Jump to content

Проблеми и въпроси, свързани с инсталацията на Windows XP


Night_Raven

Препоръчан пост

Може да направиш проверка на състоянието на твърдия диск с помощта на програмата HD Tune 2.55. Има проверка за лоши сектори и SMART статус в секция Health. Пусни една проверка за лоши сектори (не бърза обаче, може да отнеме повече време), както и да дадеш снимки тук да ги видим.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
  • Отговори 112
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте. Очарован съм от изчерпателната тема за инсталацията на Windows XP. Преди два дена /не бях я прочел тогава/ си преинсталирах операционната система за пръв път, ползвайки материали от Интернет. И, разбира се, се получиха някои проблемчета. Най-напред ме засякоха от Windows и ми се лепна тяхната иконка, започна да черни екпана и т.н. Другия проблем беше, че нямаше никакъв звук и звукови у-ва. Почна се едно търсене и инсталиране на драйвъри - след два дни стана. Сега остана само едно проблемче - не иска да стартира сам Windows-ът. Появява ми се следното:

COPYNG NVIDIA......./номер/

COPYNG ......./номер/

 

CLIENT MAC ADDR 0019662EC750

GUID: 00020003000400050006000700080009

DHCP......./-/мигащо/

 

Windows-ът стартира само след натискането на ESC.

Молбата ми е знаеш ли как да оправя този проблем.

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

В BIOS на дънната платка за първо устройство за стартиране задай оптичното устройство, а за второ - твърдия диск. Къде точно в BIOS са тези настройки зависи от дънната платка.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте.След като преинсталирах компютъра (не го правя за първи път)и трябваше да се рестартира и да стартира уиндолса ми дава черен екран, на който пише нещо от рода, че е имало проблем с тока и започва да отброява секунди и да се рестартира.Има няколко опций,но която и да избера пак се рестартира.Какъв е проблема?
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Ами като се преинсталира се чете много внимателно и не се бърза, то по подразбиране си е на С, но ти си го сменил зорлем на D. Не може сега да се промени. Трябва сега пак да го преинсталираш на С, а D го изтриваш и го създаваш наново. После като инсталираш влизаш в My Computer и даваш десен бутон на D и формат.

може и без да се преинсталирва уиндолса щракваш с дясното копче на мишката върху иконата “моят компютър“ и натискаш управление и след това съхраняване и управление на дискове след това натискаш с дасното копче върху диска на които искаш да смениш буквата и след това промяна на буква на усктроиства и пътища и ще ти се покаже прозорец и после натискаш замяна и ще ти се покаже прозорец от които избираш буквата забележка ако искаш да размениш на две устроиства буквите трябва да смениш на едното друга буква за да може да се освободи буквата и после на другото устроиство тураш тази буква коята се се свободила напримеп c след смяната ще иска рестарт за може да смени буквата

Link to comment
Сподели другаде

Имам 1 въпрос относно мрежовата карта. След като си преинсталирах лаптопа нямам никаква връзка към интернет. Попринцип имам дривер за безжично свързване но използвам кабел, но това което преди ми излизаше за интернета в Internet connections от Control Panel-a сега го няма и мисле че е заради тази част от Ръководството

- ако сте на LAN интернет, но доставчикът не ползва DHCP сървър и трябва ръчно да си въвеждате IP адрес, gateway, DNS сървъри и т.н. - понеже без тези настройки нямате мрежа и интернет, няма и как да се заразите.

таа ако може накои да ми обясни как да направя тези настройки.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Незнам дали точно тук е мястото за въпроса ми, но и аз незнам точно как да го формулирам. Искам да попитам дали можа да се направи диск с Windows с качени драйвери, програми, плеъри и т.н. на него, така че като реша да преинсталирам примерно, да не си играя да качвам всичко отначало.
Link to comment
Сподели другаде

Незнам дали точно тук е мястото за въпроса ми, но и аз незнам точно как да го формулирам. Искам да попитам дали можа да се направи диск с Windows с качени драйвери, програми, плеъри и т.н. на него, така че като реша да преинсталирам примерно, да не си играя да качвам всичко отначало.

 

Има такива любителски проекти из торент сайтовете, които имат всичко сложено на тях за да тръгне след чиста преинсталация. Но са тромави и големи. По-добрия вариант е Правиш чиста преинсталация, Слагаш драйвъри и всички необходими програми и после правиш Image на дяла с Нортън Гоуст. Като се наложи преинсталация просто връщаш имиджа.

Link to comment
Сподели другаде

Незнам дали точно тук е мястото за въпроса ми, но и аз незнам точно как да го формулирам. Искам да попитам дали можа да се направи диск с Windows с качени драйвери, програми, плеъри и т.н. на него, така че като реша да преинсталирам примерно, да не си играя да качвам всичко отначало.

По принцип може, но няма особен смисъл. Драйверите и прогармите е редно да се поддържат актуални, така че дори и след време да преинсталираш от диск с вградени нещица, пак ще трябва да актуализираш драйвери и софтуер така или иначе, което обезсмисля идеята да се създава диск с интегрирани такива. Ако не те бърка колко остарял е софтуерът, тогава можеш да си направиш такъв диск, но това е непрепоръчително.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте! Правил съм преинсталиране доста пъти , но никога без СД диск!

Интересува ме как става тази работа? Да речем чрез преносим хард или флашка.

Какво трябва да бъде инсталационното копие на уиндоуса и ако е по-различно от обикновенно копие на инсталационното СД , как се изработва?

Става въпрос за Уиндоус ХП Професионал - СП3!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...