра е инсталиран обаче не работи(показва Code 10). ето и картина. Моля ви някои ако се е сблъсквал със този проблем да ми каже какво да правя.

post-18680-072827400 1295534920_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Не знаех коя версия ползвах на драйвъра за това го махнах, сложих този който ми предложихте. След като го инсталирах, рестартирах компютъра и след като зареди windows-a, ми показа за малко син екран с някъква грешка която не успях да видя. Рестартирах компютъра пак и му дадох да открие грешката, показа ми следния екран

post-18680-096333500 1295611535_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте лаптопа ми е Dell INSPIRON N7010 и забива при гледане на клипове онлайн... екрана ми става черен и трябва да го изключа.... не работи нищо по него(по лаптопа)като забие.При гледане на клипове в youtube директно забива, а във vbox7 преди да забие екрана ми става ярък,а от долу ми зарежда следното съобщение: ''Display driver stopped responding and has recoverd'',след което забива.Проблема е само при гледане на клипове.Всичко друго си върви филми,игри тръгват без проблем.Смених уиндоуса 3 пъти,като пробвах всички драйвери от сайта на Dell и ATI за видео картата, с нито един от тях не се оправи проблема. Уиндоус7х64, видеокартата е ATI Mobility Radeon™ HD 5470.Надявам се да ми помогнете!!
Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах си aida64 и тя ми показва за сваляне тези драйвери http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx#1 но като ги инсталирам не тръгват и в Device Manager ми показва че работи "VGA",a не "ATI"(това ме кара да мисля че не тръгват)... на предишните 2 уиндоуса не съм ги пробвал.... тогава пробвах тези: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx#2 преди една седмица имаше още един драйвер който явно са го махнали ...Ето и иформация за видеокартата: информация
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Моят проблем е свързан със звуков драйвер (Realtek High-Definition Audio Driver R2.58), който работи, но изкарва накъсан звук (при Windows XP ефектите например). Въпросът ми е дали това е някакъв бъг или съм сгрешил при инсталацията му. Преди инсталацията на новия деинсталирах стария и почистих.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...